Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Włamał się na konto użytkownika sieci komórkowej. Wziął na raty trzy telefony i kino domowe.


fot. ilustracyjne; Pixabay


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie włamania na konto użytkownika portalu jednej z cyfrowych sieci telefonii komórkowej. Haker kupił na raty trzy telefony komórkowe i kino domowe, posługując się danymi mieszkańca Mławy.

Jak wynika z ustaleń, nieznany sprawca złamał zabezpieczenia konta na profilu sieci komórkowej, należącym do 57-letniego mieszkańca Mławy. Haker zmienił dane logowania i korzystając z profilu mławianina, kupił na raty trzy telefony komórkowe oraz kino domowe, warte około 25 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi referat do walki z przestępczością gospodarczą.

Policja apeluje – zakładając jakiekolwiek konto użytkownika w Internecie, pamiętajmy że nasze dane osobowe to cenny łup dla cyberprzestępców. Ważne, by konto posiadało nawet kilka zabezpieczeń – jeśli jest to możliwe. Podstawą jest oczywiście tzw. mocne hasło. Zapomnijmy zatem o tworzeniu haseł typu [email protected]. Im bardziej skomplikowane hasło, tym lepiej.

źródło: asp. szt. Anna Pawłowska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x