Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzy dni akcji, pięć mandatów za wykroczenia pieszych i kierowców


Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone przez trzy dni działania „Bezpieczne przejście”. Celem kontroli była poprawa bezpieczeństwa pieszych.

kurs koparki koparkoładowarki wlace drogowy Mława
Reklama


Działania prowadzone były od 12 do 14 lutego br., W tym czasie policjanci skontrolowali 11 pieszych, zastosowali 4 pouczenia oraz 5 mandatów karnych. Głównymi przewinieniami pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz nieużywanie elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Podczas działań policjanci ujawnili również 4 wykroczenia kierujących, względem pieszych, tj. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, parkowanie na przejściu dla pieszych.

Wykroczenia pieszych – zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, za nieprzestrzeganie obowiązku korzystania z przejścia dla pieszych grozi mandat w wysokości 50 złotych, nieużywanie elementów odblaskowych przez pieszego to mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Wykroczenia kierujących względem pieszych –  za wyprzedzanie na przejściu  dla pieszych lub bezpośrednio przed nim grozi mandat w wysokości 200 złotych oraz 10 punktów karnych. Parkowanie na przejściu dla pieszych lub w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia to mandat w wysokości 100 złotych i 1 punkt karny.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
robert
robert
9 miesięcy temu

czy ktoś jeszcze sie waha czy jazda z Yanosike czy bez?

kain
kain
9 miesięcy temu

że też tego dnia nie odpaliłem yanosika…..;/

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x