Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nieznane odpady magazynowano w hali i zakopano na terenie żwirowni


Płońska policja wraz z policjantami KWP zs. w Radomiu  w trzech miejscach na terenie pow. płońskiego zabezpieczyła kilkaset beczek i pojemników z nieznaną substancją. W czynnościach uczestniczyli inspektorzy WIOŚ.  Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie pod nadzorem prokuratury. Za nieodpowiednie postępowanie z odpadami grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj, policjanci z  Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wraz z płońskimi funkcjonariuszami  i pracownikami WIOŚ w dwóch miejscach na terenie Płońska oraz na terenie po żwirowni (gm. Płońsk) ujawnili plastikowe pojemniki oraz metalowe beczki z nieznaną substancją. W Płońsku pojemniki składowane były w halach magazynowych, a znalezionych zostało w sumie około 155 tzw. mauzerów o pojemności 1000 l i około 180 beczek o pojemności 200 l. Ilość pojemników znajdujących się na terenie po żwirowni na chwilę obecną nie jest znana, gdyż są zakopane.

Policjanci z płońskiej komendy zabezpieczyli wszystkie trzy składowiska i przyległy  do nich teren. Czynności na miejscu wykonywane były z udziałem straży pożarnej i WIOŚ. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie pod nadzorem prokuratury. Dalsze czynności podejmowane w tej sprawie zależne będą od wyniku badań próbek, które w niedługim czasie zostaną pobrane.  

Zgodnie z obowiązującymi przepisami art. 183 k.k, za nielegalne składowanie odpadów grozi kara od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x