Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie nowe święto państwowe w Polsce. Wystarczy podpis Prezydenta


Dzień Nauki Polskiej – taką nazwę nosić będzie nowe święto państwowe, obchodzone 19 lutego – w dniu urodzin Mikołaja Kopernika. Jego celem ma być m.in. podkreślenie dokonań polskich naukowców i dostrzeżenie fundamentalnej roli nauki w tworzeniu cywilizacji. Przyjęta przez Sejm ustawa trafiła na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. 

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Jak podano w uzasadnieniu ustawy, ustanowienie nowego święta państwowego „stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”. Projektodawcy (grupa posłów PiS) zaznaczyli, że przez stulecia nauka stanowiła kluczowy impuls do rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego. Działo się tak również w okolicznościach dla naszego narodu skrajnie trudnych. Podczas niszczących wojen, rozbiorów i okupacji nauka odgrywała istotną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń polskich elit poczuwających się do odpowiedzialności za los wspólnoty”.

Przypomnijmy, obecnie mamy ustanowionych 11 świąt państwowych: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (1 marca), Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką (24 marca), Święto Chrztu Polski (14 kwietnia), Święto Pracy (1 maja), Święto Narodowe Trzeciego Maja (3 maja), Narodowy Dzień Zwycięstwa (8 maja), Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej (12 lipca), Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1 sierpnia), Dzień Solidarności i Wolności (31 sierpnia) Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych (19 października)  i Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada).

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodriges
Rodriges
1 rok temu

Znowu święto w zimne dni. Co można wtedy robić, siedzieć w domu i pić alkhol.

Uki
Uki
1 rok temu
Reply to  Rodriges

A kto Ci powiedział Rodriguez, że nn owe święto to dzień wolny od pracy??? Czytać trzeba umieć że zrozumieniem

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x