Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wojewoda Mazowiecki wprowadza stan podwyższonej gotowości w szpitalachWojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł nałożył na podmioty lecznicze w województwie mazowieckim obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości od dnia 28 lutego 2020 r. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Powodem podjęcia tego kroku przez wojewodę jest zagrożenie pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 na Mazowszu i konieczność zapewnienia miejsca dla pacjentów nim zakażonych.

Oznacza to możliwość zlecenia szpitalom m.in. zwiększenia bazy łóżek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny oraz zwiększenie obsady personelu.

Na liście znalazły się między innymi:

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie,

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu,

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie,

Pełną listę podmiotów, na które nałożono stan podwyższonej gotowości, opublikowano na stronie Urzędu Wojewódzkiego. Stanowi ją około sześćdziesiąt placówek.

źródło: MUW Warszawa

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
1234
1234
1 rok temu

Panie Konstanty, Mława teraz zajęta jest wewnętrznymi porachunkami i przetasowaniem osobowym w szpitalu. Nie mamy czasu na wirusa. Proszę go powiadomić aby wybierał inne powiaty. Jak już zwolnimy lub się zwolnią wszyscy specjaliści(ci źli oczywiście) i przybedą nowi(ci wybitni i dobrzy, oczywiście), do znanego w całej Polsce ośrodka medycznego, gdzie podejmą pracę, wtedy jeszcze niech się wstrzyma. Ci nowi(dobrzy), rozpiepszą wszystko dokumentnie i pojadą dalej. Póki co, bezpieczniej dla Mieszkańców będzie, znosić nosze z zakażonymi pacjentami do Ratusza i budynku Starostwa. Zakażenie tym wirusem wymaga przede wszystkim opieki nad pacjentem(mieszkańcem) a to urzędnicy tych instytucji przecież wykonają najlepiej.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x