Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

22-latka z podejrzeniem koronawirusa w ciechanowskim szpitalu, chłopiec na obserwacji domowej


Wczoraj (27 lutego)  22-letnia mieszkanka powiatu płońskiego trafiła do ciechanowskiego szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kobieta dwa tygodnie temu wróciła z Włoch. Bez hospitalizacji, ale na obserwacji domowej znalazł się też ciechanowski uczeń szkoły średniej, który wrócił z rodzicami z ferii we Włoszech.


22 – latka pochodząca z rejonu płońskiego ponad dwa tygodnie temu powróciła do kraju z Mediolanu. Jak twierdzi, charakterystyczne dla choroby objawy pojawiły się u niej 3 dni temu.

– Pacjentka zgłosiła się do nas sama i została hospitalizowana, jest w pełnej izolacji. Badania zostały wysłane do Państwowego Zakładu Higieny i czekamy na wynik – mówi Agnieszka Woźniak, rzecznik prasowy Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Również pod nadzorem, ale ciechanowskiego sanepidu jest 36 osób, które wróciły z zagranicznych pobytów głównie we Włoszech, ale i w Chinach. Wśród tych osób jest jeden chłopiec z podejrzeniem zakażenia wskazanym przez lekarza.

– Chłopiec przebywa na obserwacji domowej, pod nadzorem medycznym. Pozostałe osoby nie demonstrują niepokojących objawów. Prowadzą one samoocenę swojego stanu zdrowia i w razie niepokojących objawów poinstruujemy je co robić dalej – informuje Wiesława Krawczyk – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
3 lata temu

Wyjazd na ferie do Włoch w czasie pandemii powinien być traktowany jako przestępstwo.

bezmózgowie
bezmózgowie
3 lata temu

Bez pojęcia, idioci polecieli na izbę przyjęć pewnie albo do rodzinnego. Przez takie właśnie nieodpowiedzialne zachowania już niedługo będziemy mieli tu bardzo niewesoło..

xyz
xyz
3 lata temu
Reply to  bezmózgowie

A tam nie ma przypadkiem oddziału zakaźnego? Jeśli tak to postąpiła w sumie zgodnie z wytycznymi.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  bezmózgowie

Na twoim miejscu już bym biegł do marketu po konserwy i do ogrodniczego po łopatę. Następnie szybko za miasto ziemiankę kopać.

Alfonso Pawlacz
Alfonso Pawlacz
3 lata temu
Reply to  bezmózgowie

Jesli ktos sie zachowuje nieraracjonalnie – to naturalne, ludzie sie tak zachowuja.
Jesli lekarze, wladza, my wzajemnie uwazamy, ze trzeba zrobic x a kto nie robi x to jest idiota – to jest prawdziwy problem. Dlatego Polska zginie.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x