Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Chcesz zapisać dziecko do przedszkola ? Zobacz gdzie i jak to zrobić


10 lutego rozpoczęła się rekrutacja przedszkolaków na wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, dla  których organem prowadzącym jest Miasto Mława.


W piątek 7 lutego minął termin składania deklaracji przez rodziców, których dzieci mają kontynuować w roku szkolnym 2020/2021 naukę w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Mława. Jeżeli placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, rozpoczyna się  postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca.

Biorą w nim udział dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie, urodzone w latach 2014-2017 oraz te, którym odroczono obowiązek szkolny. Dla dzieci z wymienionych roczników są jeszcze miejsca w miejskich przedszkolach samorządowych: nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4. Natomiast na sześciolatki dodatkowo czekamy w oddziałach przedszkolnych publicznych szkół podstawowych: nr 2, nr 3 i nr 6. Po zakończeniu postępowania uzupełniającego, jeżeli przedszkole nadal będzie dysponować wolnymi miejscami, o przyjęcie dzieci mogą starać się rodzice maluchów zamieszkałych poza obszarem Miasta Mława.

Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza, muszą pamiętać, że w takim przypadku rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach, jak w przypadku dziecka zapisanego do przedszkola lub oddziału przedszkolnego po raz pierwszy.

Przypomnijmy, że od tego roku przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Mława realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz zapewniają bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę tylko do 5 godzin dziennie. Godziny określają rodzice w składanym wniosku. Rodzice, których dzieci będą przebywały pod opieką przedszkolanek powyżej 5 godzin, za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w placówce zapłacą opłatę w wysokości 1 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji są opublikowane w BIP-ie (TUTAJ).

Od ubiegłego roku rekrutacja do przedszkoli odbywa się w Mławie drogą elektroniczną, poprzez stronę do naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021: https://nabor.pcss.pl/mlawa/przedszkole/

W przypadku szkół podstawowych: do 25 marca 2020 r. do godz. 15.00 szkoły zbierają zgłoszenia dzieci do klas pierwszych z obwodu danej placówki. Po tym terminie i przeanalizowaniu liczby chętnych w poszczególnych obwodach, podamy informację czy rekrutacje w poszczególnych szkołach się odbędą. Przypomnijmy – rekrutacja ogłaszana jest zawsze na wolne mniejsza w placówce. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.
Zachęcamy do zapoznania się z mapą obwodów szkolnych na terenie Miasta Mława, która jest dostępna TUTAJ.  

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x