Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Współpraca na rzecz powiatu nie ma barw politycznych?


Czy opozycyjne dziś w radzie powiatu PSL podejmie współpracę z rządzącym w powiecie PiS? Być może takiemu zbliżeniu służyć miało zaproszenie władz powiatu, wystosowane jednocześnie do poseł Anny Cicholskiej (PiS) i radnego sejmiku wojewódzkiego Konrada Wojnarowskiego (PSL), którzy pojawili się na lutowej sesji rady powiatu. Każde z nich taką współpracę z powiatem zadeklarowało.


– To pierwsza w tym roku sesja rady powiatu. Chcieliśmy na tej sesji podziękować za dotychczasowa współpracę i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana, bo takiej byśmy sobie życzyli – mówił witając gości przewodniczący rady Jan Łukasik.

Poseł Anna Cicholska przypomniała, jakie są priorytety w polityce rządu na rok 2020 i w jakich obszarach powiat może ubiegać się o środki. W tym kontekście wspomniany był Fundusz Dróg Samorządowych, polityka senioralna, dofinansowanie szkół, klubów sportowych czy Kół Gospodyń Wiejskich.

– Współpraca na rzecz powiatu i miasta nie ma barw politycznych, powinniśmy wszyscy razem pracować dla dobra powiatu i miasta, bo kiedyś ludzie nas z tego rozliczą. Otrzymaliśmy mandat od państwa i chcemy należycie go wypełnić – mówiła zwracają się do radnych PSL poseł Cicholska.

Radny Konrad Wojnarowski mówił o planowanych w tegorocznym budżecie województwa środkach na programy wsparcia dla OSP, sołectw czy organizacji pozarządowych, a także budżecie obywatelskim.

– Jestem otwarty na dobrą samorządową współpracę – zadeklarował radny.

Wolę ubiegania sę o środki zarówno ze źródeł rządowych jak i marszałkowskich zapowiedział w imieniu zarządu starosta Jerzy Rakowski.

– Potrzeb do zrealizowania w naszym powiecie jest dużo. Wiele środków jest przewidywanych w ramach programów rządowych i budżetu sejmiku wojewódzkiego i mamy ambicje aby sięgać po środki z tych źródeł – zapewniał starosta Jerzy Rakowski.

Jak wyglądać będzie taka współpraca w praktyce będzie można ocenić jednak w nieco dłuższej perspektywie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
DLS
DLS
2 lata temu

Śmiech na sali…. nie ma barw… ktoś zapomniał, że w mieście jest nowe biuro Posła z Nowej Lewicy, jednak włodarze powiatu, nie mają chyba zamiaru współpracować z tą opcją, a szkoda

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x