Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szkolenia w PUP. Co zyskuje pracownik, a co pracodawca?


Z badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pt. „Wykształcenie Pracowników a pozycja konkurencyjna przedsiębiorstw” możemy się dowiedzieć, że Pracodawcy w Polsce nie są zainteresowani podnoszeniem kwalifikacji swoich pracowników (56,7%). Dlaczego tak się dzieje?


Podyktowane jest to zazwyczaj czynnikiem ekonomicznym, ale również czasochłonnością szkolenia. Pracownik podczas szkolenia wyłączony jest z codziennych zadań, może powodować to zaległości, bądź opóźnienia w realizacji zamówień. Pracodawcy obawiają się także, że po dokształceniu pracownik odejdzie z firmy, a wiedzę zdobytą podczas szkolenia i swoje umiejętności wykorzysta w innym miejscu u innego pracodawcy.  Często okazuje się (ale to dopiero po czasie), że gdy pracownik nie widzi ze strony pracodawcy troski o jego kwalifikacje i umiejętności,  to nie mając szansy na rozwój – odchodzi.

Pracodawco, podstawą każdego sukcesu firmy, każdego biznesu jest inwestycja w kadry – w ludzi. Najważniejszym elementem każdej strategii firmy dbającej o jej przyszłość powinna być inwestycja w człowieka. Rozwój pracownika to rozwój przedsiębiorstwa.

Szkolenia pracowników już zatrudnionych, to nie jedyny sposób by w zasobach firmy znaleźli się wykwalifikowani pracownicy. W tym obszarze chcemy wspierać naszych pracodawców. Poprzez szkolenia indywidualne osób bezrobotnych możemy pomagać pracodawcom w zdobywaniu wykwalifikowanej kadry, a dzięki temu zmienić podejście pracodawcy do szkoleń.

Wiemy, że obecnie na rynku pracy, kwalifikacje osób zainteresowanych zatrudnieniem nie odpowiadają potrzebom pracodawcy.  Dzieje się tak, gdyż umiejętności i kwalifikacje się dezaktualizują, występuje niedopasowanie oferty edukacyjnej do lokalnego rynku pracy. Często powodem braku pracowników z właściwymi kwalifikacjami są wprowadzane przez pracodawców  technologie nowej generacji.

Tu z pomocą Pracodawcom może przyjść Powiatowy Urząd Pracy, który oferuje w swoich usługach między innymi szkolenia indywidualne. Są one przeznaczone dla zarejestrowanych osób bezrobotnych.  Gdy pracodawca pozyska kandydata do pracy, a który ten nie będzie posiadał niezbędnych uprawnień, czy kwalifikacji do wykonywania zadań na powierzanym stanowisku w przyszłej firmie, chętnie zorganizujemy szkolenia indywidualne „ szyte pod potrzebę pracodawcy”. Szkolenie to zostanie przygotowane w zakresie, który jest niezbędny do wykonywania zawodu na danym stanowisku. Ważnym elementem dla obu stron jest kwestia finansowa. Szkolenie pokryte zostanie ze środków urzędu, a pracodawca i bezrobotny nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przygotowaniem pracownika do pracy. Po ukończonym szkoleniu dochodzi do zatrudnienia, a pracodawca zyskuje przeszkolonego  pracownika.

Szkolenia organizowane przez Urząd Pracy, to same korzyści dla Pracodawcy:

– nie wpływa to na ograniczenia kadrowe podczas trwającego szkolenia,

– nie generuje skutków finansowych,

– nie wpływa na opóźnienia produkcyjne.

Szkolenia są wsparciem zarówno dla Pracodawcy jak i przyszłego pracownika. Osoba bezrobotna ma „zagwarantowane” zatrudnienie po szkoleniu, a pracodawca wykwalifikowanego pracownika.

Zapraszamy, bo warto!

Kontakt:

Katarzyna Bartosiewicz

Doradca zawodowy,

Powiatowy Urząd Pracy w Mławie

Wyspiańskiego 7, tel. 23 654 52 85, wew. 337

 

źródło: PUP Mława

mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]