Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trzy dni akcji, pięć mandatów za wykroczenia pieszych i kierowców


Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone przez trzy dni działania „Bezpieczne przejście”. Celem kontroli była poprawa bezpieczeństwa pieszych.


Działania prowadzone były od 12 do 14 lutego br., W tym czasie policjanci skontrolowali 11 pieszych, zastosowali 4 pouczenia oraz 5 mandatów karnych. Głównymi przewinieniami pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz nieużywanie elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Podczas działań policjanci ujawnili również 4 wykroczenia kierujących, względem pieszych, tj. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, parkowanie na przejściu dla pieszych.

Wykroczenia pieszych – zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, za nieprzestrzeganie obowiązku korzystania z przejścia dla pieszych grozi mandat w wysokości 50 złotych, nieużywanie elementów odblaskowych przez pieszego to mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Wykroczenia kierujących względem pieszych –  za wyprzedzanie na przejściu  dla pieszych lub bezpośrednio przed nim grozi mandat w wysokości 200 złotych oraz 10 punktów karnych. Parkowanie na przejściu dla pieszych lub w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia to mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
robert
robert
2 lata temu

czy ktoś jeszcze sie waha czy jazda z Yanosike czy bez?

kain
kain
2 lata temu

że też tego dnia nie odpaliłem yanosika…..;/

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x