Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Msza św., znicze i kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych


W tym roku, oficjalne, miejskie uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych odbyły się 1 marca, na terenie parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie. Rozpoczęła ją koncelebrowana msza św., której przewodniczył ks. Kazimierz Ziółkowski, dziekan Dekanatu Mławskiego  Zachodniego.


Po niej poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu i miasta, przedstawiciele stowarzyszeń i rekonstruktorzy przeszli pod pomnik Żołnierzy Wyklętych, gdzie złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.  Jak co roku, z obchodami powiązany jest bieg pamięci żołnierzy wyklętych „Tropem wilczym”, organizowany przez  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bieg rozpoczął się  o godzinie 12:30 na miejskim stadionie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
1 rok temu

A ile osób zabili tzw wyklęci ?

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

dziwne , bo nie widzę władz miasta , a jest np PSL!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Burmistrz to komuch to nie jego tematy

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Na I zdjęciu masz obu (oboje?) zastępców jak na dłoni, a główny, w kaszkieciku stoi za księdzem – to jeszcze mało?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x