Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zebrana przez uczniów mławskich szkół karma trafi do schronisk w Napierkach i Pawłowie


Brawo dla młodych, wrażliwych wolontariuszy! W tegorocznej zbiórce kamy dla bezdomnych zwierząt mławskim uczniom udało się zebrać aż 3517,45 kg karmy, która zostanie przekazana do schroniska w Napierkach i Pawłowie.


Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie w dniach od 25 listopada 2019 r. do 24 stycznia 2020 r. zorganizowało po raz dziewiąty zbiórkę karmy dla zwierząt ze Schroniska w Pawłowie i Schroniska „Nadzieja” w Napierkach pod hasłem „PRZYJAZNA SZKOŁA DLA ZWIERZAKA”. Do akcji włączyło się 14 mławskich szkół: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Nr 4, Zespół Szkół Nr 3, Zespół Szkół Nr 2, Zespół Szkół Nr 1, Zespół Placówek Oświatowych Nr 3, Zespół Placówek Oświatowych Nr 2, Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 6, Społeczna Szkoła Podstawowa „WYSPIANUM” oraz Katolicka Szkoła Podstawowa.

Mławskim uczniom udało się zebrać aż 3517,45 kg karmy, która zostanie przekazana do schroniska w Napierkach i Pawłowie. Warto to zauważyć, że od początku tej akcji zbiórka karmy dla zwierząt jest działaniem wolontarystycznym, które uwrażliwia dzieci i młodzież na potrzeby zwierząt, uczy mądrej pomocy oraz jest ogromnym wsparciem dla pobliskich schronisk. Dzięki wrażliwości wszystkich uczniów i nauczycieli bezdomne zwierzaki nie będą cierpiały z zimna i głodu. Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymają podziękowania na najbliższej,  IX Gali Wolontariatu.

Przypomnijmy, od tego roku bezdomne zwierzęta z terenu miasta Mławy nie przebywają już w schronisku w Napierkach, ale przewiezione zostały do schroniska pod Grudziądzem.

red.

źródło i fot. Stowarzyszenie Bądźmy Razem

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x