Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Władza lubi używać środkowego palca?


Nie wszyscy interesują się tą „wielką” polityką i tym co dzieje się na Wiejskiej w Warszawie. Zapewne jednak nawet ci słyszeli o sprawie środkowego palca poseł Lichockiej. A jeżeli nie słyszeli to w największym skrócie – pani poseł użyła charakterystycznego dla amerykańskiego „fuck you” (pier… się)  gestu środkowego palca. Stało się to w Sejmie, po przegłosowaniu w sprawie przeznaczenia  2 miliardów złotych na TVP, zamiast na leczenie onkologiczne (czego chciała opozycja). Pani poseł tłumaczyła się, że tylko dwukrotnie i energicznie pocierała palcem oko, ale ostatecznie za ten gest przeprosiła.


Cóż to jednak może obchodzić nas tu w powiecie i Mławie? Jakakolwiek nie byłaby geneza przywołanego we wstępie „faka”, to w jakimś sensie jest to przykład stosunku władzy do tych, którzy myślą inaczej. Władzy ogólnie pojmowanej, bo podobny stosunek może przecież też mieć ( i zdarza się, że ma) niektóry wójt, burmistrz, starosta czy marszałek. I nie ma tu znaczenia, czy przy wyrażaniu tego użyje ręki, czy też ust, choć niewątpliwie użycie palca jest nawet bardziej wymowne.

Od dawna zresztą sam poziom publicznej dyskusji o publicznych sprawach na każdym poziomie pozostawia wiele do życzenia, ale temu już – choć z gruntu niesłusznie – przestaliśmy się dziwić. Tak jednak jest. Żyjemy w czasach braku autorytetów. Jakichkolwiek, ekonomicznych, prawnych czy nawet moralnych. Z równie gorliwym zapałem zupełnie przeciwstawne tezy udowadniają profesorowie czy moraliści, nie mówiąc już o politykach. Jak przeciętny mieszkaniec ma ocenić kto ma rację?

W powszechnym też rozumieniu jakakolwiek władza musi mieć autorytet. I zapewne pełniący władzę tak rozumują, że skoro mam mieć autorytet to nie mogą słuchać zdania opozycji lub innej osoby czy grupy, ale zawsze racja musi być po stronie władzy. A przecież decyzje można podejmować inaczej, bez poniżania swoich oponentów. Czy tak można? Zapewne można, ale praktyka jest inna.

Żeby nie być gołosłownym w stawianiu takiej tezy, dość przywołać tu obrady sesji naszej rady miasta.  Kto słucha i ogląda na pewno nie raz widział i słyszał ze strony władzy takie wypowiedzi oceniające np. „dziwię się pani radnej”, czy wprost twierdzące i deprecjonujące „Pan tego nie wie” (w kontekście wysokości tzw. nadwyżki budżetowej), choć radny do którego było to rzucone nie odnosił się do kwestii nadwyżki, to i tak zostało mu to imputowane. Podobną kwestią jest budżet obywatelski. Jest we wszystkich miastach, w naszym już nie. Wygląda więc na to, że to władza wie lepiej niż mieszkańcy czego ci ostatni potrzebują.

Można by w tym miejscu zaapelować do władzy o mniej pychy, więcej szacunku dla innych i więcej kultury osobistej. Tylko czy adresaci nie odpowiedzą „f**k you”.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
45 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wiocha
Wiocha
2 lata temu

Obłuda to PO hamstwo cwaniactwo i złodziejstwo nigdy nikomu nic nie rozdawali nawet ochlapow tylko brali do kieszeni

Zołza
Zołza
2 lata temu
Reply to  Wiocha

Kup sobie słownik ortograficzny, ch.amie, bo bez tego ani rusz, nawet do PIS się nie nadajesz.
Nick idealny jednak sobie zarezerwowałeś. 😀

DO ZOŁZA
DO ZOŁZA
2 lata temu
Reply to  Zołza

Ruż rozumem.

cycu
cycu
2 lata temu

Dopóki Kaczyński nie umrze lub nie będzie jakiegoś krachu finansowego zapomnijcie(my) że pis przegra wybory.Pocieszające jest to, że wiecznie rządzić nie będą. Na końcu i tak stwierdzą, że to wina tego zdrajcy TUSKA.

Obserwer
Obserwer
2 lata temu
Reply to  cycu

No cóż, trzeba Ci przyznać rację.
PIS przekupił Kościół HOJNYMI datkami, przekupił bardzo dużą część przekupnych emerytów i rencistów ochłapami, przywłaszczył sobie TVP, która teraz jest TVPIS i też dotuje ją bardzo HOJNIE niczym Rydzyka i sieje swoją mowę nienawiści na wszystkie strony
Emeryci na ogół chodzili na wybory, teraz zmanipulowani 13-tkami i pseudo wiadomościami w TPIS oraz zmobilizowani przez kościół tym bardziej pójdą zagłosować na swych pseudo dobroczyńców, bo przecież oni (rząd PIS) tacy dobrzy, dają pieniądze, tamci (PO/PSL i inni) tylko kradli, a oni nie kradną, oni dają. Przekupił patologię, która też pójdzie na wybory, żeby tylko nie stracić za nic nie robienie.

Polak
Polak
2 lata temu
Reply to  Obserwer

głupiś

Wiocha
Wiocha
2 lata temu
Reply to  Obserwer

TVP INFO PRAWDZIWA TELEWIZJA hamstwo nie chce tego widzieć!Partia nie przekupuje ochlapami Bo to nie ochlapy!Nigdy jak żyje tych ochlapow nie distawalam teraz się z nich cieszę ze Polacy wreszcie mają Socjal jak w innych państwach Tepic złodziejstwo cwaniactwo i przysłowie KTO MA KASĘ TEN RZĄDZI nie kto ma rozum i pokorę i jest pracowity ten jest 1.

Zołza
Zołza
2 lata temu
Reply to  Wiocha

Kto należy do PIS ten rządzi, nie powinien być mądry, powinien być mierny ale wierny. Ty ze swoim chamstwem i brakiem rozumu idealnie się nadajesz do tego towarzystwa pisowskiego.
Masz kasę to kup sobie słownik ortograficzny, bo bez tego ani rusz.
TVP info to tez zakłamana, obłudna i propagandowa telewizja TVPIS

xw45
xw45
4 miesięcy temu
Reply to  Zołza

przekształciłes  akwarium w zupę rybną

milo
milo
2 lata temu
Reply to  Wiocha

chyba do żadnej roboty się nie nadajesz skoro dla ciebie socjal jest najważniejszy. czy wiesz co oznacza socjal i do czego doprowadza? socjal to wsparcie dla osób potrzebujących pomocy a nie środki na życie(nie na przeżycie) dla całej rzeszy nierobów zdolnych do pracy i niezdolnych do jakiegokolwiek wysiłku. socjal w kształcie jaki mamy dziś w prostej linii doprowadzi do komunizmu czyli okradania pracujących, zaradnych i przewidujących,żeby tylko dać cokolwiek miernotom w zamian za poparcie. bez poparcia tępych nierobów i frustratów ta banda cwaniaków nie przetrwałaby roku. czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że pieniądze na socjal zostały wykradzione pracującym w przemyśle, usługach, rzemiośle i rolnictwie a nie wzięły się kieszeni rządzących?

Media
Media
2 lata temu
Reply to  Obserwer

Słabiutko i prosty z Ciebie obserwator śmiechu warte co opowiadasz

xw45
xw45
4 miesięcy temu
Reply to  Obserwer

Kazdy człowiek ma prawo być głupim ale niektórzy nadużywają tego przywileju..Kto ciebie kupil czerwone okolary.

Polak
Polak
2 lata temu
Reply to  cycu

Rozsądkiem, a powiem więcej rozumem nie grzeszysz

czytnik
czytnik
2 lata temu

Uniemożliwianie zabierania głosu w czasie sesji rady miasta osób innych niż radny – to również dobry przykład pokazania palca…

mławianka
mławianka
2 lata temu

No cóż, to już stało się normą, że władza ta na górze i ta dole zachowuje się podobnie i cały czas pokazuje nam środkowy palec.
Nie robi tego w sposób ostentacyjny i dosłowny tak jak zrobiła to pani Lichocka, ale w sposób bardziej zawoalowany, bez wystawiania tego palca na widok publiczny.
Przecież nawet wystarczy spojrzeć na na nasze miejskie czy powiatowe władze i niejednokrotnie widać, ze to czego chce większość społeczeństwa jest dosłownie olewane. Kandydaci na stanowiska burmistrzów, wójtów, posłów, radnych tylko tuż przed wyborami liczą się z głosem swoich wyborców, a potem…
szalej dusza piekła nie ma. Co chcą to robią, zapominają, że mieli służyć swoim mieszkańcom i wsłuchiwać się w ich potrzeby. Pokazują społeczeństwu, kto tu rządzi i do kogo należy ostatnie zdanie (przykład: bonifikata uwłaszczeniowa w Mławie. Nieważne było, że ogrom społeczeństwa chciał jej zwiększenia, ważne było to że ktoś kto wcześniej wykupił swoją działkę tej bonifikaty nie miał, np. rodzice burmistrza, a takich przykładów można mnożyć – lodowisko, kino…).

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Nikt w czasie całej III RP, przez 30 lat, nie zrobił tyle dobrego dla ludzi co obóz Dobrej Zmiany. 500+, 300+, 13-ta emerytura, rewaloryzacja progowa, długo by wyliczać. Wreszcie zerwano z chorą ideologią wyprzedawania wszystkiego, co polskie. Zatrzymano patologiczną prywatyzację, ba, odkupywane są przez Skarb Państwa polskie przedsiębiorstwa, niedługo być może również kolejny, czwarty bank w Polsce.

Bezrobocie jest rekordowo niskie,za czasów planu Balcerowicza Polska była bodaj trzecia w UE pod względem najwyższego bezrobocia, teraz też jest trzecia, tylko pod względem najniższego bezrobocia. Jest różnica? Podniesiono płacę minimalną. Zlikwidowano sądowe patologie takie jak odbieranie dzieci rodzicom tylko dlatego, że popadli w niedostatek. Zatrzymano pokonywanie rodziny jako fundamentu społeczeństwa.

Tyle działań na rzecz ludzi i twierdzisz, że rzekomo władza pokazuje ludziom gest pogardy? Ta pani to jest szeregowa posłanka, nie jest ani ministrem ani nawet wiceministrem. To był jakiś incydent, sprowokowany. Nie pochwalam, ale w życiu warto zachować miarę i proporcje.

Gabi
Gabi
2 lata temu
Reply to  Hemi

Dobra zmiana? Jaka dobra zmiana ja się pytam? Ja, Mająca 30 lat, no może ciut więcej, nie mająca póki co jeszcze dzieci, a napewno chciałabym je kiedyś mieć, nie pobierająca cudownych 500+, od tej rzekomo „dobrej zmiany” niczego nie dostałam, oprócz podwyżek wszystkiego wokół. I tego samego zdania napewno jest o wiele więcej osób w moim wieku. My od tego chorego Państwa niczego nie dostaliśmy, jedynie to na co człowiek ciężko i uczciwie zapracował i który połowę temu choremu Państwu oddać musi. Wystarczy popatrzeć jak rozwija się sąsiadujące miasto Ciechanów, aż miło popatrzeć i więcej komentarza na ten temat nie trzeba. Co do gestu środkowego palca? Hmmm… Widać zwyczajny brak kultury, nie tylko Pani Lichockiej, prawdopodobnie taką wyniosła z domu. Ale żeby ten środkowy palec pokazać ludziom, dzieciom chorym na nowotwory to jest po prostu wstyd i hańba. Mam nadzieję, że nigdy nie będą musieli patrzeć i przeżywać tej choroby w swojej rodzinie, bo to chyba najgorsza rzecz w życiu patrzeć na cierpienie bliskich. W PIS’ie nie ma za grosz ludzkich odruchów. I jak zawsze byłam dumna, że jestem Polką i że żyję w tym kraju, tak teraz zwyczajnie się wstydzę tego kto w tym kraju rządzi i na jaką skalę przynosi Polsce wstyd na skalę światową.

babuszka
babuszka
2 lata temu
Reply to  Gabi

i wszystko drożeje 🙁

Wiocha
Wiocha
2 lata temu
Reply to  Gabi

To na co czekasz!30 lat załóż rodzinę wygodnictwo bycia singlem cooo.Pospac cisza pomalować fuuu egoizm.Tobie dac na co na zabawę czy diety i odchudzanie.

Cytryna
Cytryna
2 lata temu
Reply to  Wiocha

Może Gabi czeka na odpowiedniego odpowiedzialnego partnera , z którym chciała by mieć dziecko, a jeszcze takiego nie spotkała? A może ma problemy zdrowotne i nie może ich w tej chwili posiadać? Na pewno ma swoje ku temu powody i nie jest to, Wiocho, Twoja sprawa, bo to bardzo osobisty temat. Pozdrawiam Cię Gabi. Też nie lubię PiSu. Nie oglądam TVPis. A z „Wiochy” wychodzi prawdziwa WIOCHA, aż mdli.

Gabi
Gabi
2 lata temu
Reply to  Cytryna

Dziękuję i równie pozdrawiam Cytryna. A wpadanie w dyskusję z kimś takim jak Pan albo Pani pod pseudonimem Wiocha, większego sensu nie ma. Bo człowiek traci niepotrzebne nerwy. 🙂

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Wiocha

Faktycznie „Wiocha” jesteś wiochą, bo bo wiocha to nie znaczy że jesteś ze wsi, tylko oznacza stan umysłu.
Wstąp do PIS oni takich cha.mów potrzebują.
Ciekawi mnie tylko na co wymieniłeś swoje szare komórki, bo nawet noworodek ma ich więcej od ciebie. – Pewnie na alkohol albo dragi.
Takiego współmałżonka mieć jak ty, to tylko wziąć sznur i i iść do lasu… na grzyby.

milo
milo
2 lata temu
Reply to  Wiocha

jak by od ciebie zależało to chyba tylko swoim byś dał i tylko z kieszeni m.in. Gabi byś wyciągał. Wiocha na całego- dawaj bo masz, dawaj bo JA potrzebuję.BO JA KCEM.

Ania
Ania
2 lata temu
Reply to  Hemi

Za czyje pieniądze? za nasze

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Ania

Celna uwaga, nasze pieniądze, przecież rząd nie ma własnych pieniędzy, tylko dysponuje pieniędzmi obywateli.

W tym miejscu nie sposób zapytać – co z naszymi pieniędzmi robiły poprzednie rządy, przed 2015 r.?

Przecież podatki nie zmieniły sie zasadniczo. A nie było ani 500+, ani 300+, ani 13-tki dla emerytów, refundacje leków też były znacznie skromniejszej. A przecież wyprzedawano na masową skalę majątek narodowy i przedsiębiorstwa publiczne, więc publiczna kasa powinna być pełna. A przecież wiadomo, że państwowa kasa była pusta i rząd PO-PSL sięgnął jeszcze po 153 mld zł z OFE.

Na jakie boki więc te nasze pieniądze się wtedy rozchodziły, skoro na nic, na ważne cele społeczne, nie było kasy?

Gabi
Gabi
2 lata temu
Reply to  Hemi

‍♀️Litości… Nie sposób nie zareagować na taki komentarz, bo aż człowieka szlag trafia.
Owszem, władza zawsze kradła i kraść będzie i w sumie nie ważne czy to PO czy PiS czy jakakolwiek inna partia w tym kraju. Tyle, że jest różnica pomiędzy ludźmi, którzy mają sumienie i przede wszystkim serce w stosunku do ludzi dorosłych i dzieciaków chorujących na raka, którzy zrobią wszystko i będą błagać o pomoc gdzie się da żeby przeżyć i żeby uratować to życie, a zadufaną w sobie pseudowładzą, która dofinansowuje docelowo swoją „własną” telewizję żeby siać w niej nienawiść między Polakami, kościół i Ojca Rydzyka. To jest w tej władzy najważniejsze. 2 miliardy złotych można przeznaczyć na o wiele ważniejsze i szczytniejsze cele, chociażby na onkologię, a nie na jakąś pustą, nic nie wnoszącą, chociażby w moje życie telewizję, bo tych pseudo wiadomości już dawno nie oglądam. A wobec tego rządu cisną się na usta słowa nie tylko niekulturalne, ale i chamskie i obelżywe, ale że akurat ja posiadam kulturę osobistą wyniesioną z domu, której nauczyli mnie rodzice, w przeciwności do Pani Lichockiej, nie będę tu nikogo obrażać. A Tobie Hemi gratuluję podejścia, to właśnie dzięki takim ludziom jak Ty mamy w naszym kraju to co mamy.

Wiesiek
Wiesiek
2 lata temu
Reply to  Gabi

Brawo Gabi – bardzo dobrze to podkreśliłaś. Hemi jest trolem i liczy na ciepłą posadkę u prezunia.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Gabi

Zamiast emocji wolę fakty. Fakty są takie, że nie istnieje alternatywa – dofinansowanie ustawowej misji publicznej TV (Teatr TV,TVP Kultura, programy promujące czytelnictwo i kulturę wysoką, które niestety nie zarabiają na siebie) a leczeniem chorych dzieci. Jest to fałsz lansowany przez opozycję, który jak widać pada niekiedy na podatny grunt.

Od początku. Leczeniem,finansowaniem leczenia chorych,w tym dzieci, zajmuje się NFZ. NFZ ma zabezpieczone fundusze na leczenie dzieci, gdyby było inaczej, kierownictwo jednego dnia by się nie utrzymało. Nie jest więc prawdą, że jakoby brakowało pieniędzy na leczenie dzieci.

Natomiast opozycja uparła się, żeby osłabiać publiczną TV uważając, słusznie czy nie to niech każdy sam oceni, że TVP przeszkadza jej w wymarzonym powrocie do władzy. Wymyślili więc, żeby utrącić ustawę wspierającą publiczne nowojorska rzucenie hasła – po co dofinansować publiczną TV, lepiej przeznaczyć te pieniądze na chore dzieci.

Hasło sprytnie demagogiczne,bo któż byłby przeciw leczeniu dzieci? Tylko jakiś potwór bez serca.

Niemniej fakty są takie, że potrzeby finansowania leczenia dzieci są zabezpieczone, a wciąganie tematu tychże chorych dzieci w walkę polityczną niestosowne.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi
Najsprytniejsze HASEŁKA DEMAGOGICZNE POD PUBLICZKĘ to ma właśnie partia rządząca, czyli PIS,
a TVPIS przebił 100-krotnie TVN swoimi kłamstwami i swoją obłudą.

Wiesiek
Wiesiek
2 lata temu
Reply to  Hemi

Fakty są takie ze pis naszą kasę ślę do czarnoksięznka z Torunia. Ten to nas uzdrowi. Hemi ciemnotę to wciskaj swojej rodzinie, a tu ludzie jeszcze myślą samodzielnie.

Gabi
Gabi
2 lata temu
Reply to  Wiesiek

Panie Wieśku, brawo Ty Nic dodać, nic ująć

Media
Media
2 lata temu
Reply to  Wiesiek

Chłopie gdzie masz rozum co Tobą kieruje to co piszesz to OBŁUDA I BRAK ROZUMU

Gabi
Gabi
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak sobie myślę, że to chyba mój ostatni komentarz na ten temat, bo aż się nóż w kieszeni otwiera na to co Pan/Pani pisze.
Czas się puknąć w głowę i zastanowić nad tym co się pisze. I zadać sobie jedno z najważniejszych pytań dotyczących tej sprawy. Czy te pieniądze naprawdę są bardziej potrzebne TVP, która została totalnie przez PiS przejęta czy osobom, które chorują na nowotwory, cierpią i bardzo chciałyby żyć, ale nie stać ich na leki, których NFZ nie refunduje, przypominając że skoro mamy taki wspaniały rząd i władzę w tym kraju mogliby się tym wreszcie zająć i pomóc ludziom, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują, a nie tylko patrzeć pod siebie i zagarniać dla siebie. 2 miliardy złotych to nie są pieniądze, które są potrzebne tej chorej, propagandowej TVP, za to osobom chorującym na raka i owszem. I może jestem emocjonalnie nastawiona do sprawy, bo już taki mam charakter, ale mój rozum niestety nie pojmuje takiej bezduszności jakiej byłam świadkiem oglądając gest Pani Lichockiej. Nic tylko jej pogratulować. Chamstwa i prostactwa.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Gabi

Powtarzam – opozycji nie chodzi o to, żeby kwota 2 mld zlotych poszła na chorych, bo NFZ finansuje leczenie, i gdyby pojawiły się nadzwyczajne potrzeby,to przecież NFZ mógłby w pilnym trybie zwrócić się do Skarbu Państwa, który z pewnością pomocy by nie odmówił. Opozycja udaje, że wie lepiej czego potrzebuje NFZ niż sam NFZ?

Naprawdę, to chodziło o to, żeby publiczna TV i publiczne media tych 2 mld zł =nie dostały=. Bo opozycja,głównie POKO, chciałaby, żeby tak jak kiedyś TVP nadawała po linii TVN, a póki co tak nie jest. Dzięki TVP jest w mediach pluralizm, a nie gra do jednej bramki.

Skala wsparcia publicznych mediów w Polsce i tak jest wielokrotnie niższa niż w innych krajach europejskich.

Wiesiek
Wiesiek
2 lata temu
Reply to  Hemi

Powtarzam „tobie” Hemi jeszce raz lecz się na nogi bo na głowę to już w „twoim” przypadku jest już dawno zapóźno

Wiocha
Wiocha
2 lata temu
Reply to  Gabi

Gabi żal mi Ciebie

Gabi
Gabi
2 lata temu
Reply to  Wiocha

Nie życzę Pani/Panu żeby kiedyś trafiło się Pani/Panu przebywanie na oddziale onkologicznym z kimkolwiek ze swoich bliskich i patrzenie jak ta osoba cierpi. Może wtedy ruszyło by serce i sumienie. Ale to też wątpliwa sprawa w Pani/Pańskim przypadku. Pozdrawiam

Gabi
Gabi
2 lata temu
Reply to  Wiocha

A mi nie jest siebie żal i w sumie nie zamierzam się tłumaczyć z faktu nieposiadania dzieci, a Pan/Pani nie będzie mi mówić co mam robić. Ale jeśli już tak Pana/Panią zżera ciekawość to i owszem, mam męża i budujemy dom, na kredyt, bo na kredyt, ale ciężko na to oboje pracujemy, bo ten rząd w tej kwestii niczego nam nie ułatwił wręcz przeciwnie. I co najwyżej może z jednego powodu jest mi siebie żal, że muszę ten cały cyrk w tym rządzie oglądać. Przykre, ale prawdziwe. I jeśli Pana/Panią to tak ciekawi owszem, lubię sobie pospać i mieć ciszę i spokój, chociażby w weekend po całym tygodniu pracy. Czy egoizmem jest make up? Nie sądzę, bo 3/4 kobiet go stosuje i nie uważam się za jakiegoś odmieńca. Na zabawę? Stać mnie jeszcze na to żeby pozwolić sobie na pójście z przyjaciółkami na imprezę, nic nadzwyczajnego moim zdaniem. Dieta i odchudzanie? Jestem na tyle szczupła, se raczej wolałabym raczej przytyć. Mam nadzieję, że Pani/Pańska ciekawość odnośnie mojej skromnej osoby została zaspokojona.

Wiocha
Wiocha
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak jest HEMI

every
every
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak, w życiu warto zachować miarę i proporcje.
W Polsce za tej „dobrej zmiany” promuje się szczególnie patologię.
500+ powinny dostawać tylko i wyłącznie rodziny, w których przynajmniej jeden rodzic pracuje, chyba że są jakieś konkretne przyczyny tego że żadne z rodziców nie pracuje.
Przestań demagogu zachwalać tę „dobrą zmianę” dzięki której w niedługim czasie Polacy nie będą mieli co włożyć do garnka, bo im na nic nie starczy tych dobroci.
To rządy PIS skłóciły Polaków, to dzięki tej „dobrej zmianie” naród jest tak skłócony i jeden Polak drugiego utopiłby w łyżce wody. To dzięki „dobrej zmianie” wstyd się w świecie przyznać do tego, że jest się Polakiem. To dzięki „dobrej zmianie” zalewa nas tania siła robocza z Ukrainy, Gruzji czy Tajlandii. To dzięki „dobrej zmianie” ludzie o innej orientacji seksualnej są wyśmiewani i poniżani, a przecież już w starożytności są wzmianki o homoseksualistach, które to zjawisko (homoseksualizm) uważano za normalne. Przy kładem może być „Iliada” albo np. Aleksander Wielki.
Hemi jesteś wielkim ślepcem.

Mariusz
Mariusz
2 lata temu
Reply to  Hemi

Nie ośmieszaj się

Do Hemi
Do Hemi
2 lata temu
Reply to  Hemi

Brawo Zgadzam sie w 100% zawsze racjonalne prawdziwe wypowiedzi.Wiocha

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Do Hemi

Świetny nick „Wiocha” – idealnie pasujący do za.kutego łba.

Miś
Miś
2 lata temu

Brak kultury w Sejmie i na wysokich szczeblach przestał już dziwić, co jest niestety smutne. Skąd młodzi ludzie mają brać przykład?

milo
milo
2 lata temu
Reply to  Miś

od mądrych rodziców, tak myślę. wiem, że to gatunek wymierający ale tylko w nich nadzieja

45
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x