Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czupryn ze srebrem, Kaliszewski tuż obok podium


W sile piętnastu osób, ekipa mławskiego Płetwala wybrała się do Lublina. Na tamtejszym pięćdziesięciometrowym obiekcie podopieczni Roberta Wieczorka i Michała Chlastosza rywalizowali w pierwszej edycji memoriału Henryka Kossakowskiego.


Impreza została rozłożona na dwa dni. W tym czasie swoje umiejętności zaprezentowali reprezentanci aż trzydziestu ośmiu klubów. Najwięcej razy na podium przedarli się gospodarze z AZS-u UMCS. Zdystansowali się w klasyfikacji medalowej od Polonii Warszawa i Fali Kraśnik. Zwycięzcy zdobyli aż siedemdziesiąt krążków.

Dokonania mławian na tym tle były skromne. Do strefy medalowej zdołał się przedrzeć jedynie Jakub Czupryn. Polubił styl grzbietowy – zarówno na 50 metrów, jak i na 200 finiszował na drugim miejscu. Na krótszym odcinku walkę o prymat przegrał zaledwie o dwadzieścia setnych sekundy. Wynik 30.07 to nowy rekord naszego pływaka.

Medali mogło być znacznie więcej. O szczególnym pechu może mówić Adrian Kaliszewski. Dwa wyścigi ukończył tuż obok podium. Zarówno na 800 metrów stylem dowolnym, jak i 100 metrów stylem klasycznym był czwarty.

Ze szczegółowymi osiągnięciami „płetwalowców” może się zapoznać na stronie https://www.swimrankings.net/index.php?page=meetDetail&meetId=621552&clubId=77807

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x