Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O dniu, w którym „pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami”


Współczesność i towarzyszący mu postęp niosą w sobie wiele pożytków i atrakcji, ale też kryją zagrożenia. A te przyczyniają się do niepowetowanych strat. Bo jak inaczej odnieść się do faktu wielogodzinnego ślęczenia nad klawiaturą komputera i doskonałej znajomości zawartości szeregu portali, konfrontowanych z twierdzeniami o braku czasu dla rozmów w rodzinnym gronie i zupełnej nieznajomości losów przodków? A jest to wcale nierzadka przypadłość młodego pokolenia.


W Szkole Podstawowej w Dębsku od szeregu lat wdrażane są działania, mogące stanowić antidotum na taki stan rzeczy. Jedno z nich to szczególnie uroczyste obchodzenie dni poświęconych rodzinie, w tym seniorom, powszechnie uważanym za jej najważniejszych członków. To właśnie Babciom i Dziadkom dedykowano uroczystość zorganizowaną 21 stycznia w miejscowej sali wiejskiej, zaangażowaniem pań Katarzyny Meredyk i Katarzyny Lewandowskiej oraz członkiń koła gospodyń wiejskich Ale Babki.

A że i okazja była ku temu stosowna, i oprawy, wzorem lat ubiegłych, spodziewano się godnej, na uroczystość przybyło znaczne, bo ponad stuosobowe grono gości. Wśród nich Babcie i Dziadkowie, nierzadko mogący poszczycić się przedrostkiem pra -, a mimo to trudy podróży nie były im straszne, choć często przybyli z odległych województw. Ale cóż to w obliczu wyczekiwanego spotkania z wnukami, cieszenia się nimi, niekończących się rozmów czy możliwości podziwiania artystycznych talentów wreszcie? Bo tegoroczna uroczystość, mająca postać koncertu życzeń, na nich właśnie została oparta. A był co podziwiać.

Domorośli konferansjerzy co rusz zapowiadali występy, wśród których dominowały utwory śpiewane, ale nie zabrakło też popisów instrumentalnych. Te pierwsze stanowiły nie tylko piosenki poświęcone solenizantom, ale też utwory należące do zestawu ich ulubionych – co ważne, każdy z indywidualną dedykacją, w uroczystej scenerii i albumem rodzinnych fotografii wyświetlanym w tle.

Nie dziwne zatem, że uśmiechowi i poczuciu dumy tak hojnie obdarowanych artystyczne Dziadków towarzyszyło wzruszenie, a i łezka nie raz zakręciła się w oku… Wśród korowodu atrakcji nie zabrakło też podarunków symbolizujących przymioty seniorów oraz międzypokoleniowych rozmów toczonych przy wspólnym stole. Jak tradycja nakazuje, suto zastawionym na tę uroczystość staraniem nieocenionych pań z koła gospodyń wiejskich Ale Babki.

Wysiłki organizatorów docenili wszyscy przybyli, w tym zaszczycający swą obecnością uroczystość Wójt Gminy Szydłowo pan Wiesław Boczkowski. A wszystko to podyktowane szacunkiem i miłością dla „Dziadków, którzy bywają różni, lecz każdy pamięta, że jednakowo zawsze kochają wnuczęta”.

źródło i fot. SP w Dębsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x