Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzienny Dom Seniora otwarty. Są pierwsi pensjonariuszeOd stycznia 2020 r. rozpoczęła funkcjonowanie nowa placówka opiekuńcza dla seniorów Dzienny Dom Senior+. Uroczyste jej otwarcie odbyło się w piątek 31 stycznia, z udziałem m.in. władz miasta i powiatu, kierowników i dyrektorów jednostek miejskich i zaproszonych gości. Po miesiącu funkcjonowania placówka ma 5 podopiecznych.    

Dzienny Dom Seniora przeznaczony jest docelowo dla 30 mławskich seniorów w wieku powyżej 60 lat, którzy są nieaktywni zawodowo, samotni, bezradni w prowadzeniu gospodarstwa domowego lub niepełnosprawni. Miasto wyremontowało należący do Spółdzielni Mieszkaniowej „Zawkrze” lokal, adaptując go na potrzeby placówki, dzięki wsparciu finansowemu w ramach ministerialnego, Wieloletniego Programu Senior+. Pierwotnie planowano otwarcie placówki na rok 2019, ostatecznie jednak oficjalnie swoją działalność rozpoczęła 1 stycznia 2020. Dzienny Dom Seniora będzie funkcjonował w godzinach 8:00 -16:00 i zapewni seniorom minimum jeden posiłek dziennie oraz usługi: rekreacyjne, edukacyjne, socjalne i terapeutyczne.

Nadal trwa nabór pensjonariuszy.

– Wydano około 30 formularzy zgłoszeniowych. Pierwszych 5 osób już bierze udział
w zajęciach. Są to osoby, które przeszły pełen proces rekrutacji i zakwalifikowały się do uczestnictwa w zajęciach placówki, czyli złożyły dokumenty rekrutacyjne – deklaracje uczestnictwa i zaświadczenie lekarskie, został także przeprowadzony wywiad środowiskowy przez pracownika socjalnego.

Od stycznia 2020 r. w placówce zatrudnionych jest na umowę o pracę 5 osób (4 etaty): Kierownik – od 2 stycznia 2020, dwóch opiekunów –od 15 stycznia, fizjoterapeuta (1/2 etatu) –od 21 stycznia, osoba do sprzątania ( 1/2 etatu) –od 13 stycznia – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

JK  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zdziwiona
Zdziwiona
2 lata temu

Tyle osób przyjętych do pracy,a ogłoszeń o wolne stanowiska nie było.To jest nasza Mława.Znajomosci.

adgar
adgar
2 lata temu

w piątek był 31 stycznia 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x