Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Ciechanowie powstanie nowy park. 700 drzew posadzą ojcowie noworodków


Na obszarze o powierzchni ponad 2 ha przy ulicy Augustiańskiej w Ciechanowie nasadzone zostanie ponad 12 tys. roślin, wytyczone będą nowe ciągi komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów, a teren zostanie oświetlony. Prace nad stworzeniem nowego parku miejskiego mają ruszyć już wiosną.


W nowym parku stworzony zostanie wygodny dla spacerujących układ komunikacyjny: powstaną ciągi pieszo-rowerowe, które pozwolą na dobrą komunikację z sąsiedztwem. Pojawi się sieć ścieżek o powierzchni blisko 2 tys. m2 wewnątrz parku. Przewidziane są trzy wejścia od strony ul. Augustiańskiej.

Posadzone będzie ok. 700 drzew, w tym 459 w ramach akcji sadzenia drzew przez ojców nowo narodzonych dzieci. Ozdobą parku będzie 14 sztuk charakterystycznych drzew o wyjątkowym pokroju bądź ozdobnych liściach, które będą przyciągały wzrok oraz będą stanowiły ciekawą kolekcję dendrologiczną.

Cały teren zyska ponad 20 tys. m2 powierzchni trawiastej, na którym wyznaczone będą kępy z roślin kwitnących.

Obszar poddany zagospodarowaniu zostanie wzbogacony o nasadzenia: utworzone będą 4 koliste klomby, obsadzone drzewami alejowymi. Klomby i kępy o łącznej powierzchni 3 tys m2 będą wykonywane tak, jak było to praktykowane w parkach XIX-wiecznych. Każdy klomb będzie otaczała inna odmiana drzew liściastych – o różnym pokroju oraz kolorze liści. Na środku  każdego z klombów zostaną posadzone pojedyncze drzewa soliterowe o atrakcyjnym wizualnie pokroju (iglaste oraz liściaste), które będą jednocześnie stanowiły ważne punkty orientacyjne w terenie. Tło dla nich będą tworzyć gęste nasadzenia z drzew, sadzonych przez ojców wzdłuż granicy parku.

Wzdłuż wybranych fragmentów ciągów komunikacyjnych pojawią się elementy małej architektury. Teren zostanie wyposażony w 29  ławek oraz odpowiednią ilość koszy na śmieci. Pojawią się także nowoczesne stojaki rowerowe i pergole na pnącza.

Park będzie oświetlony – zamontowanych zostanie 9 latarni elektrycznych oraz 25 energooszczędnych latarni fotowoltaicznych wykorzystujących energię słoneczną.

Nowy park będzie dodatkowym elementem ciągu zielonego – obok parku H. Dąbrowskiego i parku M. Konopnickiej – zlokalizowanego w mieście wzdłuż rzeki Łydyni. Teren już został wyrównany i częściowo przygotowany przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie. Wiosną ruszą dalsze prace związane z realizacją projektu.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Manix
Manix
2 lata temu

w Mławie by się taki park ewentualnie duży skwer przydał dookoła galerii handlowej. Chyba po tym co zrobiono z tym obszarem jakieś zobowiązania władzy wobec mieszkańców OKM są? A może jest tak, że jeszcze jakieś budynki tam chcą upchnąć.

Hemi
Hemi
2 lata temu

Dobry pomysł! Każde drzewo to więcej tlenu, mniej co2 i ładniejszy krajobraz.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x