Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Policja ustaliła przebieg wczorajszego potrącenia na Żwirki. Poszkodowane są dwie kobiety


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kolejnego już, w ciągu ostatnich dni, potrącenia na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło 19 lutego, o godz. 21.00, na ul. Żwirki w Mławie, w pobliżu skrzyżowania z ul. Leśną. Ranne zostały dwie piesze, w tym jedna ciężko.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń, jakie przeprowadzili policjanci na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Fiat Doblo , 36-letni mieszkaniec Ciechanowa, jadąc w kierunku ul. Padlewskiego, potrącił dwie młode kobiety, które schodziły już z przejścia dla pieszych. Jedna z pieszych, 16-letnia mieszkanka Mławy, z poważnymi obrażeniami, została przetransportowana do szpitala w Mławie. Druga osoba, 15-letnia mieszkanka pow. mławskiego została przewieziona do szpitala w Ciechanowie, gdzie po przeprowadzonych badaniach i udzieleniu pomocy, została zwolniona do domu.  Kierowca samochodu był trzeźwy. Interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Do zdarzenia doszło podczas intensywnych opadów deszczu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lech
Lech
2 lata temu

Ta ulica jest bardzo niebezpieczna w dzień kiedy jest dużą samochodów kierowcy jeżdżą wolno chociaż przez pasy i tak jest cieżko przejść bo kierowcy nie mają ochoty sie zatrzymywać. Ale wieczorem naprawde trzeba tam uwarzać samochody jeżdżą szybko i nie specjalnie zwracają uwage na pieszych.

Maxx
Maxx
2 lata temu

Skoro schodziły z przejścia to wina kierowcy szybka jazda rozmowa przez tel brawura niestety i dlatego są wypadki w mieście jeździ się powoli i na przejściach się uwaza

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Maxx

Nie osądzaj jak nie widziałeś. Kiedyś stojąc przed przejściem w rynku widziałem jak dziewczyna wbiegła na przejście, a więc ruszyłem za nią skoro już wymusiła pierwszeństwo i słyszałem jak była oburzona wbiegając za wysepką na jezdnie prawie prosto pod samochód. Jej słowa oburzenia pamiętam do dziś: „NAWET SIĘ NIE ZATRZYMAŁ”.
Czy uważasz, że miała rację (ona przebiegała przez jezdnię, nie rozglądając się, na pasach, ale przebiegała)?

Wladek
Wladek
2 lata temu

Ciechanowska świ……a. Co on tu robił? Podobno nieźle zapiep….ł. U siebie na wsi się rozbijać. Wypad stąd.

A....
A....
2 lata temu

Jakby kierowca z Mławy potrącił te dziewczyny to by była jazda, że oczywiście mławscy kierowcy robią co chcą, jeżdżą jak chcą nie bacząc na przepisy , itd. Ale gdy okazało się , że był to kierowca z Ciechanowa to piesi są winni…….Czasami odnoszę wrażenie, że na tym portalu jest więcej Ciechanowiaków niż nas Mławian. Bo , że ten portal jest pro- ciechanowski to widać gołym okiem. Ludzie, zawinił gnojek z Ciechanowa i zasłużył nie tylko na karę ale na nasze potępienie. Osobiście uważam , że WCI jeździ jeszcze gorzej niż WZU.
Pamiętam jak kilka lat temu chłopak z Mławy spowodował wypadek w Ciechanowie. Na tamtejszym portalu nie oszczędzano nas Mławian, zrównując nas z błotem. Pokazując przy tym brak kultury ludzi z tej śmiesznej mieściny.A teraz taka osóbka, która śmie nazywać się mławianka może jeszcze pogłaszcze Pana ch..j….a z Ciechanówka za ten wyczyn. Uderz się mocno w głowę kobieto bo masz poważne problemy. A może jesteś ukrytą opcją ciechanowską, co ? Jak to z Tobą jest?

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  A....

Na temat pieszych i kierowców zdania nie zmieniam. Zawsze piszę to samo.
Piesi są gorsi od kierowców.
Mławscy kierowcy są na ogół kulturalni. Piesi w większości nie dbają o własne zdrowie i życie, traktują pasy jak przedłużenie chodnika.
Dodam jeszcze, że kiedyś mławscy kierowcy odznaczali się chamstwem, teraz już się to zmieniło radykalnie.
Nie interesuje mnie czy był to kierowca z Ciechanowa, Mławy czy z z Krakowa. Kierowca to kierowca, a pieszy to pieszy.
Nie oceniam ludzi po tym skąd pochodzą, a po tym jak się zachowują.
Twoja wypowiedź jest poniżej krytyki, sięga nie tylko mułu, ale samego dnia.

Mysza
Mysza
2 lata temu

Kolo hali powinny być światła!!!! Bo tam przejechać to jakaś tregedia tam się nawet nie zatrzymają przed pasami tylko od razu myk lód samochód

Hmm
Hmm
2 lata temu

W Mławie ludzie przez pasy chodzili chodzą i będą chodzić jak święte krowy i to się nie zmieni.

Pinda
Pinda
2 lata temu
Reply to  Hmm

Hmm, czy Ty jesteś głupi czy masz inne problemy? Gość je rozjechał gdy już schodziły z pasów. A gdyby to zrobił Mławiak to byś pisał, że wina kierowcy?
Jak ciechanowiak to jus inna śpiewka?
Uderz się mocno o coś twardego, dobra rada

Hmm
Hmm
2 lata temu
Reply to  Pinda

Już jak coś

Hmm
Hmm
2 lata temu
Reply to  Pinda

A tak przy okazji jestem z Mlawy i takie mam zdanie o mławskich pieszych. Wyrazilem swoje zadanie na temat pieszych ogólnie nie piłem konkretnie do tych poszkodowanych dziewczyn. Wiec nie rozumiem po co szanowana Pindo wyciągasz cos z kontekstu. Odbieraj mój komentarz wedle życzenia.

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu
Reply to  Hmm

Też jesteś pieszym. Mówisz o sobie?

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu

Może i już schodziły z przejścia, ale samochodziarze zaraz wam wyjaśnią, że one były w słuchawkach, robiły fikołki i miały nos w telefonie, a poza tym za wolno schodziły z jezdni, taką wielką szkodę uczyniły biednemu kierowcy, a w ogóle to mogłyby też same kupić samochód i rozjeżdżać innych pieszych.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Może i wina kierowcy, ale to pieszemu powinno zależeć na własnym zdrowiu i życiu, bo w zderzeniu z kupą żelastwa stoi zawsze na pozycji przegranej.
Cóż z odszkodowania jakie otrzyma jeśli dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu?
Droga czytelniczko piszę to z pozycji pieszego i tylko pieszego.
Może dlatego, że mam prawo jazdy i dużą wyobraźnię udaje mi się uniknąć bezpośrednich, bliskich kontaktów z autami.
Duża część pieszych jest lekkomyślna, bez wyobraźni i jak widać nie zależy im ani na zdrowiu, ani na życiu.

Capone
Capone
2 lata temu
Reply to  mławianka

Mławianka właśnie widać jaką masz wyobraźnię..płytką jak woda nad zalewem

pesymista
pesymista
2 lata temu
Reply to  Capone

Jeżeli ktoś się wysławia to chociaż niech wie co pisze.Byłem wiele razy nad zalewem i wodę widziałem tylko w zalewie nigdy nad.Zaś co do wypadku to nie wyobrażam sobie jak można w tym przypadku bronić kierowcy.W tak ewidentnych sytuacjach powinno się dożywotnio odbierać prawo jazdy .Poszkodowane przecież spokojnie już schodziły z przejścia ,w żaden sposób nie zawiniły.Nie widzę jakiegokolwiek usprawiedliwienia dla kierowcy nieważne czy z Mławy ,Ciechanowa czy Moskwy.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  pesymista

Tak, kierowca jechał z prędkością ponaddźwiękową i piesze go w żaden sposób nie mogły widzieć.
Wiadomo, że wina kierowcy, ale… piesze nie zadbały w wystarczający sposób o swoje bezpieczeństwo.
Zawsze trzeba się kierować umiarkowanym zaufaniem do innego uczestnika ruchu drogowego. To powinno dotyczyć tak kierowców jak i pieszych.
Pieszy zawsze jest bardziej poszkodowany w wypadku niż kierowca, bo kierowcę chronią blachy. i pieszy winien mieć to na uwadze.
Zawsze się może zdarzyć, że hamulce w samochodzie odmówią posłuszeństwa i co wtedy?

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu
Reply to  mławianka

Cóż, tym młodym dziewczętom nie zależało na własnym zdrowiu i życiu? Strach z domu wyjść.

A poza tym też mam prawo jazdy, ale jestem też pieszą – jak każdy z nas.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Czytelniczka

A co pod drzwiami czyha na ciebie samochód z włączonym silnikiem żeby cie rozjechać?

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie pod drzwiami, ale na pasach. Właśnie taką sytuację komentujesz.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Piszesz, że strach wychodzić z domu, a więc myślałem, że jakiś kierowca już pod twoimi drzwiami czyha
Na pasach? nNa pasach uważam, wolę chwilę zaczekać na chodniku niż pchać się pod auto, jeszcze mi życie miłe. Nie boję się ani wychodzić z domu, ani też przechodzić przez pasy.

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x