Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Są pieniądze, wreszcie doczekamy odnowienia stadionu i boisk przy „siódemce”


Zapowiadane jeszcze jesienią ubiegłego roku środki finansowe  z Ministerstwa Sportu i Turystyki  na modernizację mławskiego stadionu i bazy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie są już zatwierdzone. Miasto z datą 31 stycznia 2020 r. podpisało stosowną umowę przyznającą Mławie kwotę nie przekraczającą 4,77 mln zł., przy całkowitym koszcie inwestycji szacowanym na 9,71 mln zł. Już jest ogłoszony przetarg i ratusz szuka wykonawcy tych inwestycji, które mają być zakończone najpóźniej do 31 października 2021 roku.

Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019” przyznała Mławie dofinansowanie w kwocie nie przekraczającej 4 772 300 zł. Dzięki niemu, możliwa będzie gruntowna modernizacja miejskiego stadionu oraz przebudowa boisk przy Szkole Podstawowej nr 7. Prace przy modernizacji potrwają dwa lata.

Co zmieni się na naszym stadionie? 

Część stadionu zostanie zaadoptowana do możliwości uprawiania skoku o tyczce. Zakłada się wybudowanie zakola, w którym zostały zaprojektowane dwie jednościeżkowe, dwustronne skocznie do skoku o tyczce ze skrzynkami zamontowanymi na obu końcach każdego rozbiegu. Skocznia wraz z zakolem pokryta będzie nawierzchnią kauczukową, prefabrykowaną, druga nawierzchnia poliuretanowa z pełnego poliuretanu. Dodatkowo pojawią się dwa mobilne garaże najazdowe, które będą zabezpieczały zeskoki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz aktami wandalizmu.

Kolejną zmianą będzie przebudowa płyty głównej stadionu i wykonanie odwodnienia i nawodnienia. Nawierzchnia  pozostaje trawiasta. Pojawią się też 3 wiaty (2 dla zawodników, 1 dla obsługi medycznej) i nowe bramki piłkarskie. Bieżnia żużlowa przebudowana będzie na syntetyczną z nawierzchnią kauczukową i składać się będzie z 6 torów po łukach oraz 8 torów na prostej, wyposażona ma być w elektroniczny system pomiaru czasu. Będzie też skocznia do skoku w dal i trójskoku.

W ramach zadania przebudowana zostanie geometria boiska treningowego. Przewidziano ułożenie nawierzchni chodników oraz ciągów pieszo-jezdnych. Pojawią się też  dwie wiaty dla zawodników i nowe oświetlenie.

Z kolei przy Szkole Podstawowej Nr 7 modernizacja kompleksu sportowego obejmie budowę boiska do piłki nożnej, o wym. 26×51 m,  budowę boiska wielofunkcyjnego, o wym. 20×40 m, na którym zlokalizowane będzie: – boisko do piłki ręcznej, o wym. 20×40 m, dwa boiska do piłki koszykowej, o wym. 15×20 m, bieżnia lekkoatletyczna, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i siłownia plenerowa.

Przy okazji tej inwestycji przy SP nr 7 miasto niestety nie przewiduje rozwiązania problemu z parkingami przy szkole.

Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 12 marca do godziny 10:00.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

12
KOMENTARZE

avatar
1500
miki
Gość
miki

Czemu boisko przy 7 nie może mieć wymiarów pełnego Orlika czyli 60×30. Jest tam przecież dużo miejsca na zlokalizowanie takiego boiska

Sportowiec
Gość
Sportowiec

A co z kortami tenisowymi na stadionie? Brak słów, żeby i tym razem nie wygospodarować pieniędzy na zmianę ich nawierzchni. W jakim więc celu, zrobiono na tych kortach nowe oświetlenie już dość dawno temu? Nie wspomnę już nawet o czasach, jakie te korty pamiętają, każdy sam widzi …

Genek
Gość
Genek

Miasto dużo rzeczy nie przewiduje. Obecnie trwa remont ul Mariackiej. Aż prosi się o wykonanie parkingu wzdłuż ogrodzenie boiska SP7 od strony garaży. Około 35-40 miejsc parkingowych. Tylko jest jedno ale w naszej pięknej Mławie… TRZEBA CHCIEĆ i ruszyć cztery litery do roboty.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Gdzie tam jest miejsce na garaże? Jest chodnik.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy chodnik jest do samego ogrodzenia boiska?

Pani od j. polskiego
Gość
Pani od j. polskiego

Proszę czytać ze zrozumieniem

Manix
Gość
Manix

Z powyższej treści wynika, że będą prowadzone prace poprawiające warunki uprawiania sportu. A co dla publiczności? Trybuny tak niskie, że jeśli postawiono by reklamy nic by nie było widać. Reklamy mogłyby się pojawić w celu uzyskania zarobku przy ważnych imprezach sportowych częściowo retransmitowanych przez telewizję. Ale w Mławie nie myśli się o inwestycjach z których można też mieć jakiś zysk finansowy biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę czasową. W Mławie władza myśli tylko żeby pieniądze wydać a nie trochę zarobić (dla miasta i ośrodka sportowego). Wkrótce może się okazać, że trzeba będzie zrobić następny remont dostosowując stadion nie tylko dla wuefistów,… Czytaj więcej »

normal
Gość
normal

Człowieku, pomyśłałeś, że podniesienie trybun czyli tak naprawdę to remont kapitalny podnióśłby kwotę trzykrotnie? Po drugie nie przesadzaj, że tak źle się ogląda mecze z trybun. Chodzę na mecze i może faktycznie z najniżego rzędu jest słabo ale z kolejnych już jest ok. Oczywiście z najwyższego jest najlepiej. Krzesełek mamy 1500 tak więc każdy znajdzie dobre miejsce dla siebie. Po trzecie może zauważ też plusy , np taki, że w okolicach nikt nie ma bieżni ośmiotorowej (nawet tak chwalony przez was Ciechanów a gdzie już był remont) , a u nas na prostej będzie właśnie 8 a po łukach 6.… Czytaj więcej »

Mławiak
Gość
Mławiak

w końcu normalna inwestycja….a nie tylko rozbudowa kanalizacji dla francuzów

Manix
Gość
Manix

Tylko, że na kanalizacji potencjalnie mogą skorzystać wszyscy a z części sportowej stadionu tylko uprawiający sport.

Mławiak
Gość
Mławiak

pracujesz w UM?

miki
Gość
miki

Tylko żeby tego przetargu nie wygrała firma krzak którą nie zna się na takich inwestycjach