Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Praca w komisji wyborczej. Ile zarobią jej członkowie?


Wielkimi krokami zbliża się termin prezydenckich wyborów, wyznaczony na 10 maja. Przeprowadzą je jak zawsze komisje wyborcze, członków których zgłaszają jak zawsze zarejestrowane w Państwowej Komisji Wyborczej komitety wyborcze kandydatów na Prezydenta.


Według stanu na dzień dzisiejszy do PKW wpłynęło 7 zgłoszeń o założeniu komitetu wyborczego, dwa z nich są już zarejestrowane. I właśnie tym zarejestrowanym przysługiwać będzie prawo zgłaszania kandydatów do komisji wyborczych.

Członkowi obwodowej komisji wyborczej przysługuje zryczałtowana dieta za czas związany z przeprowadzaniem głosowania oraz ustaleniem wyników głosowania, w wysokości od 350 do 500 zł. Jej wysokość zależy od pełnionej w komisji funkcji. I tak członkowie komisji otrzymują 350 zł (pod warunkiem rzeczywistego udziału w pracach komisji), zastępca przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej otrzymuje 400 zł, a przewodniczący 500 zł.

Wybory prezydenckie są jednymi z najmniej pracochłonnych dla obwodowych komisji wyborczych. Jest tylko jeden rodzaj karty do głosowania i zapewne nie będzie na niej więcej niż kilkanaście nazwisk kandydatów.

źródło: PKW

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x