Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jurkiewicz po raz trzeci, Pydyn po raz pierwszyTegoroczna edycja Grand Prix o puchar dyrektora mławskiego MOSiR-u w tenisie stołowym wkracza w decydującą fazę. Na dwa turnieje przed końcem szansę na główne trofeum zachowało dwóch zawodników.

Kamil Jurkiewicz to dwukrotny z rzędu zwycięzca wymienionego wyżej cyklu. Tegoroczne zmagania zaczął słabiej niż oczekiwano – spośród trzech premierowych zawodów, tylko jedno potoczyło się po myśli obrońcy tytułu.

Dzięki temu na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej przebił się Adam Pydyn. Przed zawodnikiem, który jeszcze nie wygrał Grand Prix, otworzyła się niepowtarzalna szansa na premierowy triumf.

W roli lidera nie spisał się jednak zbyt dobrze. Kolejne dwa turnieje ukończył dopiero na trzecich miejscach. To oznaczało stratę aż sześćdziesięciu punktów, bowiem Jurkiewicz rozkręcił się na dobre. Skończyło się na tym, że przeskoczył Pydyna na czele stawki.

Rozegrana pod koniec stycznia szósta impreza cyklu ugruntowała jeszcze przewagę Kamila. Po raz czwarty w sezonie sięgnął po pierwsze miejsce. Dzięki temu ma już nad najgroźniejszym konkurentem do tytułu pięćdziesiąt oczek przewagi.

Do końca zmagań pozostały jeszcze dwa turnieje. Decydujący odbędzie się w sobotę 15 lutego, tradycyjnie na hali SP nr 6.

Klasyfikacja

VI turniej: 1. Kamil Jurkiewicz, 2. Adam Pydyn, 3. Marcin Łączyński, 4. Jan Grzybicki, 5. Mirosław Krajewski, 6. Jakub Gołaszewski, 7. Wojciech Sieradzki, 8. Maciej Sieradzki

V turniej: 1. Kamil Jurkiewicz, 2. Marcin Łączyński, 3. Adam Pydyn, 4. Mirosław Krajewski, 5. Wojciech Sieradzki, 6. Wojciech Pogorzelski, 7. Andrzej Sieradzki

Klasyfikacja generalna: 1. Kamil Jurkiewicz 550 pkt., 2. Adam Pydyn 500, 3. Marcin Łączyński 420, 4. Mirosław Krajewski 335, 5. Wojciech Sieradzki 320, 6. Wojciech Pogorzelski 225, 7. Andrzej Dąbkowski 115, 8. Andrzej Sieradzki 115.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x