Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Media, clickbaity, koronawirus i worek ryżu


Mławianin Dawid Kask prowadzący swój kanał na YouTube nazwany „Worek ryżu” w najnowszym nagraniu studzi nakręcających spiralę obaw o pojawienie się koronawirusa w Polsce. Dostaje się przy tym mediom szukającym taniej popularności i clickbaitów, a także ulegającym irracjonalnym uprzedzeniom wobec przebywających w Polsce  Azjatów.


Cóż mówi nasz youtuber, który przez długi czas przebywał w Chinach i znający tamtejsze realia?

„Od kilku tygodni media ostrzeliwują nas informacjami o koronawirusie z miasta Wuhan w Chinach. Słyszymy co chwilę, że jest już w Polsce, żeby chwilę potem usłyszeć że jednak nie. Redakcje prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej sensacyjnych nagłówków – po to, żeby zbudować aferę, i po to, żeby zgarnąć więcej wejść i kliknięć. A odbiorcy? Odbiorcy wszystko łykają i potem z niechęcią patrzą na wszystkich Azjatów. Nie tylko Chińczyków. W filmie poruszam przypadki dość „lekkie”, ale co chwilę słyszę o niepotwierdzonych pobiciach czy prześladowaniach. LUDZIE, OPANUJCIE SIĘ! Nie każdy Chińczyk jest nosicielem wirusa, nie każda osoba która wróciła z Chin, czy miała przelotny kontakt z jakimkolwiek Chińczykiem może przenieść koronawirusa. Jego w Polsce NIE MA!”

Cały materiał filmowy można obejrzeć poniżej.

Zachęcamy do obejrzenia i wyrobienia sobie własnego zdania w tej materii.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

mądreg miło posłuchać,brawo dawid masz całkowitą racje babcia może być z ciebie dumna

pstryk
pstryk
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dokładnie, Jak ktoś rozsądny zabiera głos, to aż się chce posłuchać 🙂

Konradoo
Konradoo
2 lata temu

Dobrze gada polac mu

moya
moya
2 lata temu

Może i wszyscy przesadzają, ale lepiej dmuchać na zimne i trzymać się od nich z daleka. Jedzą wszystko co się rusza i kto wie na jakie choroby i wirusy odzwierzęce zachorują a potem rozwiozą po świecie.

Troglo
Troglo
2 lata temu
Reply to  moya

Wiadomo, że należy zachować środki ostrożności, ale tu chodzi też o inną kwestię, że media pompują i naciągają temat, bo wyczuły, że się klika (dobre przykłady zostały właśnie zaprezentowane w filmiku, który POLECAM obejrzeć). Nawet lokalnie, na jednym z mławskich portali można było zobaczyć tytuł sugerujący, że koronawirus już prawie dotarł do Mławy… Niestety, często ludzie nie zadają sobie nawet trudu, żeby wejść i przeczytać artykuł albo obejrzeć film na facebooku, czytają tylko tytuł i ustosunkowują się do niego nie znając treści – typowe zjawisko na portalach społecznościowych.

Ano
Ano
2 lata temu
Reply to  moya

Dobrze że Ciebie nie zjedzą i nie rozniosą wirusa głupoty totalnej ahaha.

Gość
Gość
2 lata temu

Tym sposobem w sklepach zaczyna brakować już masek… niektórzy kupują całe kartony.

Yanusz
Yanusz
2 lata temu
Reply to  Gość

Taaa… najpierw pisali, że koronawirus kilkadziesiąt kilometrów od Mławy (ale uwaga podejrzenie,) a potem, że jedno jest pewne, już brakuje masek, no ale nie ma paniki. Cyferki muszą się zgadzać. Licznik się musi kręcić.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x