Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trwa oblężenie wydziału komunikacji


Nie uspokaja się sytuacja w mławskim wydziale komunikacji. Ludzie przesiadują w samochodach  od  3 nad ranem, by zająć kolejkę., dostać numerek i załatwić sprawę. Jednak szczęśliwców jest kilkunastu pierwszych, reszta odchodzi z przysłowiowym kwitkiem.

Sprzedam Piec


Wczorajszy dzień w wydziale komunikacji był jednym z trudniejszych. Wcale nie minęło spiętrzenie liczby osób, które zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od początku roku w ciągu miesiąca muszą i chcą przerejestrować pojazd.

Tak opisuje wczorajszą sytuację w wydziale jedna z osób, która wybrała się przerejestrować samochód.

– Do wydziału wybrała się kilka minut przed godziną ósmą. W kolejce stało już około 40-50 osób. Urząd otwarto punktualnie i po chwili już nie było numerków. Wczoraj wydawano je w recepcji, bo zepsuł się biletomat. Podobno wydano 20 numerków, a co z resztą? Poszłam na skargę do pana dyrektora. Tłumaczył się, że ma dzisiaj dwóch pracowników mniej i nic nie wskórałam.
Co z ludźmi, którzy biorą w pracy urlop, by załatwić sprawę? Ja też nie wiem co mam robić. To jest chore. W tej sytuacji urząd powinien pracować choćby do dwudziestej. To trzeba usprawnić – relacjonuje zdenerwowana interesantka.

Czy starostwo przewiduje jakieś usprawnienia i poprawę obsługi spróbujemy wyjaśnić w najbliższym czasie, ze względu na służbowy wyjazd dyrektora wydziału.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
51 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
10 miesięcy temu

Trzeba przyznać, że w Mławie oprocz instytucji MOPS urzędy są wyjątkowo oporne w załatwieniu sprawy. Dłużej wszystko trwa niż w innych miastach, zawsze jest problem jakieś ale. Nie wspomne o PUP gdzie jeszcze człowiek nasłucha się na swój temat co nie miara. Całe wiązanki tam można się na swój temat dowiedzieć.

adgar
adgar
1 rok temu

jak MOPS przyjmował wnioski na 500+ i było dużo ludzi to wydłużyli czas pracy, tak samo tu powinno być skoro to nadrabianie zaległości ludzi to co stoi na przeszkodzie aby rozładować ten nawał i popracowąć jakiś czas w wydłużonym czasie. te kolejki codziennie to żenada

Dar
Dar
1 rok temu

Pani Radna Karpinska co robi w tej sprawie, przecież jest w zarządzie.

Wan
Wan
1 rok temu

Nowa kierownik podobno w armir w Mławie jest. Czy coś wiecie? Dziwna cisza panuje?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Debile ci co tam stoja. Gdyby zalatwi sprawe w swoim czasie by tego niebylo. Cwaniaczki.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Wydzial komunikacji w Mławie jest wyjątkowy. Zmieniają się siedziba, dyrektor, systemy – a kolejki bez zmian. Starosta powinien się nad tym zastanowić

Horus
Horus
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

On sie tylko zastanawia i……długo długo nic!!!!

Haha
Haha
1 rok temu

I dobrze im tak niech stoją całą noc i dzień. Jak by zarejestrowali pojazdy tak jak się powinno to zrobić, w przeciągu 30 dni od zakupu to by nie było takiej kolejki. Szkoda było zapłacić za tablice parę złotych to teraz mają. Polskie cwaniactwo wychodzi bokiem. A urzędnicy nie muszą płacić za głupotę ludzi tym, żeby siedzieć w pracy dłużej.

Ja1234566789
Ja1234566789
1 rok temu
Reply to  Haha

Niestety cierpią też na tym ludzie którzy właśnie kupili samochody i chcę je przerejestrować.

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Przecież tam było tak zawsze. Parę lat temu rejestrowalem samochod w jednym czasie ze znajomym z Przasnysza. On zarejestrował w 2,5 h a mi zeszło tydzień. Najpierw dzień stania w kolejce a potem panu Adasiowi coś się nie spodobało i musiałem załatwiać potwierdzenie zmiany adresu firmy leasingowej. Dodam tylko że pani do której trafiłem później tylko się uśmiechnęła jak to usłyszała.

Hejt
Hejt
1 rok temu

Totalna głupota w dobie internetu. W wielu krajach w ogóle nie istnieją umowy kupna-sprzedaży a wszelkie idioten sprawy, które u nas wymagają zatrudnienia mrowia urzędników, albo w ogóle nie występują, albo są uproszczone do granic możliwości. Co innego ubezpieczenie. To jest podstawowy, wymagany dokument. Cóż, świat urzędników i dietetyków politycznych, jest zamknięty i z reguły są to osoby nie dostosowane do świata biznesu, nie potrafiące sobie poradzić i nawet wyobrazić życia w świecie, gdzie nalezy samemu na siebie zarobić, nie zajmując sobie głowy idiotycznymi przepisami a to właśnie one są tworzone po to aby takie niedorajdy życiowe znalazły zatrudnienie.

zolta zaba
zolta zaba
1 rok temu

Jak to jest? w Działdowie, Ciechanowie, Nidzicy nie ma kolejek a w Mławie są… Jak to jest?

manager
manager
1 rok temu

Young people, odpuście. Dobrze wiecie, że jesteście trudni, roszczeniowi, leniwi i nie nadający się do pracy. Dlatego, takie gigantyczne kolejki w urzędach, sklepach, salonach firmowych. Pracodawcy na miejsce odchodzącego na emeryturę muszą zatrudniać przynajmniej dwóch młodych. Widać to wyraźnie w starostwie i ratuszu.

Ser
Ser
1 rok temu
Reply to  manager

W Ratuszu sytuacja jest zupełnie odmienna, od tej opisanej przez Ciebie.

Ser
Ser
1 rok temu
Reply to  Ser

W Ratuszu zatrudniają i zatrudniają a spróbuj się dowiedzieć ilu i po co zatrudnili.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ser

Nie ma z tym problemów. Codziennik o tym pisał wiele razy

Jordan
Jordan
1 rok temu

Ci którzy kilka lat jezdzili nieprzerejestrowanymi samochodami blokują numerki tym którzy kupili auta w styczniu bo teraz wszyscy na raz chcą sami ludzie robią balagan

Maro
Maro
1 rok temu

Wiem , że ludzie się bulwersują , ale przy okazji chciałbym opisać ciekawy przypadek jaki spotkał mnie w Mławskim W K . Kupiłem od sąsiada z ulicy samochód .Następnego dnia z kompletem dokumentów pojechałem do W K .Po godzinie czekania przyjął mnie urzędnik .Co śmieszne musiałem oddać tablice rejestracyjne ! .Czas oczekiwania na przerejestrowanie ok 3 godz. Z samochodu nie mogłem korzystać (brak tablic). Pojawiłem się po 3 godz. i nowy dowód rejestracyjny był gotowy . Potwierdziłem odbiór dokumentu . Gdy wyszedłem z pokoju urzędnika chciałem nowy dowód włożyć w folię zabezpieczającą . Kiedy dokładnie sprawdziłem dokument , okazało się , że jest wystawiony na osobę , od której kupiłem auto . Adres się zgadzał , ale właściciel już nie . Czyżby urzędnik chciał mi domeldować lokatora ?. Takie cuda tylko Mławski Starostwie !!! .

123
123
1 rok temu
Reply to  Maro

To nie śmieszne, że trzeba oddać tablice. Naklejana jest naklejka zgodna z nowym dowodem. Więc nie wiem co e tym dziwnego.

Rymowanka
Rymowanka
1 rok temu

Gdzie jest starosta? No gdzie?? Może w lesie schował się…?

wyborca
wyborca
1 rok temu
Reply to  Rymowanka

Podobno vice starosta to jeszcze nie był w wydziale komunikacji ! Tak się przejmuje podległym wydziałem następny emeryta ma wszystko w d….!!! Brawo PIS! Aby tak dalej emeryci pisowcy zebyście się nie zdziwili za 4 lata na wybory samorzadowe wyborca obserwuje… i was rozliczy!!!!

Dori
Dori
1 rok temu

Jeśli się kupuje samochód to w ciągu miesiąca się go rejestruje na siebie a nie kilka lat jeździ się na czyjejś rejestracji a później wszyscy lecą rejestrować jak surowe kary wprowadzili pretensje cwaniaki sami do siebie że kolejki sa

znajomy x
znajomy x
1 rok temu

to jest efekt pisiora (zgodnie z wolą „suwerenów”),
który suwerena ma w d…e, liczy się ile kasiory, jak długo, ile blasze lub świecidełek na klapę a może zasłużony mławiak itp. (gorsze od zarazy)

Gość
Gość
1 rok temu

Czy mława się nie wstydzi że taki bałagan w wydziale komunikacji to tylko w mławie ubierają miasto w bąbki a nie mogą sobie z tym problemem poradzić

Guma akacjowa
Guma akacjowa
1 rok temu

Śniegi zejda to numerki się znajdą haha

Masz
Masz
1 rok temu

Panie starosto same porażki. Wydzial komunikacji, szpital… czy Pan cos robi w tym temacie.?? Czy kolejni emeryci lub przed emerytura beda dyrektorami.
Młodzi sie nie nadaja?? Czy to pana zdanie??

Wml
Wml
1 rok temu

Haha 95% wieśniaków , trzeba mieć coś z głową żeby stać tam od 3 w nocy .

Zarzenowana mieszkanka
Zarzenowana mieszkanka
1 rok temu

Usprawnić? Jakaś kpina. Nie dziwię się, że nie ma numerów skoro na każdy przerejestrowywany pojazd trzeba wziąść jeden numerek!!!!! Np. Podchodzi do biletomatu Pan K i wyciąga 5 numerków .. dlaczego? Bo ma 5 pojazdów do przerejesrtowania!! Przyjdzie takich czterech i dzien zrobiony.. Pod jednym numerkiem powinno załatwiać się wszystkie sprawy..

Ha ha ha
Ha ha ha
1 rok temu

I co z teoga jak kasa do 14 i potem nic nie załatwi sie:)

Obserwuje i komentuje
Obserwuje i komentuje
1 rok temu

Panie starosto, młodych trzeba blokować wiecej emerytow na dyrektorów a bedzie jeszcze lepiej hahahaha

Wyborca
Wyborca
1 rok temu

Poobsadzali się emerytami począwszy od przewodniczącego rady po starostów dyrektorów rolnictwa wydziału komunikacji i czekają aż emerytura przyjdzie!!! Brawo!!! Młodych nie chcą dopuścić! Ciekawe Czy JAREK wie o tym co wyprawia się w mławskim starostwie!!! Jak się dowie to niektórym ciepło się zrobi w g…..!!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Pięknie, Wydział Komunikacji przyjmuje dziennie 20 osób, bo nie ma ludzi.
Dyrektor wie, że są olbrzymie kolejki. Starosta zapewne też i nic z tym nie potrafią zrobić? Przecież to trwa już od kilku miesięcy. Całkowite olewanie interesantów, brak prawidłowej organizacji.
W normalnym urzędzie winno się wstrzymać urlopy to minimum oraz przesunąć dodatkowych pracowników z innych wydziałów do wydziału komunikacji i rozładować sytuację, ale to w normalnym urzędzie.
Tak trudno przeszkolić kilku dodatkowych pracowników do załatwiania podstawowych spraw w Wydziale Komunikacji?

Mikro
Mikro
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Starosta lubuje sie w emerytach i tych przed sama emerytura. Najlepsi dyrektorzy hihi… Jak sa dyrektorzy bez wizji to tak to wygląda

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Mikro

Dyrektorowi wydziału komunikacji brakuje jeszcze 6 lat do emerytury. A wy tym całym bajzlu jest najbardziej doświadczonym dyrektorem w zarządzaniu ludźmi. Ale zdarzeń losowych nikt nie przewidzi.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mikro

Masz rację sami powoływani emeryci dyrektor rolnictwa , dyrektor wydziału komunikacji przewodniczący rady , starości – wiek przedemerytalny wstyd PIS nie ma młodych w starostwie ? Oni maj wszystko w d…. !!!! Aby wytrwać do emerytury i tyle! TO jest ta DOBRA ZMIANA śmiech na sali!!! Najgorzej ja JAREK się dowie 🙁

Nnnnnn
Nnnnnn
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

No z tych panów ti tylko przewodniczący emeryt

Janek
Janek
1 rok temu

Trzeba było przerejestrować bądź zarejestrować na czas takie rzeczy powinno się załatwiać od ręki a teraz wielkie bum bo kolejki i dobrze niech stoją bo szkoda 200 zł wydać i spokojnie spać.

Mlawianin
Mlawianin
1 rok temu
Reply to  Janek

Jak Pan nie wie to od nowego roku obowiązuje 30 dniowe przerejestrowanie samochodu, po tym czasie będzie nałożona kara więc nie wiem czemu Pan tak się piekli. Kupiłam auto po 1 stycznia i byłam 3 razy nie udało się przerejestrowac mi auta. A co najlepsze Pani jedna która zajmuje się handlem samochodu stoi bierze kilka numerków i sprzedaje po 100 złotych. Ludzie nic nie mówią.

Janek
Janek
1 rok temu
Reply to  Mlawianin

Nie mówię tutaj o ludziach, którzy kupili auto w styczniu tylko o tych co kilka lat pomykali na innych blachach, bo chyba Pani nie myśli że nagłe tyle osób zmieniło samochody.

Anonimowa_2902
Anonimowa_2902
1 rok temu
Reply to  Mlawianin

Pani która bierze po kilka numerków prowadzi usługę rejestracji i z tego co wiem to nie sprzedaje ona ich tylko wykonuje pełną usługę. Sama korzystałam i polecam

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Anonimowa_2902

Jedno i to sama – bierze 100zł za zarejestrowanie samochodu – otwarcie takiej działalności w ogóle nie powinno być możliwe, to jest chore.

Anonimowa_2902
Anonimowa_2902
1 rok temu
Reply to  mławianka

Chora to jesteś Ty To jest agencja rejestracji taka sama jak agencja urzędu celnego w Ciechanowie i jakoś nikomu nie przeszkadza tylko tobie kobieto weź się już lepiej nie odzywaj bo się poniżasz… nie umiesz odezwać się prosto w twarz tylko anonimowo to rób tak dalej skul ogonek i siedź cicho. Pozdrawiam

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Mlawianin

Kobieto jak nie masz wiedzy na temat pani która rejestruje auta to nie pisz głupot bo mnie się akurat w tej kolejce nie chciało się stać wiec korzystałem z usługi tej pani i auto zarejestrowane nawet paragon dostałem a tacy jak ty jak szkoda 100 zł to się morduj nawet 3 dni

Myszka
Myszka
1 rok temu
Reply to  Mlawianin

Obowiązywała i obowiązuje rejestracja samochodu w ciągu miesiąca od daty zakupu tak teraz jak i wcześniej więc o co halo

Pawel
Pawel
1 rok temu
Reply to  Mlawianin

Ta pani co rejestruje to najlepsza alternatywa dla tych co nie maja czasu szkoda ze tak późno otworzyła tą agencję taka usługa to mistrzostwo a nie stać w kolejkach po kilka dni pozdrawiam

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Mlawianin

Korzystałem z usług rejestracyjnych tej pani szybko i sprawnie polecam wszystkim. A ci mało kompetentni i mało zaradni niech stoją w kolejce

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

No proszę „USŁUGI REJESTRACYJNE”.
Polak jednak potrafi na wszystki zrobić interes.
Usługi rejestracyjne samochodów, może ktoś otworzy usługi rejestracyjne do lekarzy? – tylko tu trzeba zatrudnić kilku pracowników, bo przychodni ci u nas pod dostatkiem.
No i szary, schorowany staruszek z emeryturą 1400zł już nie będzie miał szans dostać się do lekarza.
Czy to legalne w tym zakłamanym pislandzie?
To po prostu woła o pomstę do nieba.
Takich praktyk nie powinno być.
USŁUGI NA STANIE W KOLEJKACH – to chyba tylko w Polsce możliwe.

eko
eko
1 rok temu

Co fakt to fakt, przydałoby się to usprawnić jednak byłem wczoraj rejestrować samochód i miałem numerk 24 a za mną jeszcze czekało kilka osób z numerkami to było ich więcej niż 20.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  eko

Tyle, że artykuł ukazał się dziś. Ktoś napisał do redakcji być może wczoraj albo wcześniej, a więc to wczoraj nie dotyczy konkretnie wczorajszego dnia, czyli 31 stycznia 2020r.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Przepraszam, 30 stycznia.
Lepiej było jak można było edytować komentarz po dodaniu 🙂

Hihi
Hihi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

„Wczorajszy dzień w wydziale komunikacji był jednym z trudniejszych…”, „Tak opisuje wczorajszą sytuację w wydziale…”

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x