Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Iwona Sobotka zbiera świetne recenzje po koncercie w Londynie


Pochodząca z Mławy śpiewaczka operowa Iwona Sobotka zbiera świetne recenzje po koncercie w londyńskim centrum sztuki Barbican, gdzie występowała z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną, pod batutą sir Simona Rattle’a. Światowe media są zachwycone jej sopranem.


Recenzenci byli pod wielkim wrażeniem wykonania „Suity Lulu” Albana Berga. „Apoteoza została osiągnięta w śpiewie Iwony Sobotki” – napisał John Alison z „The Telegraph”, będąc pod wrażeniem jej „silnego, lśniącego górnego rejestru”. „Jej ton był soczysty, a najwyższe nuty balansowały na granicy wrażliwości” – czytamy opinię Eriki Jeal z „The Guardian”. Zdaniem Roya Westbrooka z „Bachtrack” „lśniący sopran Iwony Sobotki, jej lśniący ton i dokładność ponad pięciolinią były idealne”. John Koli z „Moose Gazette” z kolei chwali w występie mławianki prawdziwe wyczucie charakteru i wątpliwej moralności bohaterki opery Berga.

Gratulujemy znakomitego występu i świetnych recenzji, do których zresztą Iwona Sobotka zdążyła nas już przyzwyczaić. Mławianka – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, kontynuująca swoje studia pod okiem Toma Krausego na Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie – jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów; występowała w prestiżowych salach niemal wszystkich krajów Europy oraz w Japonii i obu Amerykach; koncertowała pod batutą cenionych dyrygentów i w towarzystwie uznanych orkiestr. Życzymy wielu kolejnych znakomitych sukcesów!

Źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
123
123
2 lata temu

Pani Iwona jest już od lat oklaskiwana i podziwiana na największych scenach świata. Można ją zobaczyć też w Polsce na scenie Teatru Wielkiego I Opery Podlaskiej. Niestety występy należą do rzadkości.

Janek
Janek
2 lata temu

Aż serce rośnie, gdy czyta się tak wspaniałe wiadomości o naszej niezwykle utalentowanej mławiance. Brawo dla Pani Iwony ! Cała Mława cieszy się z Pani sukcesów i życzymy następnych. Wszystkiego najlepszego dla Pani ! !!

Mer
Mer
2 lata temu

Właśnie w jej wykonaniu wysłuchałem „Powrót wiosny” Stanisława Moniuszki. To mojego muzycznego poranka kontynuacja.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x