Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kłusują w najlepsze. Zastawili  wnyki na bobra [zobacz film]


Strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej przy Kole PZW Narew udaremnili plany kłusowników. W zastawione przez nich w wodach Narwi wnyki nie wpadnie na szczęście już żaden bóbr czy wydra.  


Jan Maria Jackowski
Reklama

Kłusownictwo w Polsce to nadal ogromny problem. wciąż kwitnie.  Kłusownicy zasadzają się na zwierzęta żyjące w lasach, ale też i w wodach.  Dziko żyjąca zwierzyna łapie się w sidła i bywa, że długo umiera w męczarniach.

W sobotę 22 lutego strażnicy rybaccy znaleźli w Narwi pułapkę na bobry. Strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej przy Kole PZW Narew  na swoim profilu facebookowym opublikowali film, na którym widać jak wyciągają z rzeki metalowe wnyki na objęte ochroną bobry.

– W dniu dzisiejszym nasi strażnicy prowadzili wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką z Ostrołęki. Patrol odbył się z wody łodzią oraz z brzegu samochodem służbowym. Dziś napotkaliśmy w wodzie zastawione tzw. żelazo. Prawdopodobnie jakiś bezmózg, bo inaczej nie możemy tego nazwać, zastawił pułapkę na bobry. Żelazo zostało przez nas zdjęte i zabezpieczone. Pamiętajcie! Nie tylko ganiamy kłusowników, również ratujemy zwierzęta, które żyją w naszym środowisku – napisali strażnicy na Facebooku.

źródło: PZW Narew

Pułapka na bobry !!!! W dniu dzisiejszym nasi strażnicy prowadzili wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką z Ostrołęki. Dziś patrol odbył się z wody łodzią oraz z brzegu samochodem służbowym. Dziś napotkaliśmy w wodzie zastawione tzw. żelazo. Prawdopodobnie jakiś bez mózg bo inaczej nie możemy tego nazwać zastawił pułapkę na bobry. Żelazo zostało przez nas zdjęte i zabezpieczone. Pamiętajcie nie tylko ganiamy kłusowników również ratujemy zwierzęta które żyją w naszym środowisku. Zachęcamy wędkarzy do wykupywania znaków wędkarskich na rok 2020 w naszym kole PZW Narew wtedy jesteśmy w stanie robić więcej patroli i być więcej na wodzie z kilku procent pieniędzy ze składki członkowskie. Pozdrawiamy grupa SSR Narew.

Opublikowany przez Społeczna Straż Rybacka Narew 38 Ostrołęka Sobota, 22 lutego 2020

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 lata temu

Od zarania dziejów człowiek niszczył środowisko naturalne. Od początku swego istnienia działania ludzi są bardzo ekspansywne.
Homo sapiens to to najbardziej szkodliwy dla środowiska naturalnego gatunek żyjący na Ziemi.
Ma to we krwi, ma to w genach.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x