Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wójt Marek Nitczyński wśród zwycięzców plebiscytu na Samorządowca Roku 2019


Zakończyła się kolejna edycja organizowanego corocznie przez ogólnopolski Portal Samorządowy plebiscytu na najlepszych samorządowców roku. Czytelnicy wybierają najlepszego marszałka, starostę, prezydenta, burmistrza, wójta i dziesiątkę najpopularniejszych radnych. W tym roku na „medalowym” miejscu spośród samorządowców naszego powiatu jako jedyny znalazł się wieloletni wójt gminy Szreńsk – Marek Nitczyński.


Wśród pozostałych laureatów konkursu znaleźli się: marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel, starosta powiatu mrągowskiego Barbara Kuźmicka-Rogala, oraz wspomniany już wójt Szreńska Marek Nitczyński.

Dziesiątkę najpopularniejszych radnych tworzą: Maria Wąsowicz – radna Gminy Krościenko nad Dunajcem, Bogusław Waksmundzki – radny Powiatu Nowotarskiego, Wacław Kijanka – radny Gminy Rokietnica, Krzysztof Osmoła – radny Gminy Grybów, Marcin Sobczak – radny miejski w Bełżycach, Krystian Maćkowiak – radny miejski w Lesznie, Jarosław Szczerba – radny miejski w Mielcu, Paweł Dziwosz – przewodniczący Rady Miasta Malborka, Bolesław Kosior – radny miejski Krakowa i Zbigniew De-Mezer – radny miejski Suwałk.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach tradycyjnie odbiorą wyróżnienia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, jaki odbędzie się w dniach 18-20 maja w Katowicach. 

Jak podaje organizator, w głosowaniu w grę wchodziły zarówno głosy poparcia, jak i dezaprobaty wobec kandydatów. Aby powalczyć o tytuł należało zebrać minimum 500 głosów. W tej grupie kandydaci, którzy mieli dodatni bilans głosów (więcej głosów dodatnich niż ujemnych), przeszli do drugiego etapu. By wyrównać siłę każdego oddanego głosu, uzyskany wynik podzielono przez liczbę mieszkańców miejscowości czy regionu, który reprezentuje dany samorządowiec. Dzięki temu szansę walki o podium uzyskali także włodarze czy radni z mniejszych miejscowości. 

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec od urodzenia
mieszkaniec od urodzenia
1 rok temu

Oby, już i tak nic tej gminie nie pomoże. Co jeden wójt to lepszy.

Marysia
Marysia
1 rok temu

Drugą kadencję nic nie robi, a tyle naobiecywał. To może nagroda za te obiecanki.

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

Żenada!!!!!!!

maniek
maniek
1 rok temu

mieszkaniec gminy
dlaczego mieszkańcy Gminy o tym konkursie nie wiedzieli.
Kto na niego głosował !!!!!!!!!!!!!

Mieszkańcy
Mieszkańcy
3 miesięcy temu
Reply to  maniek

Szreńskie Cielaki jak na wójta

Szreńsk
Szreńsk
1 rok temu

Oby tak dalej Panie Wójcie. Gratulacje!!!!
Widać po opisach że niektórzy ludzie nie dorosli do dobrych zmian. Jesteśmy dumni.

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Szreńsk

a co to za dobre zmiany? chyba zmiany gabinetu na pokój USC, porażka … i to bym powiedział życiowa. wstyd i tyle, a może powiesz co takiego dobrego? skwer na kredyt, zamykanie szkół, a i zapewne jeszcze dobrą zmianą jest fakt, że na terenie gminy jest wysypisko śmieci, na które przywozi Warszawa odpady, a mieszkańcy słono płacą za swoje odpady, ale zarząd brawo, brawo,

GOŚĆ
GOŚĆ
1 rok temu

Nigdy w tej gminie nie było zrobione co za tego wójta, zrobił tyle dobrego, gratulacje!!!! oby tak dalej Panie Wójcie!!!

mławianka
mławianka
1 rok temu

To skandal, kto sprawdza tych kandydatów. Chyba pan wójt nie odbierze tej nagrody. W porównaniu do innych gmin to gmina Szreńsk wczesny PRL.

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy
1 rok temu

Czytam i oczom nie wierzę! Czy to Prima Aprilis przyspieszone?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Dobree….

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

to chyba anty ranking, Szreńsk to gmina bez żadnych perspektyw, inwestycji, tu się nic nie robi- no cóż włodarz późno przyjeżdża i w USC siedzi( a może to za ilość spędzonych tam godzin, pewnie było najwięcej), mieszkańców unika, ciekawe kto głosował, bo zapewne mieszkańcy nie mieli pojęcia o takim plebiscycie.

Zuza
Zuza
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Jesteś zapewne pracownikiem tego urzędu bo wszystko wiesz.Jeszcze się taki nie urodził zeby wszystkim pasowało.

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Zuza

nie trzeba być pracownikiem, wystarczy jak ma się coś do załatwienia, tam zawsze w USC jest Wójt, czy to nie dziwne

Hiacynt
Hiacynt
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

Zapewne głosowali pracownicy Urzędu Gminy.

ZOSIA
ZOSIA
1 rok temu
Reply to  Hiacynt

Też tak myślę

Zuza
Zuza
1 rok temu

Gratulacje dla wojta,

Aga
Aga
1 rok temu

Żart, chyba za te wszystkie inwestycje.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Aga

Albo za mydlenie oczu ludziom… on nic nie robi

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x