Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uliczne ciemności, zniszczona ulica i śmietnik pod nosem


Mieszkańcy wielu ulic oczekują na pojawienie się na nich ulicznego oświetlenia. Ze szczególną niecierpliwością czekają na to mieszkańcy ulic Przemysłowej, Obrońców Mławy i Marii Czechowskiej.  Ciemnością tam panującym i niebezpiecznym sytuacjom, które miały miejsce w tamtych okolicach poświęcony był oddzielny wątek dyskusji na niedawnym zebraniu osiedlowym na Wólce.


O przyspieszenie prac związanych z budową  punktów oświetleniowych apelowała jedna z mieszkanek tego osiedla.

– My błądzimy w ciemności idąc od ulicy Piłsudskiego ulicą Przemysłową. Jest tam naprawdę niebezpiecznie, zdarzyły się nawet dwa razy napady na idące tam dziewczyny. A teraz jak jeszcze tam blok otworzą … . Naprawdę prosimy radnych, żeby nam zatwierdzili to oświetlenie – apelowała mieszkanka.

Nowym wątkiem w dyskusji nad oświetleniem były głosy mieszkańców niezadowolonych z wybudowanego w pobliżu osiedla domów jednorodzinnych wielopiętrowego budynku, a zwłaszcza zdewastowaniu ulicy podczas jego budowy oraz usytuowania blokowego śmietnika  w pobliżu sąsiadów.

– Kto to słyszał, aby tak pięciopiętrowy blok postawić na osiedlu i śmietnik postawić sąsiadom pod nosem. Czy nie może postawić go na swoim podwórku? –  mówili oburzeni mieszkańcy.

W imieniu miasta zastępca burmistrza Janina Budzichowska zadeklarowała przyjrzenie się sprawie uszkodzeń ulicy, zaapelowała jednak o zgłaszanie takich zdarzeń bezpośrednio po ich zaistnieniu. Jak się jednak okazało w tym przypadku takie zgłoszenie do urzędu były.  Wiceburmistrz Szymon Zejer uspokajał, informując, że jest już opracowany projekt budowy punktów oświetleniowych na ulicach  Przemysłowej, Obrońców Mławy i Marii Czechowskiej i Sokalskiego. Inwestycja kosztować ma ponad  122 tys. zł i wkrótce powinna doczekać się realizacji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
moron
moron
2 lata temu

udaje ze myśli samodzielnie?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x