Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławski ratusz, wzorem innych, zaprzestaje zakupu wody w butelkach PET


W trosce o ekologię oraz o dobro naszej planety, w Urzędzie Miasta Mława zaprzestano zakupu wody w plastikowych butelkach (PET). Tym samym ograniczamy zużycie plastiku, którego – według statystyk – przybywa z roku na rok.


Według danych statystycznych opublikowanych przez Deloitte – międzynarodową sieć spółek handlowych świadczących usługi doradcze i audytorskie – w Polsce zużywa się 3,5 mln ton plastiku rocznie. Największym odbiorcą i konsumentem plastiku jest sektor opakowań, który wykorzystuje ok. jedną trzecią z 3,5 mln ton tworzyw sztucznych zużywanych przez polski rynek. Zużycie plastiku do produkcji opakowań stale rośnie, nie wzrasta natomiast poziom recyklingu opakowań wprowadzonych do gospodarstw domowych – wynosi on jedynie 40 proc. (zakładając, że wszystkie opakowania zebrane w ramach selektywnej zbiórki zostały poddane recyklingowi).

W trosce o dobro naszej planety, którą kiedyś przekażemy przyszłym pokoleniom, warto ograniczyć korzystanie z opakowań z tworzyw sztucznych. Naukowcy nie mają wątpliwości, że opakowania z tworzyw sztucznych nie są obojętne dla przechowywanej w nich żywności i mogą „przekazywać” do niej związki niekorzystne dla ludzkiego zdrowia. Dotyczy to również wody – ta pita wprost z kranu jest zdrowsza od tej z plastikowej butelki. Zwłaszcza mławska, nad której jakością – przypomnijmy – czuwają małże słodkowodne „zatrudnione” przez Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnię Ścieków „Wod-Kan”. Przeprowadzane regularnie przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie badania dowodzą, że woda w tutejszych wodociągach zbiorowego zaopatrzenia charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Takimi wynikami nasze miasto szczyci się już od lat.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Czyżby pracownicy ratusza, radni miejscy i ich goście zaczęli pić wodę prosto z kranu? – nie wierzę…
Kiedy najbliższa sesja Rady Miejskiej?

Mlawiak mieszczuszek
Mlawiak mieszczuszek
3 lata temu

Żaden to przykład. Można to dwojako interpretować. Np.; ” co są beda szkodzic”. Natomiast przykładowo mogliby zadbac by w końcu były automaty do skupu butelek plastikowych jak np i min w Niemczech. Te dzialaja tam długo.

Marco
Marco
3 lata temu

Słuszna uwaga, skoro jest miasto zaprzyjaźnione.Czas zapytać o efekty tej kuriozalnej wizyty?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x