Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwóch nietrzeźwych kierowców w Mławie i wystawione 90 mandatów


W miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, wystawili 90 mandatów i zabrali 18 dowodów rejestracyjnych. Tak najkrócej można podsumować ostatni weekend na drogach powiatu.


Patrole sprawdziły stan trzeźwości ponad 330 kierujących, wśród nich u dwóch stwierdzono stan nietrzeźwości. Do obu zdarzeń doszło na terenie miasta. O godz. 7.25, na ul. Żuromińskiej, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem marki Renault Scenic. 59-letni mieszkaniec Mławy miał w organizmie ponad promil alkoholu. Tego samego dnia, tuż przed południem, interweniujący patrol policji zatrzymał na ul. Kolbego w Mławie, kierującego samochodem marki Audi A3. 53-letni mławianin miał w organizmie ponad 1,40 promila alkoholu. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka kara grzywny. Postępowania prowadzi KPP w Mławie.

Podczas weekendu doszło do pięciu, na szczęście niegroźnych zdarzeń drogowych, których przyczynami było niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz zwierzę na drodze. Policjanci ukarali mandatami 90 kierujących pojazdami. Główne przewinienia kierowców to przekraczanie dozwolonej prędkości, niestosowanie pasów bezpieczeństwa, używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy oraz zły stan techniczny pojazdu – w sumie policjanci zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x