Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Mławie działa Punkt Pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem


W Mławie funkcjonuje Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Pomysłodawcą projektu jest Ministerstwo Sprawiedliwości, które w tym celu utworzyło Fundusz Sprawiedliwości.


Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Mławie prowadzony jest z ramienia Fundacji LEX NOSTRA z siedzibą w Warszawie, której powierzono realizację projektu w zakresie udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym a także świadkom i osobom im najbliższym w okręgu płockim.

W ramach realizacji zadania osobom pokrzywdzonym przestępstwem i osobom im najbliższym oferowana jest pomoc polegająca na:

– organizowaniu i finansowaniu pomocy prawnej, w tym alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów;

– pokrywaniu kosztów związanych z psychoterapią, pomocą psychiatryczną lub psychologiczną;

– organizowaniu i finansowaniu pomocy udzielanej przez osobę pierwszego kontaktu;

– organizowaniu i finansowaniu szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz pokrywaniu kosztów egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe;

– pokrywaniu kosztów czasowego zakwaterowania lub udzielania schronienia;

– finansowaniu okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych i opłat za energię cieplną, – energię elektryczną, gaz, wodę, opał, odbiór nieczystości stałych i płynnych za lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, do którego osoba uprawniona posiada tytuł prawny, proporcjonalnie do liczby osób stale zamieszkujących w tym lokalu lub domu;

– finansowaniu przejazdów środkami komunikacji publicznej lub pokrywaniu kosztów transportu;

– pokrywaniu kosztów żywności lub bonów żywnościowych;

– pokrywaniu kosztów zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej.

Ponadto dla świadków i osób im najbliższych świadczona jest pomoc w postaci:

– pokrywania kosztów związanych z pomocą psychologiczną, w tym organizowanie i finansowanie pomocy udzielanej przez osobę pierwszego kontaktu.

Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem prowadzony jest w Mławie przy ul. Padlewskiego 1/13 (w lokalu Kancelarii Prawnej). Punkt czynny jest w każdy czwartek w godzinach 10.00 – 14.00.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x