Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pobyt w izbie wytrzeźwień podrożał


To niezbyt dobra wiadomość dla tych, którym zdarza się często wypić mocno ponad miarę i mieć styczność z interwencją służb porządkowych. Nocleg na „koszt państwa” w tym roku będzie droższy.   


Ogłoszone zostały nowe, maksymalne stawki  za pobyt w izbie wytrzeźwień. 7 lutego w Monitorze Polskim opublikowane zostało obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie maksymalnej wysokości opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień, placówce lub jednostce Policji.  Po waloryzacji nowa stawka wynosi 316,12 zł.  Dla porównania poprzednio maksymalna wysokość tej opłaty została ustalona na poziomie 309,01 zł.

Jak podaje Portal samorządowy, zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi organy samorządu terytorialnego w miastach liczących sobie ponad 50 tysięcy mieszkańców, a także organy powiatu mogą organizować i prowadzić izby wytrzeźwień. Opłata za pobyt w izbie wytrzeźwień jest dochodem jednostki samorządu terytorialnego. Jej wysokość każdorazowo określa rada, przy czym górne granice stawki wyznacza właśnie Minister Zdrowia.

źródło: MZ/mp

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
street autonomy
street autonomy
2 lata temu

W cenie przydałaby sie sauna i piwko na rannego kaca

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x