Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Duet lekkoatletów na starcie mistrzostw Polski


Dla lekkoatletów mławskiego Zawkrza najważniejszym startem pierwszej części sezonu będą mistrzostwa Polski w kategorii U18 i U20. Prawo udziału w tej prestiżowej imprezie wywalczyli sobie Alan Sadolewski i Patryk Bedra.


Obecnie pracują pod okiem Waldemara Łaszczycha. Swoją przygodę z „królową sportu” zaczęli jednak pod okiem innych trenerów. Patryk jest wychowankiem Krzysztofa Koziatka, a za odpowiedni rozwój Alana odpowiadał na początkowym etapie Adam Szymański.

Czempionat w Toruniu został rozłożony na trzy dni. W sobotę 15 lutego odbędą m.in. eliminacje na 400 metrów (kategoria U20). To biegowy dystans, na którym powalczy Sadolewski. Jeśli osiągnie dobry wynik, może wystąpić w którymś z niedzielnych finałów (finał A i finał B). Tego samego dnia odbędzie się konkurs trójskoku (U18) z udziałem Bedry.

Obaj zawodnicy nie próżnowali w ostatnich tygodniach. Ciężko pracowali na treningach, wzięli udział w szeregu mityngów. Wracali z nich nie tylko z miejscami w ścisłej czołówce, ale przede wszystkim z rekordami życiowymi.

Patryk skoczył w konkursie trójskoku na odległość 12.59, natomiast w skoku w dal osiągnął 5.74. Z kolei Sadolewski pobił „życiówki” zarówno na 200, 300 jak i 400 metrów. Czasy uzyskane przez młodego sportowca to odpowiednio 23.02, 35.51 oraz 50.74.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x