Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzienny Dom Seniora otwarty. Są pierwsi pensjonariuszeOd stycznia 2020 r. rozpoczęła funkcjonowanie nowa placówka opiekuńcza dla seniorów Dzienny Dom Senior+. Uroczyste jej otwarcie odbyło się w piątek 31 stycznia, z udziałem m.in. władz miasta i powiatu, kierowników i dyrektorów jednostek miejskich i zaproszonych gości. Po miesiącu funkcjonowania placówka ma 5 podopiecznych.    

Dzienny Dom Seniora przeznaczony jest docelowo dla 30 mławskich seniorów w wieku powyżej 60 lat, którzy są nieaktywni zawodowo, samotni, bezradni w prowadzeniu gospodarstwa domowego lub niepełnosprawni. Miasto wyremontowało należący do Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawkrze” lokal, adaptując go na potrzeby placówki, dzięki wsparciu finansowemu w ramach ministerialnego, Wieloletniego Programu Senior+. Pierwotnie planowano otwarcie placówki na rok 2019, ostatecznie jednak oficjalnie swoją działalność rozpoczęła 1 stycznia 2020. Dzienny Dom Seniora będzie funkcjonował w godzinach 8:00 -16:00 i zapewni seniorom minimum jeden posiłek dziennie oraz usługi: rekreacyjne, edukacyjne, socjalne i terapeutyczne.

Nadal trwa nabór pensjonariuszy.

– Wydano około 30 formularzy zgłoszeniowych. Pierwszych 5 osób już bierze udział
w zajęciach. Są to osoby, które przeszły pełen proces rekrutacji i zakwalifikowały się do uczestnictwa w zajęciach placówki, czyli złożyły dokumenty rekrutacyjne – deklaracje uczestnictwa i zaświadczenie lekarskie, został także przeprowadzony wywiad środowiskowy przez pracownika socjalnego.

Od stycznia 2020 r. w placówce zatrudnionych jest na umowę o pracę 5 osób (4 etaty): Kierownik – od 2 stycznia 2020, dwóch opiekunów –od 15 stycznia, fizjoterapeuta (1/2 etatu) –od 21 stycznia, osoba do sprzątania ( 1/2 etatu) –od 13 stycznia – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

JK  

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Zdziwiona
Gość
Zdziwiona

Tyle osób przyjętych do pracy,a ogłoszeń o wolne stanowiska nie było.To jest nasza Mława.Znajomosci.

adgar
Gość
adgar

w piątek był 31 stycznia 🙂