Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Z wizytą u Zeusa” – lekcja języka polskiego w SP 3


Na początku był Chaos. Któż zdoła powiedzieć dokładnie, co to jest Chaos ? Z tej otchłani kryjącej w sobie wszystkie zarodki przyszłego świata wyłonili się bogowie.

W Szkole Podstawowej nr 3 miała miejsce niecodzienna lekcja języka polskiego. Uczniowie klas piątych przywdziali kolorowe stroje, wieńce laurowe, przygotowali starannie atrybuty, by wcielić się w rolę bogów greckich i wziąć udział w uczcie. Przewodził im gromowładny Zeus. Nie zabrakło również Hery Afrodyty, Hadesa, Hermesa oraz Demeter i Ateny.  Tak zacni goście zebrali się na Olimpie na uczcie wydanej przez Zeusa. Każdy z uczestników przygotował informację na temat postaci, w którą się wcielił. Rozwiązywano również krzyżówkę, rebusy, odpowiadano na pytania i w ten sposób  utrwalano wiedzę na temat omówionych mitów. Podsumowaniem były kalambury dotyczące frazeologizmów oraz napisanie opowiadania na podstawie kości narracyjnych. Była to lekcja o dużym walorze dydaktycznym, pełna sytuacyjnego humoru, potwierdzając tym samym, że śmiech może być nauką.

źródło i fot. SP 3

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x