Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Widzisz osobę bezdomną? Zareaguj


Zimą występują nagłe spadki temperatury, szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, samotnych, a przede wszystkim dla bezdomnych. Burmistrz Miasta Mława oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie apelują o zgłaszanie sytuacji w których temperatura i warunki pogodowe mogą zagrażać takim osobom.


Osoby bezdomne – na podstawie decyzji kierującej wydanej przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie – mogą znaleźć schronienie w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Miączynie Dużym 26, gm. Szreńsk, prowadzonym przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „MAR-KOT” (siedziba w Ożarowie Mazowieckim, ul. Kopernika 2). Przyjęcia dokonywane są przez całą dobę (kontakt tel.: 518 659 17723 652 0104513 716 095).

Sygnały w sprawie potrzebujących pomocy można przekazywać bezpośrednio do mławskiego MOPS-u (Mława, ul. Narutowicza 6) lub dzwoniąc pod numery: 23 654 35 60 lub 23 654 27 69 (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00).

W godzinach od 16.00 do 22.00 w dni robocze prosimy kontaktować się ze Strażą  Miejską (Mława, ul. Padlewskiego 13; tel. 23 654 64 34 lub 986). W nocy (miedzy 22:00 a 7:00) oraz w soboty, niedziele i święta, prosimy kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Mławie (ul. Sienkiewicza 2; tel. 23 654 72 00 lub 112). Osobom potrzebującym zostanie udzielona odpowiednia pomoc.

Prosimy także o wsparcie ośrodka MAR-KOT-u męskimi, ciepłymi ubraniami i obuwiem, a także pościelą, bielizną pościelową, ręcznikami. Każdorazowe przyjęcie bezdomnych wymaga całkowitej wymiany ich garderoby, oraz gruntowanego mycia i dezynfekcji pensjonariuszy, dlatego prosimy także o pomoc w postaci środków kosmetycznych i higienicznych. Rzeczy te można przekazywać do MAR-KOT-u za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (Mława, ul. Narutowicza 6).

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x