Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Potrącenie na Żwirki. Poszkodowana nieprzytomna trafiła do szpitala [zobacz foto i film]


Kilka minut po godzinie 21 na przejściu dla pieszych w okolicy piekarni na ulicy Żwirki doszło do potrącenia młodej kobiety przez kierowcę samochodu dostawczego marki Fiat. Nieprzytomną poszkodowaną pogotowie ratunkowe odwiozło do mławskiego szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy, którzy również udzielili pierwszej pomocy. Obecny na miejscu patrol policji ustala okoliczności zdarzenia.


red.

mat. filmowy – nadesłany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jar
jar
2 lata temu

A o tej godzinie na mieście ruchu prawie nie ma więc co komu szkodzi zaczekać dosłownie 1 sekundę by ten samochód przejechał i bezpiecznie przejść. Ale po co przecież pieszy ma pierwszeństwo i takie myślenie doprowadza do takich sytuacji. Sam dużo chodzę po mieście i naprawdę nie zdarzyło mi się jeśli stanę przed pasami i chcę przejść by kierowca sam nie zatrzymał się nie muszę wskakiwać przed samochód wystarczy stanąć na chwilkę i kierowcy zatrzymują się. oczywiście w miarę możliwości jeśli mają dość miejsca na wyhamowanie, a nie włazić bezmyślnie na przejście wprost pod auto które już praktycznie na nim jest i nie ma możliwości się zatrzymać.

Mławiak
Mławiak
2 lata temu
Reply to  jar

Tak jest! Piesi, weźcie sobie ten komentarz do serca, taka jest prawda. Piszę to z perspektywy zarówno koerowcy jak i pieszego.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  jar

Mam to samo. Raczej nie narzekam na kulturę kierowców. Kierowcy widząc pieszego stojącego przy krawężniku, a nawet i trochę dalej od krawężnika, zatrzymują się przed pasami. To tylko sporadyczne wyjątki, jeśli kierowca się nie zatrzyma.
Piesi poszkodowani na pasach to piesi, którzy nie są ostrożni, którym nie zależy ani na zdrowiu, ani na życiu, którzy się nie rozglądają przed przejściem i trafiają w końcu na tych wyjątkowych kierowców.
Nie powiem, zawsze podziwiam tych pieszych, ich beztroskę i icvh brak szacunku do samych siebie, do swojego życia.

Gość
Gość
2 lata temu
Reply to  jar

Dziewczyny już schodziły z pasów, nie ich wina

Next
Next
2 lata temu

Wina pieszego cooo.To co się dzieje na miejskich drogach to brak kultury.Co 20 auto zauważa że pieszy stoi przy pasach i chce przejść A dziadostwo jedzie nie patrzy.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Next

… a dziadostwo idzie i nie patrzy, bo pasy to przedłużenie chodnika i nic mu na tych pasach nie grozi…
Zanim wejdę na pasy, to zawsze najpierw się dobrze rozejrzę czy jestem bezpieczna, bo kocham życie i nie mam ochoty go stracić w bezsensowny sposób albo ewentualnie wylądować na wózku inwalidzkim.
Jeśli sama nie zadbam o swoje zdrowie i życie, to nikt inny na pewno o nie zadba.

Ha ha ha
Ha ha ha
2 lata temu
Reply to  Next

Samochód jadąc nawet niewielką predkoscią (30 km/h) nie zatrzyma sie w miejscu, a po za tym prawo fizyki 1,5 tony i 50-100 kg i uderzenie głową o asfalt albo szybę … Jaki efekt? Z perspektywy kierowcy trzeba to zobaczyć jak bezmyslnie ludzie przechodzą i nie tylko przez pasy a potem potrącił mnie.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x