Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Władza lubi używać środkowego palca?


Nie wszyscy interesują się tą „wielką” polityką i tym co dzieje się na Wiejskiej w Warszawie. Zapewne jednak nawet ci słyszeli o sprawie środkowego palca poseł Lichockiej. A jeżeli nie słyszeli to w największym skrócie – pani poseł użyła charakterystycznego dla amerykańskiego „fuck you” (pier… się)  gestu środkowego palca. Stało się to w Sejmie, po przegłosowaniu w sprawie przeznaczenia  2 miliardów złotych na TVP, zamiast na leczenie onkologiczne (czego chciała opozycja). Pani poseł tłumaczyła się, że tylko dwukrotnie i energicznie pocierała palcem oko, ale ostatecznie za ten gest przeprosiła.

Cóż to jednak może obchodzić nas tu w powiecie i Mławie? Jakakolwiek nie byłaby geneza przywołanego we wstępie „faka”, to w jakimś sensie jest to przykład stosunku władzy do tych, którzy myślą inaczej. Władzy ogólnie pojmowanej, bo podobny stosunek może przecież też mieć ( i zdarza się, że ma) niektóry wójt, burmistrz, starosta czy marszałek. I nie ma tu znaczenia, czy przy wyrażaniu tego użyje ręki, czy też ust, choć niewątpliwie użycie palca jest nawet bardziej wymowne.

Od dawna zresztą sam poziom publicznej dyskusji o publicznych sprawach na każdym poziomie pozostawia wiele do życzenia, ale temu już – choć z gruntu niesłusznie – przestaliśmy się dziwić. Tak jednak jest. Żyjemy w czasach braku autorytetów. Jakichkolwiek, ekonomicznych, prawnych czy nawet moralnych. Z równie gorliwym zapałem zupełnie przeciwstawne tezy udowadniają profesorowie czy moraliści, nie mówiąc już o politykach. Jak przeciętny mieszkaniec ma ocenić kto ma rację?

W powszechnym też rozumieniu jakakolwiek władza musi mieć autorytet. I zapewne pełniący władzę tak rozumują, że skoro mam mieć autorytet to nie mogą słuchać zdania opozycji lub innej osoby czy grupy, ale zawsze racja musi być po stronie władzy. A przecież decyzje można podejmować inaczej, bez poniżania swoich oponentów. Czy tak można? Zapewne można, ale praktyka jest inna.

Żeby nie być gołosłownym w stawianiu takiej tezy, dość przywołać tu obrady sesji naszej rady miasta.  Kto słucha i ogląda na pewno nie raz widział i słyszał ze strony władzy takie wypowiedzi oceniające np. „dziwię się pani radnej”, czy wprost twierdzące i deprecjonujące „Pan tego nie wie” (w kontekście wysokości tzw. nadwyżki budżetowej), choć radny do którego było to rzucone nie odnosił się do kwestii nadwyżki, to i tak zostało mu to imputowane. Podobną kwestią jest budżet obywatelski. Jest we wszystkich miastach, w naszym już nie. Wygląda więc na to, że to władza wie lepiej niż mieszkańcy czego ci ostatni potrzebują.

Można by w tym miejscu zaapelować do władzy o mniej pychy, więcej szacunku dla innych i więcej kultury osobistej. Tylko czy adresaci nie odpowiedzą „f**k you”.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

43
KOMENTARZE

avatar
1500
Wiocha
Gość
Wiocha

Obłuda to PO hamstwo cwaniactwo i złodziejstwo nigdy nikomu nic nie rozdawali nawet ochlapow tylko brali do kieszeni

Zołza
Gość
Zołza

Kup sobie słownik ortograficzny, ch.amie, bo bez tego ani rusz, nawet do PIS się nie nadajesz.
Nick idealny jednak sobie zarezerwowałeś. 😀

DO ZOŁZA
Gość
DO ZOŁZA

Ruż rozumem.

cycu
Gość
cycu

Dopóki Kaczyński nie umrze lub nie będzie jakiegoś krachu finansowego zapomnijcie(my) że pis przegra wybory.Pocieszające jest to, że wiecznie rządzić nie będą. Na końcu i tak stwierdzą, że to wina tego zdrajcy TUSKA.

Obserwer
Gość
Obserwer

No cóż, trzeba Ci przyznać rację. PIS przekupił Kościół HOJNYMI datkami, przekupił bardzo dużą część przekupnych emerytów i rencistów ochłapami, przywłaszczył sobie TVP, która teraz jest TVPIS i też dotuje ją bardzo HOJNIE niczym Rydzyka i sieje swoją mowę nienawiści na wszystkie strony Emeryci na ogół chodzili na wybory, teraz zmanipulowani 13-tkami i pseudo wiadomościami w TPIS oraz zmobilizowani przez kościół tym bardziej pójdą zagłosować na swych pseudo dobroczyńców, bo przecież oni (rząd PIS) tacy dobrzy, dają pieniądze, tamci (PO/PSL i inni) tylko kradli, a oni nie kradną, oni dają. Przekupił patologię, która też pójdzie na wybory, żeby tylko nie… Czytaj więcej »

Polak
Gość
Polak

głupiś

Wiocha
Gość
Wiocha

TVP INFO PRAWDZIWA TELEWIZJA hamstwo nie chce tego widzieć!Partia nie przekupuje ochlapami Bo to nie ochlapy!Nigdy jak żyje tych ochlapow nie distawalam teraz się z nich cieszę ze Polacy wreszcie mają Socjal jak w innych państwach Tepic złodziejstwo cwaniactwo i przysłowie KTO MA KASĘ TEN RZĄDZI nie kto ma rozum i pokorę i jest pracowity ten jest 1.

Zołza
Gość
Zołza

Kto należy do PIS ten rządzi, nie powinien być mądry, powinien być mierny ale wierny. Ty ze swoim chamstwem i brakiem rozumu idealnie się nadajesz do tego towarzystwa pisowskiego.
Masz kasę to kup sobie słownik ortograficzny, bo bez tego ani rusz.
TVP info to tez zakłamana, obłudna i propagandowa telewizja TVPIS

milo
Gość
milo

chyba do żadnej roboty się nie nadajesz skoro dla ciebie socjal jest najważniejszy. czy wiesz co oznacza socjal i do czego doprowadza? socjal to wsparcie dla osób potrzebujących pomocy a nie środki na życie(nie na przeżycie) dla całej rzeszy nierobów zdolnych do pracy i niezdolnych do jakiegokolwiek wysiłku. socjal w kształcie jaki mamy dziś w prostej linii doprowadzi do komunizmu czyli okradania pracujących, zaradnych i przewidujących,żeby tylko dać cokolwiek miernotom w zamian za poparcie. bez poparcia tępych nierobów i frustratów ta banda cwaniaków nie przetrwałaby roku. czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że pieniądze na socjal zostały wykradzione pracującym w przemyśle,… Czytaj więcej »

Media
Gość
Media

Słabiutko i prosty z Ciebie obserwator śmiechu warte co opowiadasz

Polak
Gość
Polak

Rozsądkiem, a powiem więcej rozumem nie grzeszysz

czytnik
Gość
czytnik

Uniemożliwianie zabierania głosu w czasie sesji rady miasta osób innych niż radny – to również dobry przykład pokazania palca…

mławianka
Gość
mławianka

No cóż, to już stało się normą, że władza ta na górze i ta dole zachowuje się podobnie i cały czas pokazuje nam środkowy palec. Nie robi tego w sposób ostentacyjny i dosłowny tak jak zrobiła to pani Lichocka, ale w sposób bardziej zawoalowany, bez wystawiania tego palca na widok publiczny. Przecież nawet wystarczy spojrzeć na na nasze miejskie czy powiatowe władze i niejednokrotnie widać, ze to czego chce większość społeczeństwa jest dosłownie olewane. Kandydaci na stanowiska burmistrzów, wójtów, posłów, radnych tylko tuż przed wyborami liczą się z głosem swoich wyborców, a potem… szalej dusza piekła nie ma. Co chcą… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Nikt w czasie całej III RP, przez 30 lat, nie zrobił tyle dobrego dla ludzi co obóz Dobrej Zmiany. 500+, 300+, 13-ta emerytura, rewaloryzacja progowa, długo by wyliczać. Wreszcie zerwano z chorą ideologią wyprzedawania wszystkiego, co polskie. Zatrzymano patologiczną prywatyzację, ba, odkupywane są przez Skarb Państwa polskie przedsiębiorstwa, niedługo być może również kolejny, czwarty bank w Polsce. Bezrobocie jest rekordowo niskie,za czasów planu Balcerowicza Polska była bodaj trzecia w UE pod względem najwyższego bezrobocia, teraz też jest trzecia, tylko pod względem najniższego bezrobocia. Jest różnica? Podniesiono płacę minimalną. Zlikwidowano sądowe patologie takie jak odbieranie dzieci rodzicom tylko dlatego, że popadli… Czytaj więcej »

Gabi
Gość
Gabi

Dobra zmiana? Jaka dobra zmiana ja się pytam? Ja, Mająca 30 lat, no może ciut więcej, nie mająca póki co jeszcze dzieci, a napewno chciałabym je kiedyś mieć, nie pobierająca cudownych 500+, od tej rzekomo „dobrej zmiany” niczego nie dostałam, oprócz podwyżek wszystkiego wokół. I tego samego zdania napewno jest o wiele więcej osób w moim wieku. My od tego chorego Państwa niczego nie dostaliśmy, jedynie to na co człowiek ciężko i uczciwie zapracował i który połowę temu choremu Państwu oddać musi. Wystarczy popatrzeć jak rozwija się sąsiadujące miasto Ciechanów, aż miło popatrzeć i więcej komentarza na ten temat nie… Czytaj więcej »

babuszka
Gość
babuszka

i wszystko drożeje 🙁

Wiocha
Gość
Wiocha

To na co czekasz!30 lat załóż rodzinę wygodnictwo bycia singlem cooo.Pospac cisza pomalować fuuu egoizm.Tobie dac na co na zabawę czy diety i odchudzanie.

Cytryna
Gość
Cytryna

Może Gabi czeka na odpowiedniego odpowiedzialnego partnera , z którym chciała by mieć dziecko, a jeszcze takiego nie spotkała? A może ma problemy zdrowotne i nie może ich w tej chwili posiadać? Na pewno ma swoje ku temu powody i nie jest to, Wiocho, Twoja sprawa, bo to bardzo osobisty temat. Pozdrawiam Cię Gabi. Też nie lubię PiSu. Nie oglądam TVPis. A z „Wiochy” wychodzi prawdziwa WIOCHA, aż mdli.

Gabi
Gość
Gabi

Dziękuję i równie pozdrawiam Cytryna. A wpadanie w dyskusję z kimś takim jak Pan albo Pani pod pseudonimem Wiocha, większego sensu nie ma. Bo człowiek traci niepotrzebne nerwy. 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Faktycznie „Wiocha” jesteś wiochą, bo bo wiocha to nie znaczy że jesteś ze wsi, tylko oznacza stan umysłu.
Wstąp do PIS oni takich cha.mów potrzebują.
Ciekawi mnie tylko na co wymieniłeś swoje szare komórki, bo nawet noworodek ma ich więcej od ciebie. – Pewnie na alkohol albo dragi.
Takiego współmałżonka mieć jak ty, to tylko wziąć sznur i i iść do lasu… na grzyby.

milo
Gość
milo

jak by od ciebie zależało to chyba tylko swoim byś dał i tylko z kieszeni m.in. Gabi byś wyciągał. Wiocha na całego- dawaj bo masz, dawaj bo JA potrzebuję.BO JA KCEM.

Ania
Gość
Ania

Za czyje pieniądze? za nasze

Hemi
Gość
Hemi

Celna uwaga, nasze pieniądze, przecież rząd nie ma własnych pieniędzy, tylko dysponuje pieniędzmi obywateli. W tym miejscu nie sposób zapytać – co z naszymi pieniędzmi robiły poprzednie rządy, przed 2015 r.? Przecież podatki nie zmieniły sie zasadniczo. A nie było ani 500+, ani 300+, ani 13-tki dla emerytów, refundacje leków też były znacznie skromniejszej. A przecież wyprzedawano na masową skalę majątek narodowy i przedsiębiorstwa publiczne, więc publiczna kasa powinna być pełna. A przecież wiadomo, że państwowa kasa była pusta i rząd PO-PSL sięgnął jeszcze po 153 mld zł z OFE. Na jakie boki więc te nasze pieniądze się wtedy rozchodziły,… Czytaj więcej »

Gabi
Gość
Gabi

‍♀️Litości… Nie sposób nie zareagować na taki komentarz, bo aż człowieka szlag trafia. Owszem, władza zawsze kradła i kraść będzie i w sumie nie ważne czy to PO czy PiS czy jakakolwiek inna partia w tym kraju. Tyle, że jest różnica pomiędzy ludźmi, którzy mają sumienie i przede wszystkim serce w stosunku do ludzi dorosłych i dzieciaków chorujących na raka, którzy zrobią wszystko i będą błagać o pomoc gdzie się da żeby przeżyć i żeby uratować to życie, a zadufaną w sobie pseudowładzą, która dofinansowuje docelowo swoją „własną” telewizję żeby siać w niej nienawiść między Polakami, kościół i Ojca Rydzyka.… Czytaj więcej »

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Brawo Gabi – bardzo dobrze to podkreśliłaś. Hemi jest trolem i liczy na ciepłą posadkę u prezunia.

Hemi
Gość
Hemi

Zamiast emocji wolę fakty. Fakty są takie, że nie istnieje alternatywa – dofinansowanie ustawowej misji publicznej TV (Teatr TV,TVP Kultura, programy promujące czytelnictwo i kulturę wysoką, które niestety nie zarabiają na siebie) a leczeniem chorych dzieci. Jest to fałsz lansowany przez opozycję, który jak widać pada niekiedy na podatny grunt. Od początku. Leczeniem,finansowaniem leczenia chorych,w tym dzieci, zajmuje się NFZ. NFZ ma zabezpieczone fundusze na leczenie dzieci, gdyby było inaczej, kierownictwo jednego dnia by się nie utrzymało. Nie jest więc prawdą, że jakoby brakowało pieniędzy na leczenie dzieci. Natomiast opozycja uparła się, żeby osłabiać publiczną TV uważając, słusznie czy nie… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Hemi
Najsprytniejsze HASEŁKA DEMAGOGICZNE POD PUBLICZKĘ to ma właśnie partia rządząca, czyli PIS,
a TVPIS przebił 100-krotnie TVN swoimi kłamstwami i swoją obłudą.

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Fakty są takie ze pis naszą kasę ślę do czarnoksięznka z Torunia. Ten to nas uzdrowi. Hemi ciemnotę to wciskaj swojej rodzinie, a tu ludzie jeszcze myślą samodzielnie.

Gabi
Gość
Gabi

Panie Wieśku, brawo Ty Nic dodać, nic ująć

Media
Gość
Media

Chłopie gdzie masz rozum co Tobą kieruje to co piszesz to OBŁUDA I BRAK ROZUMU

Gabi
Gość
Gabi

Tak sobie myślę, że to chyba mój ostatni komentarz na ten temat, bo aż się nóż w kieszeni otwiera na to co Pan/Pani pisze. Czas się puknąć w głowę i zastanowić nad tym co się pisze. I zadać sobie jedno z najważniejszych pytań dotyczących tej sprawy. Czy te pieniądze naprawdę są bardziej potrzebne TVP, która została totalnie przez PiS przejęta czy osobom, które chorują na nowotwory, cierpią i bardzo chciałyby żyć, ale nie stać ich na leki, których NFZ nie refunduje, przypominając że skoro mamy taki wspaniały rząd i władzę w tym kraju mogliby się tym wreszcie zająć i pomóc… Czytaj więcej »

Hemi
Gość
Hemi

Powtarzam – opozycji nie chodzi o to, żeby kwota 2 mld zlotych poszła na chorych, bo NFZ finansuje leczenie, i gdyby pojawiły się nadzwyczajne potrzeby,to przecież NFZ mógłby w pilnym trybie zwrócić się do Skarbu Państwa, który z pewnością pomocy by nie odmówił. Opozycja udaje, że wie lepiej czego potrzebuje NFZ niż sam NFZ? Naprawdę, to chodziło o to, żeby publiczna TV i publiczne media tych 2 mld zł =nie dostały=. Bo opozycja,głównie POKO, chciałaby, żeby tak jak kiedyś TVP nadawała po linii TVN, a póki co tak nie jest. Dzięki TVP jest w mediach pluralizm, a nie gra do… Czytaj więcej »

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Powtarzam „tobie” Hemi jeszce raz lecz się na nogi bo na głowę to już w „twoim” przypadku jest już dawno zapóźno

Wiocha
Gość
Wiocha

Gabi żal mi Ciebie

Gabi
Gość
Gabi

Nie życzę Pani/Panu żeby kiedyś trafiło się Pani/Panu przebywanie na oddziale onkologicznym z kimkolwiek ze swoich bliskich i patrzenie jak ta osoba cierpi. Może wtedy ruszyło by serce i sumienie. Ale to też wątpliwa sprawa w Pani/Pańskim przypadku. Pozdrawiam

Gabi
Gość
Gabi

A mi nie jest siebie żal i w sumie nie zamierzam się tłumaczyć z faktu nieposiadania dzieci, a Pan/Pani nie będzie mi mówić co mam robić. Ale jeśli już tak Pana/Panią zżera ciekawość to i owszem, mam męża i budujemy dom, na kredyt, bo na kredyt, ale ciężko na to oboje pracujemy, bo ten rząd w tej kwestii niczego nam nie ułatwił wręcz przeciwnie. I co najwyżej może z jednego powodu jest mi siebie żal, że muszę ten cały cyrk w tym rządzie oglądać. Przykre, ale prawdziwe. I jeśli Pana/Panią to tak ciekawi owszem, lubię sobie pospać i mieć ciszę… Czytaj więcej »

Wiocha
Gość
Wiocha

Tak jest HEMI

every
Gość
every

Tak, w życiu warto zachować miarę i proporcje. W Polsce za tej „dobrej zmiany” promuje się szczególnie patologię. 500+ powinny dostawać tylko i wyłącznie rodziny, w których przynajmniej jeden rodzic pracuje, chyba że są jakieś konkretne przyczyny tego że żadne z rodziców nie pracuje. Przestań demagogu zachwalać tę „dobrą zmianę” dzięki której w niedługim czasie Polacy nie będą mieli co włożyć do garnka, bo im na nic nie starczy tych dobroci. To rządy PIS skłóciły Polaków, to dzięki tej „dobrej zmianie” naród jest tak skłócony i jeden Polak drugiego utopiłby w łyżce wody. To dzięki „dobrej zmianie” wstyd się w… Czytaj więcej »

Mariusz
Gość
Mariusz

Nie ośmieszaj się

Do Hemi
Gość
Do Hemi

Brawo Zgadzam sie w 100% zawsze racjonalne prawdziwe wypowiedzi.Wiocha

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Świetny nick „Wiocha” – idealnie pasujący do za.kutego łba.

Miś
Gość
Miś

Brak kultury w Sejmie i na wysokich szczeblach przestał już dziwić, co jest niestety smutne. Skąd młodzi ludzie mają brać przykład?

milo
Gość
milo

od mądrych rodziców, tak myślę. wiem, że to gatunek wymierający ale tylko w nich nadzieja