Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rewitalizacja w  Ciechanowie. Powstanie Park Kultury „Młyn” [FOTO]


Ciechanów rozstrzygnął właśnie konkurs na koncepcję rewitalizacji i rozbudowy budynku po młynie przy ul. Nadrzecznej. W Parku Kultury „Młyn” znajdą się m.in.: wielofunkcyjna sala, restauracja, bar letni, pomieszczenia edukacyjne i artystyczne oraz miejsce na start-upy. Za budynkami powstanie zielona przestrzeń z alejką prowadzącą nad rzekę Łydynię, zwieńczona drewnianym pomostem i widokiem na Zamek Książąt Mazowieckich. Do połowy 2021 r. planowane jest opracowanie dokumentacji technicznej.


Po rewitalizacji i rozbudowie obiekt będzie składał się z 3 części: odnowionego budynku młyna, nowego wielofunkcyjnego obiektu oraz dwukondygnacyjnego przeszklonego łącznika. Na potrzeby urządzonej zieleni zagospodarowany zostanie także teren całej działki z ekspozycją na Zamek Książąt Mazowieckich.

W obiekcie znajdzie się m.in. duża wielofunkcyjna, dwukondygnacyjna sala z przeznaczeniem na przestrzeń artystyczną, służąca do realizacji konferencji, wydarzeń kulturalnych oraz eventów biznesowych. Możliwe będzie jej przearanżowanie lub częściowe wydzielenie przestrzeni, w zależności od potrzeb. Pojawi się także strefa historyczno – wystawowa. W Parku Kultury „Młyn” znajdą się też: pomieszczenie dla startupów, pomieszczenia biurowe, socjalne, kompleks szatni z łazienkami, charakteryzatornia, a także bar letni z wyjściem na taras. W obiekcie zlokalizowana będzie też dwupoziomowa restauracja.

Na dachu wielofunkcyjnej sali znajdzie się obszerny taras, będący bardzo dobrym punktem widokowym na zamek. Przestrzenie obiektów na każdej kondygnacji będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych, w tym stara część młyna, gdzie wprowadzona zostanie winda.

Dokumentacja techniczna projektu zostanie sfinalizowana do połowy 2021 roku. Miasto będzie zabiegało o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji.

źródło i fot.: UM Ciechanów / oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x