Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Młodzieżowa Giełda Zawodów po raz pierwszy


Młodzieżowa Giełda Zawodów  jest nową inicjatywą mławskiego urzędu pracy. To spotkanie uczniów szkół podstawowych oko w oko z przedstawicielami przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie naszego powiatu. To również okazja by poznać przyszłych pracodawców i dowiedzieć się jakich zawodów i kwalifikacji od pracowników potrzebuje  nasz lokalny rynek pracy.


Wczoraj (28 lutego) w Mławskiej Hali Sportowej swoje stoiska ustawiło 24 wystawców, którzy prezentowali 45 różnych zawodów (m.in. spawacz, frezer, ślusarz, lakiernik metalu i drewna, fryzjer, mechanik samochodowy, blacharz lakiernik samochodowy, piekarz, cukiernik, sprzedawca, przedstawiciel handlowy, żołnierz, policjant, strażak, strażnik graniczny, krawiec, rozbieracz-wykrawacz, operator maszyn do przetwórstwa mięsa, stolarz, operator maszyn stolarskich, technolog drewna, lekarz, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, prawnik, adwokat, radca prawny, elektryk, energetyk, technik administracji, obuwnik-szwacz, obuwnik ortopedyczny, instruktor zawodu)  dla osób chcących kształcić się w branżowych szkołach I i II stopnia oraz uczelniach wyższych.

Na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy młodzież za pomocą wystandaryzowanych testów mogła określić swoje predyspozycje zawodowe i zainteresowania oraz zapoznać się ze specyfiką zawodów, które nie były prezentowane przez praktyków np. budownictwo, farmacja, zawody artystyczne oraz techniczne.

Z drugiej strony zjawiła się młodzież ostatnich klas szkół podstawowych z terenu całego powiatu. Z ich strony dało się zaobserwować największe chyba zainteresowanie stolikami służb mundurowych, choć oczywiście każdy obchodząc salę, mógł wybrać sobie interesujące go stoisko.

JK

Młodzieżowa Giełda Zawodów Mława

Opublikowany przez codziennikmlawski.pl Piątek, 28 lutego 2020

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x