Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pęcznieją segregatory, ale obwodnicy zachodniej jak nie widać, tak nie widać


Podpisanie porozumienia w Mławie w 2015 r.


Niedawno pisaliśmy o tym, że Mława nie znalazła się na liście rządowych planów budowy 100 obwodnic. To nie jedyna zła nowina. Nie ma też żadnej bliskiej perspektywy, aby na dobre rozpoczęły się ostateczne procedury uzyskania odpowiednich zezwoleń do rozpoczęcia inwestycji, a co za tym idzie wyłonienia wykonawcy obwodnicy zachodniej. Od 2003 roku cały czas jednak trwa wymiana korespondencji pomiędzy urzędem miasta i Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie i innymi urzędami.

Obwodnica zachodnia w zamierzeniu ma łączyć się z drogą krajową nr 7 i biec od węzła drogowego Modła do węzła drogowego na skrzyżowaniu obwodnicy z istniejącą drogą krajową nr 7 po zachodniej stronie Mławy. Obwodnica stanowić będzie ciąg drogi wojewódzkiej nr 544, a więc to po stronie Zarządu Województwa Mazowieckiego leży uzyskanie odpowiednich zezwoleń i realizacja inwestycji.

Do pewnego czasu wydawało by się, że procedury – choć może nie tak szybko jakbyśmy sobie w Mławie życzyli – jednak idą do przodu. Ostatnim takim spektakularnym działaniem było podpisanie w Mławie w 2015 roku porozumienia pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarządem Województwa Mazowieckiego umowy  w sprawie określenia zasad współpracy i wzajemnych zobowiązań dla realizacji  budowy węzła drogowego Modła, wiaduktu drogowego nad linią kolejową oraz fragmentu zachodniej obwodnicy Mławy.

Z kolei władze miasta podpisały już w 2008 roku porozumienie  z władzami województwa w sprawie wspólnej realizacji  „Budowy zachodniej obwodnicy Mławy w latach 2008-2014”. W ramach tych ustaleń Mława zobowiązała się do zlecenia i sfinansowania  koncepcji budowy obwodnicy, przekazania pomocy finansowej na rzecz Województwa w wysokości 50 % kosztów z tytułu odszkodowań za wywłaszczone nieruchomości, a także przekazania nieodpłatnie nieruchomości będących własnością miasta na rzecz inwestycji. Po stronie marszałkowskiej będą koszty opracowania projektu budowlanego, koszty połowy odszkodowań za wywłaszczenie nieruchomości, a co najważniejsze sfinansowania realizacji budowy obwodnicy. W międzyczasie strony zawarły m.in. aneks zmieniający tytuł (a więc datę realizacji) mówiący o realizacji budowy w latach 2008-2021, wiadomo jednak, że i ten czasokres raczej nie jest realny.

Jak jednak informuje obecnie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowania inwestycji nadal znajdują się w stadium koncepcji programowej. W chwili obecnej Burmistrz Miasta Mława prowadzi postępowanie zmierzające do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla realizacji przedmiotowej inwestycji. Przewidywany termin uzyskania decyzji o zezwoleniu to II kwartał 2021 roku.

MZDW zastrzega jednocześnie, że faktyczny termin realizacji inwestycji uzależniony jest od złożoności procedur administracyjnych, ale także środków finansowych w budżecie Województwa Mazowieckiego., a co za tym idzie, MZDW nie jest w stanie wskazać jednoznacznego terminu wszczęcia procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy.

Tak więc wszystko wskazuje na to, że jeszcze kilka dobrych lat nie uda się ani nam, ani przejezdnym omijać zatłoczonych ulic centrum miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szofer
Szofer
2 lata temu

Ta obwodnica jest bardzo potrzebna.
Strabag by to ładnie ogarnął w toku prac związanych z S7, tak jak przebudowywali przy okazji pewne drogi w m.in. Ostródzie czy Płońsku czy nawet Nowym Dworze Gdańskim.
My ludzie musimy ich cisnąć i tyle bo
Mława staje się coraz bardziej zakorkowana, chociaż z drugiej strony nawet dziesięć obwodnic nie pomoże, gdzie w mieście jest mnóstwo kiepskich „kierowców”

Nieudolność
Nieudolność
2 lata temu

Oferma potrafi załatwić tylko urządzenia sportowe. Ciemnota w Mławie wybiera tak samo co 4 lata to tak ma. Dobrze, że wyprowadziłem się z tego miasta kilka lat temu.

Majster
Majster
2 lata temu

Nadejdą kolejne wybory samorządowe…. a wtedy możecie mi „skoczyć na warstat” – powiedział pewien pan…

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x