Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do pięciu razy sztuka. Jest wykonawca remontu estrady w parku


Dopiero piąty przetarg pozwolił na wyłonienie wykonawcy remontu i przebudowy estrady w miejskim parku. Wykonawcą remontu ma być firma „DOMEX” z Żuromina. Zaoferowała ona wykonanie prac za kwotę ponad 196 tys. zł.


O fatalnym stanie estrady w parku nikogo przekonywać chyba nie trzeba, pisaliśmy o tym już kilka razy, również przy okazji imprez tam się odbywających. W ubiegłym roku urząd miasta, czterokrotnie ogłaszał przetarg, poszukując wykonawcy wspomnianego remontu, ale bez skutku. Najpierw nie było chętnych oferentów, potem złożone w przetargu kwoty przewyższał znacznie środki, jakie ratusz zaplanował na to zadanie.  

Na początku lutego br. miasto w ogłoszonym przetargu zmieniło zakres planowanych prac. Z zadania, wyłączono wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych przy schodach, wykonanie barier i furtek przy podestach bocznych oraz zadaszenie namiotowe/plandekowe (zestaw do montażu), pomimo tego, iż dokumentacja techniczna przebudowy estrady w Parku Miejskim uwzględnia całość realizacji zadania.

Do tego ostatniego przetargu stanęły trzy firmy: Walvi z Siemiatycz z kwotą 393 249,51 zł, HALTOM SPORT z Mławy z kwotą 234 399,87 zł oraz Przedsiębiorstwo Budowlane „Domex” z Żuromina z kwotą 196 094,44 zł. Jak się okazało, miasto na wykonanie zadania zaplanowało kwotę 190 tys. zł (w poprzednich przetargach przed wyłączeniem likwidacji barier dla niepełnosprawnych i zadaszenia miasto planowało kwotę 321 tys. zł)

Tak więc najniższą ofertę złożył żuromiński wykonawca, jest ona również zbliżona do środków jakie urząd chce przeznaczyć na to zadanie. Po podpisaniu umowy z wykonawcą, temu ostatniemu pozostaje czas do 15 maja br. aby wykonać zadanie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Zgodnie z treścią art. 5 ust. 1 pkt 4 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r. poz. 1202, z późn. zm.): „Obiekt budowlany jako całość oraz jego poszczególne części, wraz ze związanymi z nim urządzeniami budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określony w przepisach, w tym techniczno-budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając (…) niezbędne warunki do korzystania z obiektów użyteczności publicznej i mieszkaniowego budownictwa wielorodzinnego przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich”.

Urząd miasta może czas najwyższy dostosować się?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x