Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pamięci „Puszczyka” i Żołnierzy Wyklętych. Znicze pod dawną siedzibą bezpieki


Kilkadziesiąt osób zjawiło się wczoraj (1 marca) na ulicy Reymonta pod dawną siedzibą Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego – katowni żołnierzy zbrojnego podziemia niepodległościowego. Zapalili znicze i odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.


Tak skromnie, ale za to bardzo wymownie, co roku Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 79 Pułku Piechoty organizuje Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Stowarzyszenie zachęca, aby zwłaszcza tego dnia stanąć właśnie w tym miejscu, gdzie więzieni i katowani byli żołnierze, kiedyś Wyklęci – dziś Niezłomni, pochylić głowy i wyrazić, że pamiętamy o ich ofierze. Trzeba też dodać, że dotychczas to miejsce nie doczekało się nawet tablicy, by przypominać przechodniom o tym fragmencie naszej narodowej historii.

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
Alex
1 rok temu

Brawo, bez lansu, bez politycznego zadęcia.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x