Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wkrótce ferie. Co proponują pozostającym w mieście dzieciom nasze placówki sportu i kultury?


10 lutego na Mazowszu rozpoczną się ferie zimowe. Jeżeli nic w pogodzie się nie zmieni, to będą zimowe tylko z nazwy. Miejmy jednak nadzieję, że amatorzy zimowych rozrywek doczekają się wreszcie prawdziwego śniegu. Niezależnie od pogody, wiadomo już, jaką ofertę przygotowały dla pozostających w mieście dzieci miejskie placówki.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Miejski Dom Kultury zaprasza najmłodszych w poniedziałki, środy i piątki. W pierwszym tygodniu od godz. 10:00 do 11:30 będą się tam odbywały zajęcia plastyczne (10, 12 i 14 lutego). Kolejny tydzień upłynie pod znakiem zajęć animacyjnych (17 i 19 lutego, godz. 10:00-11:30), w tym prowadzonych przez Archiwum Państwowe. Po twórczych spotkaniach swoje pięć minut będą mieli młodzi kinomaniacy – w samo południe w kinie będą wyświetlane ciekawe filmy animowane: 10 lutego – „Paskudy. Uglydolls”, 12 lutego – „Magiczny dywan”, 14 lutego – „Był sobie pies 2”, 17 lutego – „Praziomek”, 19 lutego – „Mój przyjaciel Ufik”, a 21 lutego – „Baranek Shaun Film. Farmageddon”. Będą to seanse 2D w cenie 5 zł. Wielkim finałem ferii w MDK-u będzie tradycyjny bal – w piątek 21 lutego o godz. 10:00.

Ciekawą ofertę dla najmłodszych przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. W Oddziale dla dzieci (ul. 3 Maja 5), Filii nr 1 (ul. Graniczna 39) i Filii nr 2 (ul. Sienkiewicza 13/14) będzie można wziąć udział m.in. w zajęciach artystycznych, zabawach zręcznościowych, quizach i teleturniejach. Zaplanowano także czytanie baśni i walentynkowych wierszy o miłości oraz projekcje bajek. Szczegółowy harmonogram zajęć w bibliotece załączamy poniżej.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w ferie oferuje dzieciom trzy rodzaje zajęć związanych z prezentowaną obecnie w sali wystaw czasowych ekspozycją „Szopki krakowskie z Muzeum Etnograficznego w Krakowie”: „Legendy polskie w szopkach krakowskich”, warsztaty plastyczne „Szopka krakowska” i warsztaty „I Ty możesz być szopkarzem”:

  • Legendy polskie w szopkach krakowskich – zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat, we wtorki 11 i 18 lutego oraz czwartki 13 i 20 lutego. Legendy: O smoku wawelskim, Hejnale z wieży mariackiej,  Lajkoniku i Mistrzu Twardowskim. Każda z legend zostanie opracowana na kolejnych zajęciach w formie zestawu plansz, przygotowanych przez uczestników warsztatów (każdy uczestnik wykona  jedną planszę, według wybranego, uzgodnionego przez grupę, zwycięskiego szkicu). Zajęcia zakończy prezentacja legendy w teatrzyku pudełkowym. Celami zajęć są kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec wybranych legend polskich wplecionych w tradycje kulturowe związane z obrzędami okresu Bożego Narodzenia i rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz ich uzdolnień plastycznych;
  • Szopka krakowska – warsztaty plastyczne – zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat, w środy 12 i 19 lutego. Podczas spotkania dzieci wypełnią kolorami i postaciami wielosegmentowy, wcześniej przygotowany schemat szopki krakowskiej. Celami zajęć są rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz ich uzdolnień plastycznych, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
  • I Ty możesz być szopkarzem – warsztaty dla przyszłych szopkarzy, w soboty 15 i 22 lutego. Na wystawie czasowej „Szopki krakowskie z Muzeum Etnograficznego w Krakowie” omówimy następujące zagadnienia: jakie niezbędne elementy powinna zawierać szopka, jak przygotować projekt. Prześledzimy również, z jakich materiałów powstają szopki i wreszcie zastanowimy się, gdzie szukać inspiracji, żeby stworzyć Najpiękniejszą Szopkę Mławską. W części warsztatowej powstaną indywidualne projekty. Celami zajęć są zainicjowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, pobudzenie inwencji twórczej z wprowadzeniem akcentów regionalnych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz ich uzdolnień plastycznych, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Zajęcia będą trwały od godz. 11:00 do godz. 12:30 (zbiórka w holu muzealnym o 10:55). Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy.

Dla tych, którzy preferują wypoczynek na sportowo, atrakcyjną ofertę przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od 10 do 21 lutego będzie można tam nauczyć się pływania, pograć w ping ponga na Olimpijce, a także wziąć udział w grach i zabawach w wodzie, zajęciach fitness i aikido oraz turniejach piłki nożnej i tenisa stołowego. Szczegółowy harmonogram zajęć w załączniku poniżej.

 

Ferie zimowe w MOSiR

Ferie zimowe w bibliotece

źródło: Urząd Miasta Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x