Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Popularne krople do nosa wycofane z obrotu


Z powodu wykrycia zanieczyszczenia w badanych próbkach Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży czterech serii kropli do nosa Sulfarinol.


Informację o wynikach badań próbek GIF otrzymał drogą elektroniczną od pełnomocnika podmiotu odpowiedzialnego. – Chodzi o wyniki poza specyfikacją w badanych próbkach archiwalnych dla produktu leczniczego Sulfarinol, w zakresie parametru zanieczyszczenia azotanu nafazoliny” – czytamy w uzasadnieniu.

W związku ze stwierdzeniem zanieczyszczenia produktu, GIF podjął decyzję w trybie natychmiastowej wykonalności o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju czterech serii produktu leczniczego. Chodzi tu o serie: nr 031117, 041117, 051117, 011117 – wszystkie z datą ważności do 30.11.2020.

źródło: GIF

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x