Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiat pozyskuje środki i inwestuje w drogi


Już w marcu firma STRABAG wejdzie z robotami na drogę powiatową nr 2343W. Od miejscowości Mdzewo w kierunku Dąbrowy prowadzone będą prace związane z usunięciem karpin z pasa drogowego. Ta sama firma również prężnie działa na innej drodze powiatowej – Podkrajewo – Wiśniewo. Powyższe inwestycje otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych  w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych.


Pierwszy etap inwestycji pn. „Poprawa spójności komunikacyjnej z siecią drogową TEN-T i zwiększenie dostępności zewnętrznej i wewnętrznej powiatu mławskiego poprzez rozbudowę drogi powiatowej Bogurzynek – Mdzewo nr 2343W o łącznej długości 7657 m, wraz z remontem mostu na rzece Sewerynce w m. Kowalewko” to roboty przygotowawcze, które polegają na usunięciu karpiny z pasa drogowego. Wcześniej wycięto drzewa, które kolidowały z rozbudowywaną drogą. W dalszej kolejności prowadzone będą roboty ziemne związane z odhumusowaniem, poszerzeniem jezdni oraz ułożeniem krawężników i ścieżki pasa pieszo-rowerowego. Prace sukcesywnie będą postępowały w kierunku Bogurzynka.

Termin zakończenia zadania przewidziany jest na 31 października 2021 roku. To duża, wieloletnia inwestycja, która stała się możliwa do zrealizowania dzięki środkom zewnętrznym między innymi z Funduszu Dróg Samorządowych. Ponadto gminy, przez teren których przychodzi wspomniana droga, będą partycypowały w kosztach inwestycji poprzez dotację celową – gmina Wiśniewo przekaże łącznie 710 398,00 zł na lata 2020-2021, a  gmina Strzegowo – łącznie 1 126 036,00 zł na lata 2020-2021.

Marzec będzie również miesiącem wzmożonej pracy na drodze Podkrajewo-Wiśniewo. W miejscowości Wiśniewo rozpocznie się frezowanie nawierzchni. Na całym odcinku w najbliższym czasie zostanie ułożona warstwa ścieralna. Zgodnie z zawartą umową zadanie ma zostać zrealizowane do 31 maja 2020 roku.

źródło: Starostwo Powiatowe w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]