Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ponad 3,5 mln zł wydane na modernizację szkoły muzycznej naprawdę widać [zobacz foto i film]


Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie przeszła gruntowną termomodernizację i remont. Nowa elewacja, okna i drzwi zewnętrzne, źródła ogrzewania, oświetlenie czy odnowione pracownie to tylko niektóre z cieszących oko nowych elementów w szkole.  To pierwsza tak poważna modernizacja budynków szkoły od początku ich istnienia. Na te prace wydatkowano łącznie ponad 3,5 mln zł.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Od lipca ubiegłego roku oba budynki szkoły muzycznej (stary i nowy – połączone w jedną bryłę) objęte były pracami termo-modernizacyjnymi. Jest nowa, ocieplona elewacja szkoły. Dotychczasowe ogrzewanie z sieci ciepłowniczej PEC zastąpiono pompami ciepła gazowo – powietrznymi i umieszczonymi na dachu panelami fotowoltaicznymi.  Wymienione zostały okna i drzwi zewnętrzne. W starym budynku szkoły wymieniono całkowicie instalację elektryczną i oświetlenie. Na prace termo-modernizacyjne szkoła otrzymała środki z ministerstwa.  

Z dodatkowych środków z Centrum Edukacji Artystycznej, o które ubiegał się dyrektor Wilhelm Taraszkiewicz, do których dołożyła się też rada rodziców i sponsorzy, udało się wymienić podłogi i wykładziny w pracowniach w starej części szkoły a także odremontować wszystkie toalety. To kosztowało dodatkowe 300 tys. zł.

Mimo tak szerokiego zakresu prac, do pełni szczęścia potrzeba jeszcze szkole kilku rzeczy. Mławska placówka ubiegała się jeszcze o pieniądze na remont sali koncertowej, a także monitoring placówki i wykonanie ciągów komunikacyjnych wokół szkoły, parkingu i ogrodzenia. Na to potrzeba co najmniej 1 mln złotych.

– Oczywiście jestem zadowolony. Jeszcze kilka lat temu o takim zakresie remontu można by tylko pomarzyć. Czuję mały niedosyt przez brak całościowego remontu wewnątrz. Składaliśmy już wniosek o wykonanie jeszcze w szkole i wokół szkoły pozostałych prac, ale jak na razie, choć jesteśmy na liście rankingowej na wysokiej pozycji, to jednak poza gronem szkół zakwalifikowanych do dofinansowania. Będziemy jednak dalej ubiegać się o środki  – mówi dyrektor Taraszkiewicz.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
koralik
koralik
3 lata temu

super 🙂

Robyrt
Robyrt
3 lata temu

Witam;

Dotychczasowe ogrzewanie z sieci ciepłowniczej PEC zastąpiono pompami ciepła gazowo – powietrznymi- w miejsce tej inwestycji można było przeprowadzić remont sali koncertowej, a także monitoring placówki i wykonanie ciągów komunikacyjnych wokół szkoły.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Robyrt

Wszystkiego na raz nie zrobią, jeśli mieli ograniczone fundusze. Mam nadzieję, że dzięki tej zmianie sporo zaoszczędzą, a ponadto są bardziej eko.

Prawilniak
Prawilniak
3 lata temu
Reply to  mławianka

Sreko w ten sposób sponsoruje się Rosyjskie rakiety które mają na nas spaść

Edward
Edward
3 lata temu

Bardzo ładnie.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Wewnątrz nie byłam, ale na zewnątrz robi wrażenie. Bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że szkoła w niedalekiej przyszłości doczeka się na środki na dokończenie prac modernizacyjnych.

h13
h13
3 lata temu
Reply to  mławianka

Fakt, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jak dobrze wygląda budynek z zewnątrz.
Dobra robota.
PS. Teraz trzeba tylko wyrzucić te beznadziejne budki z kurczakami, które zaburzają przez swoją brzydotę przestrzeń.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  h13

Masz rację. Te budy wyglądają obrzydliwie, ale ich istnienie pewnie zależy od miasta, bo parking chyba nie należy do szkoły.
Jest już tyle stałych miejsc miejsc z różnościami jest, że budy naprawdę powinny zniknąć z tego miejsca.

Kebab
Kebab
3 lata temu
Reply to  mławianka

Mylisz się. Budy płacą szkole muzycznej bo to ich własność (plac)
Ale to prawda, ogarnąć jeszcze ciągi komunikacyjne i porobić nowe parkingi, zieleń, ławki – to widzę przy muzycznej a nie budy ze śmierdzącym kurczakiem i samochody pełne grubasów 😉

Kebab
Kebab
3 lata temu
Reply to  h13

Ha ha dokładnie. Ale płacą szkole że tam stoją więc wątpliwe..

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x