Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wymiana pieców na Mazowszu. Kto z naszego powiatu otrzymał kasę?


Zarząd Województwa Mazowieckiego opublikował wyniki konkursu na wymianę starych i nieefektywnych energetycznie pieców, adresowanego do samorządów ale też spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Zarząd zdecydował o przeznaczeniu ponad 38,2 miliona złotych na dofinansowanie 37 projektów z listy rezerwowej. Na liście znalazły się gminy Szydłowo i Strzegowo.


Przestarzałe piece, zwłaszcza węglowe, to jedna z przyczyn złego stanu powietrza. Skutki tego odczuwamy najbardziej w sezonie jesienno-zimowym. Jednym ze sposobów na rozwiązanie problemu są dopłaty do wymiany nieefektywnych energetycznie urządzeń. Jest to możliwe również przy wsparciu europejskim z programu regionalnego. Zwiększeniu uległa pula na dofinansowanie projektów złożonych w konkursie z tego zakresu.

Początkowo dofinansowanie w konkursie uzyskało tylko 9 projektów, ale teraz wsparcie trafi do kolejnych 37 beneficjentów. W sumie przyznana pomoc finansowa przekroczy  50,2 miliona złotych, co pozwoli na realizację 46 projektów w różnych częściach Mazowsza.

W naszym powiecie z dofinansowania skorzystają gminy Szydłowo i Strzegowo. Pierwsza z nich na wymianę źródeł ciepła zaplanowała kwotę ponad pół miliona złotych, z czego otrzymała ponad 331 tys. zł dofinansowania. Z kolei Strzegowo uzyskało prawie 1,5 mln zł dofinansowania, przy całkowitej wartości projektu oszacowanej na ponad 1,87 mln zł. Środki przeznaczone zostaną na wymianę starych kotłów na nowe wykorzystujące biomasę, gaz, ale też kotły olejowe i pompy ciepła.

źródło: UMWM

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową konkursu z Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza – Poddziałanie 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej, typ projektów: Ograniczenie „niskiej emisji”, wymiana urządzeń grzewczych.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Guma akacjowa
Guma akacjowa
2 lata temu

Kogo na to stać ludzie, po 18 wyjść na Szydłowo to gorzej jakby górnik zjechał do kopalni fedrowac na przodku. Ludzie pala czym popadną i co mają pod ręką a wiadomo że to śmieci.

Ojoj
Ojoj
2 lata temu

Pozostałe gminy z powiatu nie pozyskały funduszy??
Jak to?
To nie wszyscy się starają jednakowo???

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x