Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Po co komu ten chodnik?


Po co komu chodnik, którym nie można przejść, bo tarasują go niespodziewane przeszkody? Takie wydawałoby się oczywiste pytanie postawiła jedna z naszych czytelniczek, ilustrując je nadesłanymi zdjęciami. Jak się okazuje taki obrazek można zobaczyć w samym centrum miasta.


– Przechodząc ul. Wigury zauważyłam coś trochę dziwnego. Jak tym chodnikiem przy dawnym Cezasie mają przechodzić osoby z wózkiem czy też na wózkach?  Rury w poprzek chodnika, metalowy pojemnik z piaskiem pośrodku  – dziwi się – zresztą słusznie czytelniczka.  

Ulica Wigury, podobnie jak cały obszar wokół handlowca została poddana gruntownej rewitalizacji. Miasto wydało na nią ponad 3,5 mln złotych, a prace , które rozpoczęły się pod koniec 2017 roku pierwotnie planowane na rok, trwały o połowę dłużej. Na tym obszarze przebudowano m.in. instalacje kanalizacyjne i wodociągowe, a także kanalizację deszczową, a nawierzchnie dróg zyskały nową granitową kostkę.  Po zakończeniu inwestycji miasto odebrało wykonane roboty praktycznie bez uwag. Można jednak chyba sądzić, że nie wszystko przewidział projekt, a za nim wykonawca. W tym opisywanym bowiem wypadku chodnik praktycznie utracił swoją funkcję. Co prawda cały obszar wokół „handlowca” stanowi strefę zamieszkania, w której to pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo nad pojazdami, to jednak po co budować chodnik, skoro i tak trzeba iść ulicą?

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
3 lata temu

Dla mnie dziwne jest to, że kładąc nowy chodnik nie przystosowano go do rynien, przecież wiadomo, że woda musi gdzieś spływać, jak można było tego nie przewidzieć? Nie spotkałem się jak dotąd z czymś takim.

Były
Były
3 lata temu

Jest to nielegalne odprowadzenie wód opadowych na teren miejski !!!!!! Zgodnie z przepisami właściciel nieruchomości ma obowiązek zagospodarowania wód opadowych na swoim terenie! Co robi w tym zakresie Burmistrz i Straż Miejska ?

ZaSilnąPotrzebą
ZaSilnąPotrzebą
3 lata temu

żeby się tylko nie potknąć o rurę w drodze do toalety 🙂

miastorządzi
miastorządzi
3 lata temu

Pomysłowo, estetycznie, a przede wszystkim – BEZPIECZNIE. Parząc na tę konstrukcję, można by rzec „Mława pełną rynną!”. Gratuluję!

zenek
zenek
3 lata temu

Aj tam, rynienka jak się patrzy.

Inny
Inny
3 lata temu

Chcę zauważyć, że w strefie zamieszkania to pieszy ma pierwszeństwo i może iśc środkiem jezdni tak więc chodniki sa zbyteczne. Ja bym więcej czasu poświęcił na kierujacych pojazdami bo w tej strefie parkują jak chcą i gdzie chcą. Odnoszę wrażenie, że niektórzy kierujacy pojazdami pomimo, że „chyba” mają prawo jazdy to znajomość przepisów prawa o ruchu drogowym zerowa.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Inny

Codziennik też to zauważył, ale jeśli jest chodnik to też powinien on spełniać swoją rolę, a nie tylko być ozdobnikiem. No te rury to faktycznie ozdoby… wyglądają niczym kwiatek przy kożuchu.

Gość
Gość
3 lata temu

Chodzenie po tych płytkach to jak sport ekstremalny. Niektóre płytki działają jak wyrzutnie, po stąpnięciu przechodnie „wystrzeliwują” w górę…

Prezes
Prezes
3 lata temu

Majstersztyk!

Doniu
Doniu
3 lata temu

Z tą rewitalizacją to ktoś sobie niezłe lody ukręcił. 3,5 mln zł pytam się ZA CO ??? Za tą fuszerkę i te piękne trotuary z płyt które zagrażają przechodniom ?! To był idiotyczny pomysł, zamiast wymienić instalacje podziemne z normalną kostką brukową, latarenki klombiki kilka ławek, to nie, wersalu im się zachciało…

Mer
Mer
3 lata temu

Dodatkową ‚atrakcją’ w tym miejscu jest ruchoma płyta.

Men 34l
Men 34l
3 lata temu

Witam. Teren koło handlowca to jedna wielka pomyłka. Chodzenie na tych poruszających się płytach to sport ekstremalny. Pomysł był super ale wykonanie na 2! Ogólnie w Mławie nic się nie dzieje. Kogo to zasługa?odpowiedzmy sobie sami. Pozdrawiam

inka
inka
3 lata temu
Reply to  Men 34l

A raczej musimy być przygotowani, że w Mławie głównie będą ludzie starsi. Młodzi jak wyjadą na studia albo gdziekolwiek nawet za praca już nie wracają, mało tego jak przyjadą to nie maja gdzie iść. Oprócz planety lokale do 22 i pani stoi przebiera z nogi na nogę bo chce już zamknąć lokal. Ale najważniejsze że Zenka grają …..

Ala
Ala
3 lata temu
Reply to  inka

A co niby w tej planecie ciekawego chyba pijackie burdy a na miasto po 20 strach wyjść żeby nie zostać napadnietym Mlawa to duża wieś niebezpiecznie w dzień i w nocy

stała czytelniczka
stała czytelniczka
3 lata temu

W tym akurat miejscu, które wskazuje czytelniczka to nawet osoba na wózku nie wjedzie bo są wszędzie krawężniki. Zresztą cała reszta zrewitalizowanego miejsca też pozostawia wiele do życzenia. Zdaniem UM i panujących tam zasad… ważne, odbębniliśmy swoje, czyli coś się zadziało. Szkoda tylko zmarnowanego materiału za grube pieniądze.

Goodman
Goodman
3 lata temu

Zgadzam się w 100%. Moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto. Wykonanie tej inwestycji daje wiele do myślenia. Tam jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia. Nikt z radnych tego nie widzi bo wozi się ssamochodami i pewnie nawet o tym nie wiedzą. Uswiadonmy to wreszcie rządzącym i niech coś wreszcie z tym zrobią.

mławianka
mławianka
3 lata temu

Tak, ma Pani rację. Na chodniczek też nie da rady wjechać na wózku. Do sklepów tu położonych (i nie tylko tu) też osoby na wózkach nie mają wstępu. Miało być przełamywanie barier, a nawet przy projektowaniu i wykonawstwie najnowszych miejskich inwestycji w naszej Mławie nikt nie myśli o osobach niepełnosprawnych, a ich jest coraz więcej. Nasze społeczeństwo się starzeje. Coraz więcej ludzi spotyka się z dolegliwościami kręgosłupa, bioder, coraz więcej osób o kulach. Nikomu, a szczególnie władzom nie przychodzi na myśl, żeby tym ludziom ułatwić życie, żeby nie czuli się w naszym społeczeństwie odizolowani.
Nie wszędzie tak jest, nie we wszystkich miastach tak się dzieje.
Są włodarze miast, powiatów, którzy mają wyobraźnię i zdają sobie sprawę z tego, że starość ich też raczej dosięgnie i nie wiadomo czy będą mogli pokonywać te schodki, wysokie krawężniki, czy też będą musieli je omijać szerokim łukiem.

Mławianin
Mławianin
3 lata temu
Reply to  mławianka

Mlawianka czyżby chodzilo ci o Plac 3 Maja w Mławie ? Jezeli tak to chyba nigdy na nim nie byłaś ? Otóż to co ja wiem to są podjazdy dla wózków zarówno od ul. Zeromskiego, na ul Wigury przy sklepie z odzieżą sportyową, przy Okrąglaku, przy optyku. Tak więc nie pisz bzdur.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Mławianin

Mławianin, spójrz na zdjęcie, widzisz tam podjazd do sklepu? – bo ja go nie widzę.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  mławianka

Niby 2 schodki, ale dla osoby na wózku te 2 schodki to są aż 2 schodki. Dla osoby o kulach to samo.

mławianka
mławianka
3 lata temu

II
Miało być pięknie, a też nie jest pięknie.
Gromada kasy poszła na tę inwestycję, ale jak widać inwestycja nie spełnia ani oczekiwań, ani potrzeb mieszkańców. Pozostawia wiele do życzenia. Temat ruszających się płyt pominę, bo to temat poruszany przez wielu na tym portalu i nie tylko na portalu.
Jak ktoś już wcześniej wspomniał nasz burmistrz cierpi na zespół „fat cat” (syndrom grubego kota).

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x