Czasem wydaje się nam, że nie ma wyjścia, ale jest pomoc
— 17/02/2020
Ostatnie trzy miesiące w naszym powiecie obfitowały w doniesienia o czynach samobójczych popełnionych przez nastolatków i do takich tragicznych zdarzeń dochodziło trzykrotnie. Informacje te skłaniają do smutnych refleksji. Rodzą się pytania : Co było przyczyną? Gdzie w takich sytuacjach można uzyskać pomoc specjalistów? O tym, że taką pomoc można uzyskać zawsze warto przypominać.
Decyzja o odebraniu sobie życia jest zawsze sumą wielu trudnych przeżyć. Czasem wydaje nam się, że nie ma wyjścia z trudnej sytuacji, ale są miejsca , gdzie możemy otrzymać pomoc. Miejsca takie są również na terenie Mławy. Od wielu lat Zespół Ośrodków Wsparcia pomaga osobom będącym w kryzysie. Na co dzień specjaliści ( psycholodzy, psychoterapeuta) pracują tam z dziećmi, nastolatkami i osobami dorosłymi doświadczającymi trudnych sytuacji, przeżywającymi kryzys, mającymi obniżony nastrój. Placówka mieści się w Mławie przy ul. Słowackiego 18, a telefon (23 654 52 29) jest czynny całą dobę. Skorzystaj z pomocy i doświadczenia kadry i pomóż sobie.
O swoich problemach można też porozmawiać choćby przez telefon zaufania np.
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży tel. 116 111 (czynny codziennie od 12:00 do 02:00)
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15-20.00)
źródło: ZOW Mława
oprac. red.
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]