Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Płetwal z dziewiętnastoma krążkami mistrzostw Mazowsza


Zimowe ferie dobiegły półmetka. Dzieci i młodzież odpoczywają, oczywiście wśród nich są  także reprezentanci mławskiego Płetwala. Zanim udali się na zasłużony wypoczynek, powalczyli na mistrzostwa Mazowsza rozegranych pod patronatem prezydenta Ciechanowa.


Zważywszy na rangę zawodów, rywalizacja przyciągnęła całą wojewódzką czołówkę. Wśród uczestników przeważali zawodnicy z warszawskich klubów – najliczniejsze ekipy przysłały G-8 Bielany i Jagiellonka. Ilość przerodziła się w jakość. Stołeczni pływaccy stoczyli zacięty bój o prymat w klasyfikacji medalowej. Ostatecznie triumf przypadł „ósemce” za sprawą 29 złotych medali.

Mławianie na tle wymagających konkurentów zaprezentowali z bardzo dobrej strony. Rekordów życiowych i klubowych nie zabrakło. Z kolei liczba miejsc na podium dobiegł dziewiętnastu.

Liderami naszego teamu, który wystąpił w sile 37 osób okazali Amelia Butryn i Adrian Kaliszewski. Sięgnęli po trzy krążki, po dwa dołożyli Daniłł Babenko, Jakub Hincmanowski i Jakub Czupryn. Ponadto z pojedynczych laurów cieszyli się Marcel Bużycki, Izabela Czaplicka, Susanna Mendez-Gralewicz, Zuzanna Korytowska, Jakub Prósiński oraz Jan Sowiński. Srebro dorzuciła Julia Błażkiewicz zajmując 2 miejsce na 200m klasycznym.

Dokładnie wyniki można sprawdzić na stronie https://www.swimrankings.net/index.php?page=meetDetail&meetId=621096&clubId=77807

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x