Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Co łączy I Liceum Ogólnokształcące w Mławie i Hanoi?


Projekt Instytutu Goethego „Das Bild der Anderen” („Obraz innych”), który uczniowie „Ogólniaka” realizowali ze studentami z Wietnamu zgłębiającymi znajomość języka niemieckiego w Instytucie Goethego w Hanoi, chcąc w przyszłym roku rozpocząć studia na uniwersytetach w Niemczech.


Udział w projekcie polegał na wymianie korespondencji w języku niemieckim. Tematyka listów była różnorodna: przedstawianie kultur swoich krajów, nieporozumienia kulturowe, aktualne wydarzenia (Święto Wszystkich Świętych w Polsce, święta narodowe, Boże Narodzenie w Polsce, obchodzenie Nowego Roku, kuchnia azjatycka i polska, postanowienia noworoczne, plany na przyszłość czy WOŚP).

Byliśmy dla siebie ciekawymi partnerami, gdyż nasze kultury, europejska i azjatycka są tak różne, tym  cenniejszym doświadczeniem było dzielenie się informacjami o różnicach między nimi, a także tradycjach narodowych.

Wyzwaniem dla uczestników okazały się listy audio, które uczniowie nagrywali dla swoich partnerów korespondencyjnych. Uczniowie mogli sprawdzić tym samym swoją umiejętność słuchania ze zrozumieniem oraz dostrzec różnice w wymowie niemieckiej Europejczyków i Azjatów.

Taka forma pracy jest wyjątkowo ciekawa dla młodzieży, przygotowuje do samodzielnej nauki, podczas której uczniowie doskonalą umiejętność pisania listów, rozumienia tekstu czytanego lub słuchanego, pracy ze słownikiem oraz utrwalania struktur gramatycznych, a motywacja jest większa, gdyż komunikacja jest autentyczna.

Młodzież zawiera nowe znajomości, a czasami rodzą się z tego przyjaźnie. Może i tym razem tak będzie, gdyż wiele osób zadeklarowało chęć utrzymywania kontaktów, a nawet wzajemnych odwiedzin w Niemczech lub w Polsce.

Uczestnicy projektu:

Julia Pinczewska, Weronika Gronowska, Monika Różańska, Kamila Cabanowska, Emilia Grzybicka – klasa IId

Maja Więckowska, Dominika Rutkowska – klasa IIa

Maja Jarzębska, Wiktoria Pisarkiewicz, Marysia Karpińska, Wiktoria Krużmanowska, Eliza Chmielewska, Zosia Burakowska – klasa IIf

Iwona Domańska, Weronika Bagińska, Natalia Wódkiewicz, Alicja Kielanowska, Olga Szczepańska, Zuzia Domeradzka – klasa Ie

Natalia Krystkiewicz – klasa Ibp

Opiekun projektu: Edyta Dobiesz-Jąderko.

źródło i fot. I LO Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x