Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus wpływa na gospodarkę? LG planuje jednodniowe przestoje


Epidemia korona wirusa w krajach azjatyckich niesie ze sobą też konsekwencje w sferze gospodarczej. Jak się okazuje w wielu branżach , które sprowadzały dotąd różne części czy podzespoły z Chin, brak lub zmniejszenie stamtąd dostaw spowodowały konieczność ograniczenia produkcji i przestoje.  A raczej nie ma nadziei na szybką poprawę tej sytuacji. Według medialnych doniesień, władze Chin nakazały tysiącom fabryk wstrzymanie produkcji, by ograniczyć rozszerzanie się epidemii.

Być może w związku z taką sytuacją mławska fabryka koncernu LG Electronics planuje w najbliższym czasie jednodniowe przestoje i przymusowe wolne dla pracowników. Skala tych ograniczeń nie jest wielka, ma się sprowadzać do jednego dnia w tygodniu, tak przynajmniej wynika z nieoficjalnych informacji w tej sprawie.

JK  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

29
KOMENTARZE

avatar
1500
Mlawianka
Gość
Mlawianka

Są odgorne USTAWY.KOREANCY MUSZA SIE DO NICH ZASTOSOWAĆ!MUSZA JAK NIE NALEZY PISAC DO MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI LUB ZGLASZAC DO PROKURATURY.KAZDY PRACODAWCA DOSTANIE NA PRACOWNIKA 40 PR DOPLATY DO PENSJI!ZYCIE I ZDROWIE LUDZI TO PRIORYTET O CZYM TE ROZMOWY TE GLUPIE NIC NIE ZNACZACE DEWAGACJE!

Marianna
Gość
Marianna

To już jakieś kpiny!!! Dziś ogłosili że wszyscy mają wolne ci co mają zaległe wpisują urlop zaległy reszta do odpracowania. Chyba ich pogięło!!! Nie dość że nie z mojej winy mam wolne to jeszcze wyznacza mi dzień do odpracowania kiedy to oni będą chcieli, pewnie w jakąś sobotę. Zaznaczam że mam 20 dni urlopu bieżącego. Sprawa powinna być zgłoszona do inspekcji pracy!! Trochę przesadzają.

Majkel
Gość
Majkel

Z całym szacunkiem ale mamy dosyć nadzwyczajną sytuację, a każda firma nawet LG ma ograniczony budżet. Nie żebym ich bronił ale jak chcecie pracować dalej na takich warunkach na jakich pracujecie to trzeba trochę pocierpieć. Im większa firma tym większe odnotowują straty spowodowane tą całą sytuacją. Sklepik warzywny u Kowalskiego straci 300zł miesięcznie na obrocie, a takie LG straci 30mln zł. Nie dziwcie się że szukają oszczędności na pracownikach. Sam nie jestem zadowolony z takiego obrotu spraw no ale trzeba poświęcić dobro jednostki na rzecz dobra ogółu.

Prawnik
Gość
Prawnik

Zasady wypłacania wynagrodzenia postojowego reguluje ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy (Dz. U. 1974 Nr 24 poz. 141)

Loko
Gość
Loko

Jakie przestojowe, kto się na to zgodzi. Mamy równoważony, czteromiesięczny okres rozliczeniowy, teraz masz wolne to później dorobisz w sobotę. Ludzie wolą brać urlop niż później tyrać w soboty…. Takie są realia od czasu wprowadzenia ustawy antykryzysowej przez PO-PSL.

Prawnik
Gość
Prawnik

Zastanawiam się nad jedną sprawą jakim prawem pracodawca wykorzystuje urlop wypoczynkowy pracownika na dni przestojowe zakładu. Jeśli jest to przestój z winy fabryki powinno być wypłacane przestojowe oraz te dni nie powinny być potrącone z urlopu danego pracownika . Słaba znajomość polskiego prawa przez pracownika wpływa bardzo na korzyść pracodawcy. Zgodnie z prawem dni urlopu należą do dyspozycji pracownika a nie zakładu pracy. Także polecam się zagłębić w ten temat i nie dać sie zastraszyć mądrym przełożonym którzy za poklepanie po ramieniu przez kierownika czy prezesa za takie postępowanie są w stanie swoich pracowników (POLAKÓW) , kolegów /koleżanek wykorzystać z… Czytaj więcej »

Prawnik
Gość
Prawnik

ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy (Dz. U. 1974 Nr 24 poz. 141). Trzy ważne pkt. Do spełnienia aby należało się pracownikowi wypłacenie wynagrodzenie za postojowe z winy zakładu: Pierwszy z nich mówi o tym, że przerwa w wykonywaniu obowiązków nastąpiła z winy pracodawcy. Po drugie osoba zatrudniona powinna zgłosić swoją gotowość do pracy, której nie może wykonać. Z kolei trzeci warunek to brak przesłanek, że wina za przestój leży po stronie pracownika. Jeżeli zostały spełnione wyżej wymienione kryteria, wówczas zakład wypłaca wynagrodzenie postojowe w pracy. W tym przypadku jak najbardziej tak może być to spełnione. Życzę powodzenia

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Przecież wina nie leży po stronie ani pracodawcy, ani pracownika. Winny jest koronawirus. którego niestety nie dało się przewidzieć, ale szanujący się pracodawca winien za czas przestoju płacić pracownikowi, jeśli ten zgłosił gotowość do pracy, a nie wysyłać go na urlop wypoczynkowy, czy też urlop bezpłatny.
Tylko czy ci pracodawcy są szanującymi się pracodawcami? – śmiem wątpić.

Brc
Gość
Brc

To może chociaż wyjadą obcokrajowcy za których trzeba płacić wysokie stawki za śmieci bo wynajmujący nie płacą a władze mają to w d…..

bbb
Gość
bbb

Donoś na sąsiadów wynajmujących pokoje, mieszkania, domy Ukraińcom do US i UM. Pisać przecież umiesz. Twoje żale tu wylewane nie przyniosą żadnego skutku. Tylko teraz jeszcze sprawdzaj ile osób mieszka w danym lokalu, żeby Twoje dane były konkretne i poparte faktami, a najlepiej rób dodatkowo zdjęcia.

Wiosna
Gość
Wiosna

Dużo ludzi gardzi praca w LG ale jak straci ktoś pracę w innym miejscu to od razu CV składa do LG !! Po co to gadać takie bzdury ze po co ten zakład jak wcześniej czy później większość z nas tam pójdzie do pracy!

Karol
Gość
Karol

Nie wiadomo, jak to będzie. W Warszawie już są firmy, które prewencyjnie wysyłają swoich ludzi do pracy zdalnej. Czas pokaże.

Guma akacjowa
Gość
Guma akacjowa

Nikt z mojej rodziny tam nie pracuje to mogą to zamykać na jak nadluzej

Marcin
Gość
Marcin

Ale pracują tam inni ludzie którzy muszą za czymś żyć. A skoro jesteś taki/taka mądra to zatrudnij tych ludzi, gdzieś gdzie będą mieli ciągłość pracy i godziwą place. Bezczelność nie zna granic, takich ludzi jak Ty powinni izolować od społeczeństwa. Banda egoistów.

Prezes Lg
Gość
Prezes Lg

Ciebie mogą zamykać

pracownik
Gość
pracownik

Bardzo nie na miejscu stwierdzenie…..obyś nie musiał (a) Ty ani nikt z Twojej rodziny tam pracować.

Guma akacjowa
Gość
Guma akacjowa

I nie będą nigdy pracować bo mają WYKSZTAŁCENIE za publiczne pieniądze i ciepłe posadki

Mławiak
Gość
Mławiak

Zawsze co roku w tym okresie (marzec) była zmniejszona produkcja w tym zakładzie. Ludzie przestańcie szerzyć propagandę. Artykuły z nieoficjalnych informacji I „być może” żeby straszyć wirusem…..

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nie ma zadnego wirusa… to wszystko bajki

Guma akacjowa
Gość
Guma akacjowa

Zamykać te koreańskie firmy i jakiegoś Europejskie kapitały wpuścić,

Zbych
Gość
Zbych

Gumo zużyta, Mława tętni życiem dzięki LG. Ten zakład nakręca całą tutejszą gospodarkę. Bez LG będziesz zwykłą dętką. A nasze miasto skończy jak Czarnobyl.

Guma akacjowa
Gość
Guma akacjowa

Ja tam nigdy nie będę pracował i nie pracowałem haha dla mnie mogą zamykać a reszta mnie nie obchodzi

lol
Gość
lol

chyba ty

Srs
Gość
Srs

A gdzie te tętno miasta widać. W kebabowniach. W lidze bowlingowej. Czy na tych pięknych osiedlach słoików . Sic.

appp
Gość
appp

Co roku o tej porze mają przestoje, więc czemu piszecie taka propagandę?

Spostrzeżenie
Gość
Spostrzeżenie

Przymusowe wolne ale 60% kwoty za kazdy dzień postoju pracodawca powinien zapłacić ponieważ źle zorganizował pracę powierzajac wykonanie część prac w tzw. krajach ryzyka. Pochciwil się na niska cenę wykonania komponentów. Jeśli w tych krajach zjada się nietoperze i inne paskudztwa oraz nie ma systemu emerytalnego to nic dziwnego że są tanszymi pracownikami.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kraje ryzyka? – 3 miesiące to nie były żadne kraje ryzyka.

Dobrze
Gość
Dobrze

A niech zamkną to w cholere

mławianka
Gość
mławianka

Czy Ty człowieku zdajesz sobie pracę ilu mławian zostałoby bez pracy (tam pracuje czasami po kilka osób z jednej rodziny), bez dochodu, bo przecież te około 10tys. Ukraińców gdzieś mieszka i ludzie z tego żyją.
Gdybyś napisał/a to pod własnym nazwiskiem z pewnością mławianie by cie zlinczowali.