Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szpital nie chce dra Jacka Białobłockiego jako szefa oddziału wewnętrznego26 lutego dyrektor Waldemar Rybak wypowiedział umowę o pracę koordynatorowi oddziału wewnętrznego (a równocześnie byłemu dyrektorowi mławskiego szpitala) Jackowi Białobłockiemu. Po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia dr Białobłocki przestanie kierować tym oddziałem, pracował jednak będzie nadal w poradni kardiologicznej. Jaki był powód takiej dość niespodziewanej decyzji?

Obecny dyrektor SP ZOZ Waldemar Rybak, zapytany o powód rozwiązania umowy, dość wymijająco tłumaczy zaistniałą sytuację, nie konkretyzując zarzutów jakie stawia dotychczasowemu koordynatorowi. 

– Obejmując stanowisko dyrektora tego szpitala zadeklarowałem, że moim nadrzędnym celem jest troska o dobro pacjenta. Ja wykonam to zadanie, że pacjent będzie podmiotowo traktowany w tym szpitalu, choćby nie wiem co – mówi dyrektor Rybak.

Nie chce jednak podać powodu wpisanego w wypowiedzenie umowy, twierdząc, że jest to sprawa pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Unika również odpowiedzi na pytanie, czy dr Białobłocki nie kierował się w pracy dobrem pacjentów. Zapewnia jednak, że wszyscy pacjenci będą mieli zapewnioną właściwą opiekę i nie ma zagrożenia, że będziemy gorzej obsłużeni.

– Nic się nie zmienia jeśli chodzi o pracę poradni kardiologicznej. Pan dr Białobłocki ma umowę na pracę w poradni kardiologicznej, to jest inny rodzaj umowy, ale tu nic się nie zmienia – uspokaja dyrektor Rybak.

Nowy szef oddziału wewnętrznego ma być powołany po zakończeniu okresu wypowiedzenia dotychczasowego koordynatora.

Przypomnijmy, Jacek Białobłocki mławskim szpitalem kierował od 2003 roku. Rezygnację z funkcji dyrektora SP ZOZ w Mławie złożył we wrześniu 2018 roku.  Obowiązki pełnił jednak do czasu zakończenia procedury konkursowej i wyboru na szefa mławskiego szpitala Waldemara Rybaka, który obowiązki objął z dniem 1 marca 2019 r.

Końcówka kadencji dyrektora Białobłockiego pod względem finansowym nie była korzystna dla naszej placówki, gdyż rok 2018 zamknął się dla szpitala wykazanym w sprawozdaniu rocznym ujemnym wynikiem finansowym  w wysokości 596 tys. zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

I słusznie,sprawiedliwości stało się zadość.Z Białobłockiego to ani lekarz ani człowiek,poprostu cha..Pamiętam jak przyjechał do Mławy z jedną walizką.

Irena
Irena
1 rok temu

Najgorszy lekarz z jakim się spotkalam

Marek
Marek
2 lata temu

A kiedy dr białobłocki wróci ?Bo podobno zamykają oddział kardiologiczny i nie przyjmują ciężko chorych pacjentów .

Marek
Marek
2 lata temu

Ja przyznaję że na początku leczenia dr Białobłocki wkurzał mnie bo ciągle czepiał się że palę papierosy .Od 14 miesięcy nie palę Dziękuję panie doktorze za pana mocne słowa ! Warto było

Magda
Magda
2 lata temu

Dr Białobłocki to wspaniały Lekarz i Człowiek. cała nasza rodzina korzystała z jego opieki w szpitalu i poradni dzięki niemu mój ojciec żyje po ciężkiej chorobie a ja po 9 latach rzuciłem palenie

Magda
Magda
2 lata temu

Słyszałem że dr Białobłockiego już nie wpuszczą .Lejko się rządzi jak na swoim folwarku wobec służby

zej
zej
2 lata temu

Pan Białobłocki to nie lekarz, to konował. Z góry traktował pacjentów i ich rodziny, mówił, że nie da się już nic zrobić jeśli chodzi o badania. Strasznie traktował ludzi, którzy przyszli po śmierci pacjenta, (a przygotowanie zwłok po śmierci to tragedia, zupełny brak szacunku), nieprofesjonalnie i bez empatii tych, którzy zgłosili się po akt zgonu. Chyba złym wzrokiem i takim wyrazem twarzy oraz nieprzyjemnym głosem chciał upokorzyć każdego kto z nim rozmawiał
i dodać sobie wiarygodności. Niektóre pielęgniarki na oddziale wewnętrznym powinny pracować w rzeźni a nie z pacjentami. Nigdy więcej kontaktów z tym szpitalem i jego pracownikami, a szczególnie z tym panem, jeśli zostanie.

Medyk
Medyk
2 lata temu
Reply to  zej

No cóż, w tym momencie można tylko życzyć zdrowia

Anna
Anna
2 lata temu

Ciechanów rządzi i polityka. P.Rybak to mitoman. W ciągu roku nie zrobił nic poza skloceniem personelu i wprowadzeniu zamieszania. Powtarza się sytuacja ze szpitali w których był dyrektorem. W starostwie chyba potrzebny okulista i laryngolog. Nic nie widzą i nie słyszą. A tym co tak nagminnie krytykują powiem:po złym panie jeszcze gorszy nastanie.

Jola
Jola
2 lata temu

Bardzo dobra decyzja. Szkoda,że nie odchodzi ze szpitala.

NFZ
NFZ
2 lata temu

Miałem „watpliwą” przyjemność spotkać się z Panem doktorem kilka lat temu, gdy zachorowała moja mama. Do końca życia nie zapomnę jak nas potraktował. Mieliśmy to szczęście, że znależliśmy inny szpital. Co do PAŃ PIELĘGNIAREK I SALOWYCH TO WIELKI SZACUNEK DLA WAS.

NFZ
NFZ
2 lata temu

Miałem „wątpilwą ” przyjemność spotkać się z Panem doktorem kilka lat temu, gdy zachorowała moja mama, do końca życia nie zapomnę jak ten Pan nas potraktował! Mieliśmy to szczęście że znależliśmy inny szpital. Co do pielęgniarek i salowych SZACUNEK ZA WASZĄ CIĘŻKĄ PRACĘ.

karol
karol
2 lata temu

Dobra decyzja, tak powinno być z zarozumiałymi, ludźmi którzy są niewyrozumiali dla pacjenta i jego rodziny (jak Pani jest taka mądra to jutro do domu), szkoda że tak późno, może następny ordynator będzie posiadał więcej empatii i zrozumienia dla ludzi chorych. Tak lekarzy jest brak niech się pakuje zabiera tą „KASE” i wraca do Rypina.
Żona przebywała na oddziale często tam przebywałem, buta była zadziwiająca.

Rozbawiony
Rozbawiony
2 lata temu
Reply to  karol

Takie słowa niech wyjedzie juz ktoś wypowiedzial oczywiscie polityk PiS wiec podejrzewam że to zagrywka polityczna taką czystke robi pis niestety

kakry
kakry
2 lata temu

miałem okazję być pacjentem sor-u kiedy odwiedził go dyrektor Rybak, dyskusja z personelem dotyczyła pewnych kwestii technicznych które miały być na tym oddziale zastosowane ( sposób ustawienia komputerów) i naprawdę z mojego punktu widzenia jako osoby oczekującej na pomoc wizyta trwała bardzo długo. Pan Rybak w żaden sposób nie zainteresował się przebywającymi w tym momencie na szpitalnym oddziale ratunkowym pacjentami no ale nic dziwnego w końcu nie jest lekarzem. Najgorsze jest to że personel oddziału ratunkowego był tak zaaferowany wizytą DYREKTORA i jego pomysłami , że także nie interesował się pacjentami. Jakim prawem Pan Rybak mówi o poprawie sytuacji pacjentów kiedy sam ma ich…. w głębokim poważaniu

Ania
Ania
2 lata temu

Ucieszyła mnie ta wiadomość. Bardzo słuszna decyzja. Więcej złego ten człowiek na oddziale nie będzie robił.

Porażka
Porażka
2 lata temu
Reply to  Ania

Karma wraca doktorku

Marko
Marko
2 lata temu

Szpital to nie firma uslugowa z nastawieniem na zysk, SZPITAL MA LECZYC, POMAGAC, dyrektor ma zebrac dobra kadre pracownicza a nie „tansza” z mniejszymi kompetencjami. A od tego dyrektora slychac tylko, ze szpital „za jego panowania „wyjdzie na plus, ale nie odpowiada na zarzuty ze strony pacjentow odnosnie brakow kadrowych na przyklad na NPL, gdzie ludzie nie otrzymuja pomocy i musza jej szukac w szpitalach w sasiednich wojewodztwach.

Observer
Observer
2 lata temu

Panie Rybak – wszyscy ludzie winni być traktowani podmiotowo:
tak pacjenci jak i personel, czyli pana podwładni.
Czy na pewno traktuje pan wszystkich podmiotowo?

Czy przypadkiem nie traktuje pan personelu jak coś gorszego od zarazy?
Co do pacjentów, to nie wiem, ale jeśli ktoś traktuje źle swoich podwładnych, to podejrzewam, że pacjentów nie lepiej.
Panie dyrektorze trzeba wszystkich traktować z szacunkiem.

Wymagać i szanować – to powinna być pana dewiza!!!

kakry
kakry
2 lata temu
Reply to  Observer

pacjentów traktuje tak samo

Broda
Broda
2 lata temu

Względy czysto polityczne i tyle w temacie. A podobno lekarzy brakuje …

appp
appp
2 lata temu

Może w końcu skończy się obijanie pielęgniarek, salowych i reszty personelu. Kiedy by nie był w odwiedzinach u chorego wszyscy zajęci plotkami a od rodziny oczekują, że jak przychodzą to mogą nakarmić bądź zmienić pieluchę choremu chociaż mają Panie za to płacone. Białobłocki nic im nie powie bo to koleżanki i koledzy. I wszyscy pracują tam jak za karę łącznie z Paniami z sekretariatu, które kokietuja tylko lekarzy a na wypis czy akt zgonu każą czekać pół dnia. Może nowy szef zrobi tam jakiś porzadek

kakry
kakry
2 lata temu
Reply to  appp

nowy szef to ma zapis w umowie , że jak szpital zbankrutuje podobnie jak inne przez niego zarządzane to przez kolejne 3 lata będzie jeszcze otrzymywał wynagrodzenie, za co? ano za nic radzę to sprawdzić

Jagiełło
Jagiełło
2 lata temu
Reply to  kakry

Protegowany przez Wielkiego Księcia Markieviciusa z zamku w Trokach Bogużyńskich

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x